slakyc
09.04.10,18:18
Neviete ci dokaze excel vyhladat v riadku/bunke z normalnym textom velke pismeno a ak by ho vedel najst,tak ci by dokazal premenit cele to slovo (v ktorom sa nachadza velke pismeno) na velke pismena ,v 2003-ojke taka funkcia nie je

Viem ze je to vec skor formatovania,ale neviem ci format ma automatiku na vyhladavanie velkech pismen v celom texte a nasledne preformatovat len tie slova na velke ,ktore obsahuju jedno velko pismeno
marjankaj
10.04.10,09:33
Neviete ci dokaze excel vyhladat v riadku/bunke z normalnym textom velke pismeno a ak by ho vedel najst,tak ci by dokazal premenit cele to slovo (v ktorom sa nachadza velke pismeno) na velke pismena ,v 2003-ojke taka funkcia nie je

Viem ze je to vec skor formatovania,ale neviem ci format ma automatiku na vyhladavanie velkech pismen v celom texte a nasledne preformatovat len tie slova na velke ,ktore obsahuju jedno velko pismeno

Urobil som ti na to funkciu. Alebo chceš makro aby ti to menilo na veľké v tej istej bunke? Nejaké písmená tam ešte chýbajú. Môžeš si doplniť ak treba.
Ñ Ã À Å Â È Ê Ë Ì Î Ï Ò Õ Ù Û Æ Ç Ű Ő
slakyc
11.04.10,12:02
dakujem,funguje to,ale mam este ohladom tejto funkcie otazku,ze ako sa kopyruje do inych buniek,lebo mne to kopyruje nekorektne a este dalsiu otazku,ktora je opisana v harku2
marjankaj
11.04.10,14:40
dakujem,funguje to,ale mam este ohladom tejto funkcie otazku,ze ako sa kopyruje do inych buniek,lebo mne to kopyruje nekorektne a este dalsiu otazku,ktora je opisana v harku2

1. Vyhoď tie $ . Dolár znamená absolútnu adresu, teda pri kopírovaní sa nemení adresa. =velke(A6)

2. použi operátor & Spája textové reťazce. =A4&A5&A6&A7
slakyc
11.04.10,17:38
To & mi obsah buniek pospaja,mne ale ide o to,ako sa ma excel dozvediet,ktore bunky z ktorymi pospajat ma a ktore nema,ked obsah je nepravidelny - tie vety su rozne dlhe a obsadzuju rozny pocet buniek,raz su to styry bunky,inokedy tri,ci dve a najcastejsie iba jednu bunku.Skusal som IF ale niet sa akej podmienky chytit,okrem odlisneho alebo rovnakeho zaciatocneho pismea,ale to je malo,asi sa to neda,ale mozno by niekto vedel...
myslim to tak,ze by excel mal tie vety pospajat do jedneho riadku automaticky ak by to vedel ,lebo tych viet je niekolko tisic
marjankaj
11.04.10,18:21
To & mi obsah buniek pospaja,mne ale ide o to,ako sa ma excel dozvediet,ktore bunky z ktorymi pospajat ma a ktore nema,ked obsah je nepravidelny - tie vety su rozne dlhe a obsadzuju rozny pocet buniek,raz su to styry bunky,inokedy tri,ci dve a najcastejsie iba jednu bunku.Skusal som IF ale niet sa akej podmienky chytit,okrem odlisneho alebo rovnakeho zaciatocneho pismea,ale to je malo,asi sa to neda,ale mozno by niekto vedel...
myslim to tak,ze by excel mal tie vety pospajat do jedneho riadku automaticky ak by to vedel ,lebo tych viet je niekolko tisic

A nechceš ty od toho excelu priveľa? Excel by ti mal skladať puuzle?:eek: Možno keby si novú vetu začal nejakým špeciálnym znakom.
slakyc
12.04.10,01:13
tak sa to podarilo,stacilo na to iba left int a stare dobre if..a samozrejme dat to dokopy :)) specialny znak na zaciatku by tu nebol nepomohol,prave naopak by to len zjednotil
myslis taketo pucle? je ich na nete vseliakych celkom dost
slakyc
12.04.10,13:23
ops ,spravne malo byt :
specialny znak na zaciatku by tu nebol pomohol...
marjankaj
12.04.10,13:36
ops ,spravne malo byt :
specialny znak na zaciatku by tu nebol pomohol...
A nechceš priložiť to tvoje riešenie? Mne sa tam niečo nepozdáva.
slakyc
12.04.10,19:18
nech sa paci :)
marjankaj
12.04.10,19:50
nech sa paci :)

No niečo ti tam nesedí. A načo tam je tá funkcia INT? To som fakt nepochopil
slakyc
13.04.10,13:11
Viem,nie je to este uplne 100 percentne,pasujem sa s tym este stale,ale uz sa mi to len komplikuje
To INT som tam dal preto,lebo ked som pisal vzorec a nebolo tam zadane aj int,tak mi to nefungovalo a vydadzovalo mi to chybu #HODNOTA alebo take nieco,tak preto,inac int je zaokruhlovanie smerom nadol a teraz ked uz je to akoze kompletne,tak ked ho vymazem to INT,tak uz mi chybu nevyhadzuje,takze tam uz ani nemusi byt,takze dik za tip
slakyc
13.04.10,13:27
no ak by som mal objasnit tvoje otazky z prilohy,tak
1.ano moze sa stat ze pokracovanie vety v bunke pod nou bude mat zhodne zaciatocne pismeno ako zaciatocne pismeno celej vety a to je pruser a neviem co snim,asi nic sa neda.
2.Je to z pdf-ka,ktore je tak napisane tak ako je,teda jedna veta je v roznom pocte riadkov a ja potrebujem mat jednu vetu v jednom riadku koli dalsiemu spracovaniu pre mobilnu aplikaciu,aby som to mal v mobile vo forme aku chcem mat.Vola sa to: Velky Slovnik Cudzich Slov a iny zdroj ako pdf som nenasiel,preto to robim takto,pspad kombinujem z excelom,ak to nepojde tak spravim niejaky ten kompromis a nic sa nedeje.
marjankaj
13.04.10,21:02
Viem,nie je to este uplne 100 percentne,pasujem sa s tym este stale,ale uz sa mi to len komplikuje
To INT som tam dal preto,lebo ked som pisal vzorec a nebolo tam zadane aj int,tak mi to nefungovalo a vydadzovalo mi to chybu #HODNOTA alebo take nieco,tak preto,inac int je zaokruhlovanie smerom nadol a teraz ked uz je to akoze kompletne,tak ked ho vymazem to INT,tak uz mi chybu nevyhadzuje,takze tam uz ani nemusi byt,takze dik za tip
Int nie je zaokrúhľovanie nadol. Je to odstránenie číslic za desatinnou čiarkou z reálneho čísla. Ty pracuješ s celočíselnými číslami, tak to nemá žiadny efekt. Teda asi taký ako keby si číslo prenásobil jednotkou, alebo by si k číslu pripočítal nulu.
slakyc
14.04.10,01:17
Funkcia INT :


Zaokrúhli číslo nadol na najbližšie celé číslo.


zdroj :

http : // office . microsoft . com / sk - sk / excel / HP100624371051 . aspx


treba odstranit medzeri v odkze
marjankaj
14.04.10,09:59
Funkcia INT :


Zaokrúhli číslo nadol na najbližšie celé číslo.


zdroj :

http : // office . microsoft . com / sk - sk / excel / HP100624371051 . aspx


treba odstranit medzeri v odkze

Zaokrúhli, ale iba na celé. Je to vec definície. Na zaokrúhlenie dolu je funkcia ROUNDDOWN. Ak napríklad chcem zaokrúhliť na desatiny číslo 1,2356 a urobí mi z neho 1 namiesto 1,2:eek:
INT znamená, že z reálneho čísla urobí celočíselné, odrezaním desatinnej časti.(čo sa dá nazvať s určitými obmedzeniami aj zaokrúhlením)
slakyc
15.04.10,14:44
a dokaze vyhladat excel slova/pismena v kazom riadku textu,ktore su napisane tucnym pismom? to asi nie co? to asi nedokaze ani ziadny textovy editor
marjankaj
15.04.10,20:59
a dokaze vyhladat excel slova/pismena v kazom riadku textu,ktore su napisane tucnym pismom? to asi nie co? to asi nedokaze ani ziadny textovy editor

Predpokladám, že chceš vyhľadať ktorý riadok sa začína tučným písmom, vzhľadom na predošlé.
Skús toto. Rozsah si uprav podľa potreby.
slakyc
16.04.10,18:12
no konkretne by som potreboval zmenit na velke pismena tie slova v riadku,ktore su napisane tucnym pismom ak by to slo...ja to neviem,preto sa pytam
slakyc
16.04.10,23:16
Som si prave dal office 2007 a Word uz vie nahradit tucne pismo v texte za velke pismena takze prijemne prekvapko :)
marjankaj
17.04.10,09:46
no konkretne by som potreboval zmenit na velke pismena tie slova v riadku,ktore su napisane tucnym pismom ak by to slo...ja to neviem,preto sa pytam

Možno by bolo dobré, keby si priložil súbor. Iste by to šlo. Len nie je to jasne zadané. Tie tučné sú iba na začiatku, alebo aj uprostred? Musia byť všetky písmená v slove tučné, alebo stačí jedno? Ak iba jedno, treba zmeniť celé slovo na veľké? Akosi sa mi pletú tie dve úlohy dohromady. Alebo spolu vôbec nesúvisia? Riešiš dielčie úlohy a z nich vyplývajú ďalšie. Asi by to išlo vyriešiť celé inak a oveľa jednoduchšie.
slakyc
18.04.10,01:19
uz to mam vsetko poriesene podla predstav,vzorku mozem poslat,preco nie,mozno to niekomu niekedy pomoze,dokonca uz mam aj 100%ne funkcny vzorec na prevod rozne dlhych viet v riadkoch do jedneho riadku

20tisicovy slovnik z pdf som si chcel dat do mobilu ako jar vo formate - kazde slovo a jeho vyznam (veta) je na dysplai v mobile oddelene od inych slov (viet) a vyznam slova ktory bol v pdf-ku tucne som chcel mat v mobile velkymi pismenami,aby to bolo pekne prehladne,jasne ze vyznam slova je raz jedno slovo a inokedy aj tri slova a to vsetko mi automatizovane previedol abbypdftransformer,pspad,excel a word

Pdf-ko som abbytransformerom previedol do textu do wordu v nom som tucne pismo zmenil na velke pismo a na zaciatku kazdeho velkeho pisma som vytvoril medzeru,ktora posluzila v excely ako orientacny bod na premiestnenie celej kazdej vety(dlhej napr 7 riadkov do jedneho riadku,lebo tak som to potreboval) v pspade som uz len odstranil prazdne riadky a vytvoril pravidelnu medzeru - riadok(cize veta,teda vyznam jedneho slova)-medzera riadok-medzera riadok-medzera dokopy 21264 krat

teraz uz je to jednoduche ale na zaciatku to bolo priam nepredstavitelne si to z automatizoat

problem ale je ze mi tu nechce nacitat prilohu xlsx alebo xlsb a ked to dam do xls tak napise ue ak je viac ako 7 urovni vnarania funkcii IF tak to neulozi spravne,taze pakaren
marjankaj
18.04.10,06:29
uz to mam vsetko poriesene podla predstav,vzorku mozem poslat,preco nie,mozno to niekomu niekedy pomoze,dokonca uz mam aj 100%ne funkcny vzorec na prevod rozne dlhych viet v riadkoch do jedneho riadku

20tisicovy slovnik z pdf som si chcel dat do mobilu ako jar vo formate - kazde slovo a jeho vyznam (veta) je na dysplai v mobile oddelene od inych slov (viet) a vyznam slova ktory bol v pdf-ku tucne som chcel mat v mobile velkymi pismenami,aby to bolo pekne prehladne,jasne ze vyznam slova je raz jedno slovo a inokedy aj tri slova a to vsetko mi automatizovane previedol abbypdftransformer,pspad,excel a word

Pdf-ko som abbytransformerom previedol do textu do wordu v nom som tucne pismo zmenil na velke pismo a na zaciatku kazdeho velkeho pisma som vytvoril medzeru,ktora posluzila v excely ako orientacny bod na premiestnenie celej kazdej vety(dlhej napr 7 riadkov do jedneho riadku,lebo tak som to potreboval) v pspade som uz len odstranil prazdne riadky a vytvoril pravidelnu medzeru - riadok(cize veta,teda vyznam jedneho slova)-medzera riadok-medzera riadok-medzera dokopy 21264 krat

teraz uz je to jednoduche ale na zaciatku to bolo priam nepredstavitelne si to z automatizoat

problem ale je ze mi tu nechce nacitat prilohu xlsx alebo xlsb a ked to dam do xls tak napise ue ak je viac ako 7 urovni vnarania funkcii IF tak to neulozi spravne,taze pakaren

Zadanie by sa malo formulovať na začiatku a nie na konci, keď je to už vyriešené. Už v príspevku č.7 som ti radil, že si máš označiť začiatok vety nejakým znakom.
Prílohy *xlsx sa nedajú vkladať. Dá sa to však obísť spakovaním do *.zip.
slakyc
18.04.10,17:25
Viem ze si mi radil oddelit vety niejakym znakom,lenze vtedy som mal cely text iba z rovnakym malym pismom -( ,nebolo sa coho chytit ako najst riadok v ktorom zacina veta,ak by bol na zaciatku kazdeho riadku rovnaky znak tak to by bolo to iste ako keby tam nebolo nic a rucne hladat zaciatok vety a davat 20tisic medzier to sa mi nechcelo,ale to sa mi podarilo az vo worde07,uz neviem teraz presne akym zazrakom rozosnal v ktorom riadku je veta a v ktorom je iba pokracovanie vety,asi podla tucneho pisma,respektive podla velkych pismen ked som to preformatovaval,potom to uz islo ako po masle
marjankaj
18.04.10,21:59
Viem ze si mi radil oddelit vety niejakym znakom,lenze vtedy som mal cely text iba z rovnakym malym pismom -( ,nebolo sa coho chytit ako najst riadok v ktorom zacina veta,ak by bol na zaciatku kazdeho riadku rovnaky znak tak to by bolo to iste ako keby tam nebolo nic a rucne hladat zaciatok vety a davat 20tisic medzier to sa mi nechcelo,ale to sa mi podarilo az vo worde07,uz neviem teraz presne akym zazrakom rozosnal v ktorom riadku je veta a v ktorom je iba pokracovanie vety,asi podla tucneho pisma,respektive podla velkych pismen ked som to preformatovaval,potom to uz islo ako po masle

tak som to urobil aj v exceli. Makro spustíš CTRL+c