Zvalik
09.04.10,20:26
Ahojte poraďáci, prosím Vás o radu! Pred štyrmi rokmi sme kúpili Fiat Doblo, každý rok sme poctivo chodili do autorizovaných servisov na kontroly, výmeny oleja ... pred týždňom nám začala svietiť kontrolka na mazanie, hneď sme s tým išli do servisu. Dva dni nám nevedeli povedať čo je s naším autom a na tretí deň nám oznámili, že musia rozobrať celý motor a vyčistiť ho, lebo že sú na ňom strašné nánosy špiny, že aký olej sme tam dávali a či sme tam dávali špinavý olej! Zostali sme ako obarený, veď všetko nám robili v autoservisoch. Dva razy to bolo v Nitre a naposledy v Topoľčanoch. Náš Fiat má nabehaných necelých 60 000 km? Prosím Vás na koho sa obrátiť? Kde hladať pomoc? Neviem či nám aj uveria, že žiadny olej sme si mi nedolievali ani nekupovali, všetko to bolo robené v servisoch. Máme aj všetky doklady o kontrolách ale nevieme kde sa obrátiť... Fiat má už po záruke... A bojím sa čo i len pomyslieť akú cenu nám zahlásia po oprave. Budem Vám vďačná za každú radu!:mee:
Zvalik
09.04.10,18:56
Prosím, nikto tu nieje kto by mi poradil?
Chobot
10.04.10,22:30
Ahojte poraďáci, prosím Vás o radu! Pred štyrmi rokmi sme kúpili Fiat Doblo, každý rok sme poctivo chodili do autorizovaných servisov na kontroly, výmeny oleja ... pred týždňom nám začala svietiť kontrolka na mazanie, hneď sme s tým išli do servisu. Dva dni nám nevedeli povedať čo je s naším autom a na tretí deň nám oznámili, že musia rozobrať celý motor a vyčistiť ho, lebo že sú na ňom strašné nánosy špiny, že aký olej sme tam dávali a či sme tam dávali špinavý olej! Zostali sme ako obarený, veď všetko nám robili v autoservisoch. Dva razy to bolo v Nitre a naposledy v Topoľčanoch. Náš Fiat má nabehaných necelých 60 000 km? Prosím Vás na koho sa obrátiť? Kde hladať pomoc? Neviem či nám aj uveria, že žiadny olej sme si mi nedolievali ani nekupovali, všetko to bolo robené v servisoch. Máme aj všetky doklady o kontrolách ale nevieme kde sa obrátiť... Fiat má už po záruke... A bojím sa čo i len pomyslieť akú cenu nám zahlásia po oprave. Budem Vám vďačná za každú radu!:mee:

V prvom rade - čo ti povedali v servise? Že je motor špinvaý? Mysleli tým zvonku alebo zvnútra? Zvonku môže byť špinavý, chod motora by to nemalo ovplyvniť.

Ak mysleli zvnútra, ako to vedeli? Veľmi by som im neveril. Mechanici zvyknú radi kritizovať prácu iných servisov, aby si nadobudol dojem, že oni sú najväčší odborníci.

Ale späť k autu. NA tvojom mieste by som im povedal, že chcem vidieť ten olej, čo z auta vypustili. A ak ho ešte nevypustili, ako vedeli, že sú tam nánosy špiny? (Ak si 4x menil olej v servise, neverím, že by ho ani raz nevymenili. A ak by ho aj 1x nevymenili, nič by sa nestalo.) AK to bol autorizovaný servis, určite menili aj filter oleja.

Ak ten olej, čo vypustia, bude naozaj špinavý, treba zistiť, čo tak zanáša motor. Môžu byť netesné krúžky alebo možno niečo iné. Skôr si myslím, že je len tlakový spínač olejového čerpadla zaseknutý alebo pokazený. Najprv dajte vymeniť ten, pri tom dajte vymeniť olej aj filter. Uvidíš, čo sa stane. Ak kontrolka zhasne, je po probléme (v podstate). Potom daj znovu vymeniť olej, trebárs aj po pol roku a uvidíš, či bude veľmi zanesený. Ak nie, tak ťa v tom poslednom servise len zavádzali a chceli ťa nahovoriť na nejakú komplikovanú opravu miesto toho, aby najprv začali s nejakou jednoduchou vecou (výmena olejového čidla).
Zvalik
12.04.10,05:11
Ahoj, prosím ťa oni ten spínač vymenili a nič kontrolka stále svietila a až potom rozobrali ten motor. Vyzerá to tak že v predchádzajúcom servise nám dali zlý olej zrejme polosyntetiku a teraz keď nám v poslednom servise dávali olej tak nám dali ten čo mali. a teraz po tých 5 mesiacoch to rozpustilo ten karbon a začalo sa všetko upchávať. ale ďakujem za rady! aj tak nevieme čo ďalej, ako sa brániť že chyba nebola na našej strane!
buchač
12.04.10,05:40
Ahojte poraďáci, prosím Vás o radu! Pred štyrmi rokmi sme kúpili Fiat Doblo, každý rok sme poctivo chodili do autorizovaných servisov na kontroly, výmeny oleja ... pred týždňom nám začala svietiť kontrolka na mazanie, hneď sme s tým išli do servisu. Dva dni nám nevedeli povedať čo je s naším autom a na tretí deň nám oznámili, že musia rozobrať celý motor a vyčistiť ho, lebo že sú na ňom strašné nánosy špiny
He , takže odborníci asi dali motor pod nejaký prístroj a do jednotlivých valcov sa pekne popozerali a tak prišli na chybu , že špina je v motore ....dobrá čovina....
, že aký olej sme tam dávali a či sme tam dávali špinavý olej! Zostali sme ako obarený, veď všetko nám robili v autoservisoch. Dva razy to bolo v Nitre a naposledy v Topoľčanoch. Náš Fiat má nabehaných necelých 60 000 km? Prosím Vás na koho sa obrátiť? Kde hladať pomoc? Neviem či nám aj uveria, že žiadny olej sme si mi nedolievali ani nekupovali, všetko to bolo robené v servisoch. Máme aj všetky doklady o kontrolách ale nevieme kde sa obrátiť... Fiat má už po záruke... A bojím sa čo i len pomyslieť akú cenu nám zahlásia po oprave. Budem Vám vďačná za každú radu!:mee:


Ahoj, prosím ťa oni ten spínač vymenili a nič kontrolka stále svietila a až potom rozobrali ten motor. Vyzerá to tak že v predchádzajúcom servise nám dali zlý olej zrejme polosyntetiku
...a keby aj vôbec syntetiku nedali , tak sa nič nestane ...
a teraz keď nám v poslednom servise dávali olej tak nám dali ten čo mali. a teraz po tých 5 mesiacoch to rozpustilo ten karbon a začalo sa všetko upchávať.
Otázne je , čo to "všetko " vlastne je ...???


No teraz to bude tvrdenie proti tvrdeniu , asi si pripravíš platobnú kartu a horko zaplačeš ....

...nie je vždy dobré všetko riešiť v servisoch ...výmena oleja a podobné záležitosti sa dajú poriešiť aj svojpomocne , aspoň viem , čo si do mašiny lejem ...;)
Zvalik
12.04.10,05:45
Ahoj, no dali ho aj na počítač ale ten nezistil nič, a fakt nám nevedeli povedať čo tomu je ... a teda až nakoniec rozobrali motor a teraz čo ... myslíte že to aj pomôže keď to vyčistia? a poviem vám ..nikdy viac autorizovaný autoservis! snažím sa ešte dovolať do BA lebo tam je ústredie čo my povedia oni..haha
jojom
12.04.10,05:55
Ako píše Buchač, sú veci ktoré si radšej urobím svojpomocne. V predajni majú takú vééľmi hrubú knihu, z tetou pokecám, nájdeme presne čo potrebujem a urobím si svojpomocne. Samozrejme sú veci čo sa nedajú svojpomocne.
A ked servis, tak ten kde mám dobré skúsenosti z minulosti.
Zvalik
12.04.10,10:07
Takže som sa konečne dovolala hlavnému servis.technikovi. Dalo sa s ním ľudsky porozprávať. Ale žiaľ asi sa tá chyba, ktorá tam vznikla niečím zavinení, už nedá zistiť a ani kde sa to všetko začalo... , uvidíme čo nám zase povedia v autoservise. ďakujem všetkým, ktorí mi chcela pomôcť dobrou radou!