biny
09.04.10,20:57
dobry den.mam problem so splacanim dlhou.sme trojclenna rodina.mame 5 rocneho syna.som nezamestnana a moj manzel prisiel v novembri o zamestnanie.jediny prijem ktory mame su socialne davky 360eur ktore pobera manzel zo socialnej poistovne.ale aj tie koncia v maji.mame nevyplatene splatky uverov z banky ale i nebankovych subjektov.nemame nic nasporene a dokial si nenajdeme zamestnanie sa to bude iba zhorsovat.mame aj kreditnu kartu a prislo nam ze ked neuhradime celu sumu do datumu ktory nemame sancu dodrzat lebo nemame ani na chleba tak nam hrozi exekucia na nas osobny majetok.my ale nemame nic lebo aj byvame v prenajme...chcela by som teda vediet ako sa to da riesit alebo co nas caka ked nezaplatime.co sa povazuje za osobny majetok... dakujem pekne za rady...
biny
10.04.10,09:08
dobry den.pre neplatenie kreditnej karty mi prisla posta ze mi hrozi exekucia ked nezaplatim celu ciastku.nemam ani na splatky takze si to dovolit nemozem.chcem vediet kolko trva kym pride exekutor a co mi moze zobrat ked byvam v prenajme a vlastne nemam ziadny majetok.dakujem pekne za radu.pekny den prajem
arizona
10.04.10,09:55
§ 115 / exekučný poriadok

(1) Z vecí, ktoré sú vo vlastníctve povinného, sa nemôže exekúcia týkať tých, ktoré povinný nevyhnutne potrebuje na uspokojovanie hmotných potrieb svojich a svojej rodiny alebo na plnenie svojich pracovných úloh alebo na svoje podnikanie, ani iných vecí, ktorých predaj by bol v rozpore s morálnymi zásadami.

(2) Z exekúcie sú vylúčené

a) bežné súčasti odevov, bielizeň a obuv,
b) nevyhnutné vybavenie domácnosti, a to posteľ povinného a členov jeho rodiny, stôl, stoličky podľa počtu členov jeho rodiny, chladnička, sporák, varič, vykurovacie teleso, palivo, práčka, periny a posteľná bielizeň, bežný kuchynský riad, rádioprijímač,
c) domáce zvieratá s výnimkou tých, ktoré slúžia na podnikanie,
d) veci povinného slúžiace na plnenie jeho pracovných úloh alebo na podnikanie do výšky 10 000 Sk,
e) zdravotnícke potreby a iné veci, ktoré povinný potrebuje vzhľadom na svoju chorobu alebo telesnú chybu,
f) veci, na ktoré sa poskytli dávky sociálnej starostlivosti,
g) snubný prsteň a obrúčka,
h) hotové peniaze do sumy 3 000 Sk,
i) študijná literatúra a hračky.
biny
10.04.10,11:47
dakujem pekne za odpoved.mohli by ste mi poradit kde tu na internete by som si ohladom exekucie a zakonov docitala viac??dakujem
profesional
10.04.10,12:03
V tomto pripade to vidim na osobny bankroto oboch z manzelov.
biny
10.04.10,12:49
a mozem poprosit o viac info ohladom bankrotu???
Andyke
10.04.10,12:59
biny
10.04.10,13:45
tak ten bankrot je iba pre bohatych a nie pre nas.sme obaja nezamestnany nemame ziadny majetok a mat peniaze na vyhlasenie konkurzu tak asi zacneme novy zivot a nemusime ho vyhlasovat.a pre chudobnych ako sme my ktory mame len manzelovich 360eur a tie tiez o mesiac mat nebudeme asi neexistuje ziadne riesenie.neviete teda niekto co nas caka???
arizona
10.04.10,14:47
Skúste sa spojiť s exekútorom a dohodnúť sa s ním. Musíte ho presvedčiť, že máte záujem splácať, aj ked po menších splátkach. Tým, že s ním nebudete komunikovať sa aj tak dlhu nevyhnete, bude Vám jedine narastať...

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-38397290-zabudat-na-stare-dlhy-sa-nevyplaca
16lukasko
10.04.10,15:00
Skúste sa spojiť s exekútorom a dohodnúť sa s ním. Musíte ho presvedčiť, že máte záujem splácať, aj ked po menších splátkach. Tým, že s ním nebudete komunikovať sa aj tak dlhu nevyhnete, bude Vám jedine narastať...


Myslím si, že oni to veľmi dobre vedia. Oni potrebujú dostať iba šancu, zarobiť si peniaze. Pomery nepoznám tak nesúdim... Mali by si v prvom rade hľadať prácu.. tam by som videl kľúč k úspechu;)
iriska
10.04.10,15:22
V tomto prípade odporúčam hľadať akúkoľvek prácu... aj brigádu... všetky príležitosti... napr. aj upratovanie, pomocné stavebné práce, pýtať sa v spoločnostiach, ktoré poskytujú brigády (Trenkwalder, agentura.brigadnici, Manpower, študentský servis........) Dočasne to vydržíte a každé euro, ktoré budete môcť dajte banke, resp. na splatenie toho, u čoho Vám najakútnejšie hrozia problémy... Nevidím vašu situáciu čierno a vidím to tak, že pomaly ale isto sa z toho "vyhrabete".
p.s. Dá sa pracovať aj popri sociálnych dávkach pri splnení nejakého limitu príjmu.
biny
10.04.10,16:55
dakujem pekne za rady.nemame v umysle neplatit,no momentalne naozaj nieje z coho.snad sa nam skoro podari najst zamestnanie a vsetko sa vyriesi.hladame si ale s tou pracou je to dnes velmi tazke,vsetko iba cez znamost...
profesional
13.04.10,09:10
No, este stale existuje moznost ostahovat sa do regionu kde je prace dost..
pavlinka
13.04.10,09:33
Tie úvery ktoré Vám boli poskytnuté nie sú poistené? Banky aj nebankovky poskytujú úvery aj s poistením v prípade neschopnosti platiť splátky.
voyager
07.08.10,09:26
Môžem Vám poradiť nasledovné. Keďže sa aj zamestnáte, exekútor bude vymáhať dlhy od Vášho zamestnávateľa strhávanim zo mzdy. Vaše deti sa budú musieť vzdať Vášho dedičstva aby nezdedili dlhy, je to pre nich jediná možnosť pre život. Vám by som odporúčal jediné, ako si uchovať aspoň to málo ťažko zarobených peňazí a to je pracovať na živnosť a nechať sa vyplácať na ruku v hotovosti. Ak by ste si peniaze nechávali posielať na účet, banka ich strhne. Preto sa obzerajte po takejto práci, malého podnikania. Priznávajte minumium. A žiť aj keď ťažko sa dá tak, že Vás budú exekútori otravovať celý život.
tomasjuve
07.08.10,09:58
exekucia sa moze vykonat aj predajom hnutelnych veci, cize exekutor k vam nabehne spise veci ktore budu podliehat exekucii tie sa vydrazia a vytazok sa pouzije na splatenie dlhov. foriem vykonania exekucie je asi 7. existuje moznost poziadat o odklad vykonania exekucie , alebo mozno dohodnut nieco ako splatkovy kalendar