229
10.04.10,07:02
Dobrý deň,

už som si prečítala dosť článkov o zbieraní kreditov a možností ich využitia. Nikde som sa však nedozvedela, či po nazbieraní určitého množstva kreditov, môžem ako učiteľka s II. kvalifikačnou skúškou poberať aj kreditný príplatok, alebo sa v tomto prípade môžu kredity využiť len na udržanie II. kvalifikačnej skúšky?
Ďakujem za odpoveď .
pe.pe
10.04.10,06:54
Dobrý deň,

už som si prečítala dosť článkov o zbieraní kreditov a možností ich využitia. Nikde som sa však nedozvedela, či po nazbieraní určitého množstva kreditov, môžem ako učiteľka s II. kvalifikačnou skúškou poberať aj kreditný príplatok, alebo sa v tomto prípade môžu kredity využiť len na udržanie II. kvalifikačnej skúšky?
Ďakujem za odpoveď .

Dobrý deň,

po získaní potrebného počtu kreditov môže o vyplatenie kreditového príplatku požiadať každý ped. zamestnanec, ktorý mohol kredity získať. Čiže aj PZ s 2. atestáciou. V žiadnom § žiadneho relevantného zákona sa neuvádza podmienka vyplatenia tohto príplatku naviazane na určitý kar. stupeň. Pozrite 553/2003 v znení nesk. predpisov (teda platnú od 1.11.2009), marí sa mi že je to §14 ods.2, kde sa o vyplácaní kredit. príplatku hovorí.
V skratke: každý PZ a OZ po získaní 30 kreditov môže požiadať o vyplácanie kred. príplatku, ktorý činí 6 % jeho tarif. platu, najviac však za 60 kreditov. Príplatok sa priznáva po dobu 7 rokov od započatia vyplácania.

Otázka všetkým: píšete o udržaní 2. atestácie. Ja som prešiel aj 317-ku aj 553-ku, ale o udržaní 2. atestácie som sa nikde nič nedozvedel. Ak viete kde sa toto uvádza, dajte mi vedieť. Podľa mňa je to zdedená kačica, tak ako nemôžete prísť o 1. atestáciu, nemôžete prísť ani o 2. atestáciu. (za predpokladu, že máte stále rovnakú kategóriu a podkategóriu PZ alebo OZ, samozrejme)
xixix
10.04.10,12:34
Súhlasím s pe-pe výborná a zrozumiteľná odpoveď