Lilly34
10.04.10,08:37
Prosím Vás. Chystám sa podať žiadosť o zvýšenie platovej triedy z 8. na 9. Pracujem na ZŠ. Robím ekonomku, administratívnu pracovníčku, proste všetko okrem miezd. Kto pracuje na škole vie, aký rozsah má táto práca. Finančné ocenenie je však úbohé. Mám šancu?
uct2007
10.04.10,06:43
Prosím Vás. Chystám sa podať žiadosť o zvýšenie platovej triedy z 8. na 9. Pracujem na ZŠ. Robím ekonomku, administratívnu pracovníčku, proste všetko okrem miezd. Kto pracuje na škole vie, aký rozsah má táto práca. Finančné ocenenie je však úbohé. Mám šancu?

V každom prípade to skús !!! Poznám ekonómov a ekonómky z viacerých škôl ktoré majú priznanú platovú triedu 9. Tak prečo by si ju potom nemohla mať priznanú Ty, no nie ? Prajem Ti,nech Ti to vyjde a peknú sobotu :)
Lilly34
10.04.10,06:51
Ďakujem. Účtujem. Lebo v ráci na to nie je čas. Ďakujem ešte raz za povzbudenie.
uct2007
10.04.10,06:54
Ďakujem. Účtujem. Lebo v ráci na to nie je čas. Ďakujem ešte raz za povzbudenie.


...za málo.
Ty si ako ja...aj ja často účtujem doma, pretože "horia termíny" :)
gabca888
21.04.10,10:27
Uspela si? Ja som tiež v 9ke (len) :-)
medved
21.04.10,14:23
Prosím o radu, ako si dosiahla tú 9-ku ? Máš VŠ ?
uct2007
21.04.10,14:55
V škole kde som prednedávnom pracovala, bola to stredná škola- ekonómka mala ÚSO a bola zaradená v 9. triede. A takisto ďalšia ekonómka na inej strednej škole.
judita1971
22.04.10,08:43
V škole kde som prednedávnom pracovala, bola to stredná škola- ekonómka mala ÚSO a bola zaradená v 9. triede. A takisto ďalšia ekonómka na inej strednej škole.
Ekonómka ak mala ÚSO a mohla byť zaradená v 9. triede, len vtedy, ak jej platila z dôb minulých výnimka zo vzdelania. Niekedy tak bolo. Ale, opravte ma ak sa mýlim, viem tak, že výnimky sa od určitej doby nemôžu udeľovať a ak máš USO tak máš 8. PT.Aj ja som mala u minulého zamestnávateľa 9 PT s odpočtom piatich rokov. Potom som zamestnávateľa zmenila a hoci robím tú istú prácu, zamestnávateľ mi už nemohol dať výnimku zo vzdelania, lebo sa už nemohli udeľovať. Preto som v 8 PT - robím PaM a aj účto .Mysleli by ste si, že by som si nedala 9 PT, keby som vedela, že je to možné ? Ak viete o niečo novom, že už môžem mať 9 PT aj s USO, dajte mi to vedieť.
uct2007
22.04.10,09:19
Ekonómka ak mala ÚSO a mohla byť zaradená v 9. triede, len vtedy, ak jej platila z dôb minulých výnimka zo vzdelania. Niekedy tak bolo. Ale, opravte ma ak sa mýlim, viem tak, že výnimky sa od určitej doby nemôžu udeľovať a ak máš USO tak máš 8. PT.Aj ja som mala u minulého zamestnávateľa 9 PT s odpočtom piatich rokov. Potom som zamestnávateľa zmenila a hoci robím tú istú prácu, zamestnávateľ mi už nemohol dať výnimku zo vzdelania, lebo sa už nemohli udeľovať. Preto som v 8 PT - robím PaM a aj účto .Mysleli by ste si, že by som si nedala 9 PT, keby som vedela, že je to možné ? Ak viete o niečo novom, že už môžem mať 9 PT aj s USO, dajte mi to vedieť.

Tak veru máte pravdu, ako som to teraz zistila u našej personalistky - ekonómka mala výnimku zo zákona a preto bola zaradená v 9.triede, teraz tá výnimka už neplatí, musí mať prvý stupeň VŠ, aby mohla byť zaradená v 9.triede.
Pekný deň.:)
Sabadka
23.04.10,06:06
Ekonómka ak mala ÚSO a mohla byť zaradená v 9. triede, len vtedy, ak jej platila z dôb minulých výnimka zo vzdelania. Niekedy tak bolo. Ale, opravte ma ak sa mýlim, viem tak, že výnimky sa od určitej doby nemôžu udeľovať a ak máš USO tak máš 8. PT.Aj ja som mala u minulého zamestnávateľa 9 PT s odpočtom piatich rokov. Potom som zamestnávateľa zmenila a hoci robím tú istú prácu, zamestnávateľ mi už nemohol dať výnimku zo vzdelania, lebo sa už nemohli udeľovať. Preto som v 8 PT - robím PaM a aj účto .Mysleli by ste si, že by som si nedala 9 PT, keby som vedela, že je to možné ? Ak viete o niečo novom, že už môžem mať 9 PT aj s USO, dajte mi to vedieť.

Je tu taká možnosť, pozrite si zákon 39/2009 Úplné znenie zákona 553/2003, prílohu č. 1 k zákonu 553, touto prílohou bol novelizovaný katalóg pracovných činností a tam sa v 9 PT malo uznať aj USO: "Odborné špecializované práce vo vymedzenej oblasti s vysokými nárokmi na myslenie a rozhodovanie o voľbe správneho postupu na základe metodických usmernení, práce vyžadujúce odborné konzultácie pri riešení problémov a spoluprácu s viacerými subjektami mimo vlastného zamestnávateľa. Samostatné zabezpečovanie zložitých úloh a agend alebo vykonávanie čiastkových tvorivých činností, s väzbami a súvislosťami presahujúcimi rámec daného odboru činností, spojené so zvýšenou psychickou záťažou. Analytická a hodnotiaca činnosť pri príprave podkladov na rozhodovací proces s dôsledkami na viaceré subjekty mimo vlastného zamestnávateľa." Myslím si, že do tejto kategórie naša práca pasuje použijúc slovo básnika ako riť na šerbeľ, takže tá 9 PT by mohla prichádzať do úvahy.
Aký je Váš názor?:rolleyes:
judita1971
23.04.10,08:27
Je tu taká možnosť, pozrite si zákon 39/2009 Úplné znenie zákona 553/2003, prílohu č. 1 k zákonu 553, touto prílohou bol novelizovaný katalóg pracovných činností a tam sa v 9 PT malo uznať aj USO: "Odborné špecializované práce vo vymedzenej oblasti s vysokými nárokmi na myslenie a rozhodovanie o voľbe správneho postupu na základe metodických usmernení, práce vyžadujúce odborné konzultácie pri riešení problémov a spoluprácu s viacerými subjektami mimo vlastného zamestnávateľa. Samostatné zabezpečovanie zložitých úloh a agend alebo vykonávanie čiastkových tvorivých činností, s väzbami a súvislosťami presahujúcimi rámec daného odboru činností, spojené so zvýšenou psychickou záťažou. Analytická a hodnotiaca činnosť pri príprave podkladov na rozhodovací proces s dôsledkami na viaceré subjekty mimo vlastného zamestnávateľa." Myslím si, že do tejto kategórie naša práca pasuje použijúc slovo básnika ako riť na šerbeľ, takže tá 9 PT by mohla prichádzať do úvahy.
Aký je Váš názor?:rolleyes:

áno, už len nájsť činnosť v nariadení vlády SR č, 341/2004 v znení neskorších predpisov:confused:
Sabadka
24.04.10,15:48
áno, už len nájsť činnosť v nariadení vlády SR č, 341/2004 v znení neskorších predpisov:confused:

Príloha číslo i. uverejnená v 39/2009 a citácia, ktorú som uviedla o príspevok nižšie je práve novelizácia 341-ky a to je tá konkrétna činnosť, alebo skôr zovšeobecnená činnosť, ktorá sa dá aplikovať aj na našu prácu.

PS: Mohli by už buď rekodifikovať 341-ku alebo vydať jej úplné znenie so všetkými novelizáciami, lebo už bola toľkokrát novelizovaná a doplňovaná, že je ťažké sa v nej vynájsť.:---
blazonko
26.04.10,10:09
Ahojte, keď už sa o tom bavíte. Mám novú kolegyňu, má VŠ 2. stupňa, robí len mzdy. Má byť v 8. či v 9.?
Sabadka
26.04.10,10:40
Ahojte, keď už sa o tom bavíte. Mám novú kolegyňu, má VŠ 2. stupňa, robí len mzdy. Má byť v 8. či v 9.?

Má VŠ, teoreticky by mohla byť aj v 9-ke. Ale čiste "nezištný" pohľad - dáš jej vyššiu triedu ako máš ty?:D:D:D
Ivča
26.04.10,14:05
Ja robím účtovníctvo aj mzdy, mám stredoškolské vzdelanie a výnimka mi platí stále. Tá výnimka sa rušila v tom prípade, keď pracovníčka menila školu. Len tá výnimka sa vzťahovala buď na tie čo robia mzdy, alebo čo účtujú. To som si už neni istá.
blazonko
27.04.10,06:03
Jasné, že nie. Pekne je v 8. :D
asma
28.04.10,04:20
úplne novelizované znenie nájdešna stranke www.justice.gov.sk - predpisy
gabca888
28.04.10,06:16
ja mám vysokú školu
Lilly34
29.04.10,05:11
Ahojte priatelia. Hneď ako som písala, že požiadam o zvýšenie tak som aj urobila. Doteraz nijaká odpoveď. Riaditeľ to hodil bokom a povedal, že moju žiadosť preskúmajú!!! Skúmajú nejak dlho nie! Keď zasa naberiem odvahu tak pôjdem za ním a opýtam sa na výsledok skúmania žiadosti. Budem trvať na tej 9. PT. Vaše príspevky mi tiež pomohli. Mali by sme za seba tvrdo bojovať. Práca sa neustále nabaľuje. Neustále. A nemajú nás za nič. Pribudlo kopu projektov , ŠSZČ, všelijaké zmluvy, ... k tomu ešte admionistratíva, a nehovorím o účtovaní. Je to o život. Ďakujem Vám. Nedajme sa.
judita1971
29.04.10,06:01
Ahojte priatelia. Hneď ako som písala, že požiadam o zvýšenie tak som aj urobila. Doteraz nijaká odpoveď. Riaditeľ to hodil bokom a povedal, že moju žiadosť preskúmajú!!! Skúmajú nejak dlho nie! Keď zasa naberiem odvahu tak pôjdem za ním a opýtam sa na výsledok skúmania žiadosti. Budem trvať na tej 9. PT. Vaše príspevky mi tiež pomohli. Mali by sme za seba tvrdo bojovať. Práca sa neustále nabaľuje. Neustále. A nemajú nás za nič. Pribudlo kopu projektov , ŠSZČ, všelijaké zmluvy, ... k tomu ešte admionistratíva, a nehovorím o účtovaní. Je to o život. Ďakujem Vám. Nedajme sa.

Malá rada, so žiadosťou o zvýšenie PT predkladaj novú pracovnú náplň, hoci na druhej strane pracovnú náplň ti stanovuje tvoj nadriadený. Čo sa týka 9 PT.
Sabadka vyššie spomínala 39/2009 ale toto znenie v charakteristike PT v prílohe zákona som našla už od začiatku v 553/2003, teraz mi vyšlo čas mrknúť sa na to, takže čo sa týka môjho platového zatriedenia, ostávam v 8 PT. Zo školení viem, že pri zatrieďovaní stále máme vychádzať z katalógu pracovných činností. Taktiež je tu § 5 ods. 6 zákona č. 553/2003, ktorý hovorí o dočasnom zaradení do platovej triedy ak sa činnosť nenachádza v katalógu pracovných činností a § 5 ods. 7 hovorí o povinnosti zamestnávateľa požiadať bez zbytočného odkladu o doplnenie katalógu.
Takže ak by si mi predložila žiadosť o zvýšenie platovej triedy do 9 PT a mala by si USO odpoveď by znela nie.
judita1971
29.04.10,06:06
Ahojte priatelia. Hneď ako som písala, že požiadam o zvýšenie tak som aj urobila. Doteraz nijaká odpoveď. Riaditeľ to hodil bokom a povedal, že moju žiadosť preskúmajú!!! Skúmajú nejak dlho nie! Keď zasa naberiem odvahu tak pôjdem za ním a opýtam sa na výsledok skúmania žiadosti. Budem trvať na tej 9. PT. Vaše príspevky mi tiež pomohli. Mali by sme za seba tvrdo bojovať. Práca sa neustále nabaľuje. Neustále. A nemajú nás za nič. Pribudlo kopu projektov , ŠSZČ, všelijaké zmluvy, ... k tomu ešte admionistratíva, a nehovorím o účtovaní. Je to o život. Ďakujem Vám. Nedajme sa.

Ešte malá poznámka, viem, že sa nemáme dať, máme za seba bojovať. Treba sa však pozerať z druhej strany. Ak Ti ju nedajú, nedajú ti ju preto, že nechcú ale preto, že nemôžu. Išlo by o porušenie zákona. Je to podobné, ako keby chceli od teba, aby sa urobil nákup kapitálových výdavkov z bežných výdavkov. Môžeš to urobiť, ale si si vedomá, že porušuješ zákon. Môžu Ti dať 9 PT ale porušia zákon. To je môj názor.Ak by prišla kontrola a určili by, že nemáš nárok na 9 PT lebo máš USO, šlo by o neoprávnené použitie finančných prostriedkov. Peniaze by sa museli vrátiť.
Sabadka
30.04.10,04:43
Ešte je tu malá náplasť, môžu ti dať v 8 PT plat v najvyššom platovom stupni, pretože zákon dovoľuje nebrať do úvahy odpracované roky a teda ťa nezaradí podľa odpracovaných rokov, ale dá ti v 8 PT najvyšší platový stupeň. § 7 odsek 4 zákona 553/2003 ( nájdeš ho aj v spomínanej 39/2009 v úplnom znení 553-ky). Samozrejme okruh zamestnancov u ktorých sa aplikuje pri odmeňovbaní § 7 ods. 4 musíš mať podchytené vo vnútornom predpise. Samozrejme je to výhodné pre tie, ktoré majú prax len do 32 rokov :)