csuvto
10.04.10,10:37
Je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi ukončenie pracovného pomeru na dobu určitú vopred?
T.j. Kedy je povinný oznámiť mu, že mu zmluvu nepredĺži?
Dakujem!
adi11
10.04.10,08:49
Je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi ukončenie pracovného pomeru na dobu určitú vopred?
T.j. Kedy je povinný oznámiť mu, že mu zmluvu nepredĺži?
Dakujem!
§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#hore)

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#hore)

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
csuvto
10.04.10,13:42
To som čítala, ale ide o PP na dobu určitú (nie v skúšobnej dobe).
Tam sa nič také nepíše, kedy je zamestnávateľ povinný to zamestnancovi oznámiť.
veronikasad
10.04.10,13:48
To som čítala, ale ide o PP na dobu určitú (nie v skúšobnej dobe).
Tam sa nič také nepíše, kedy je zamestnávateľ povinný to zamestnancovi oznámiť.
Čítala si aj § 71 ?
wagner
10.04.10,15:23
To som čítala, ale ide o PP na dobu určitú (nie v skúšobnej dobe).
Tam sa nič také nepíše, kedy je zamestnávateľ povinný to zamestnancovi oznámiť.
§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#hore)

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.
csuvto
12.04.10,07:39
ide o to, že ak mu plánuje nepredĺžiť zmluvu (nie pred uplynutím!!!), je povinný mu to povedať dopredu alebo môže aj v ten deň, kedy mu končí zmluva?
adi11
12.04.10,08:15
ide o to, že ak mu plánuje nepredĺžiť zmluvu (nie pred uplynutím!!!), je povinný mu to povedať dopredu NIE alebo môže aj v ten deň ANO , kedy mu končí zmluva?ANO
odpoved v texte
VERONIKA6
12.04.10,08:22
ide o to, že ak mu plánuje nepredĺžiť zmluvu (nie pred uplynutím!!!), je povinný mu to povedať dopredu NIE alebo môže aj v ten deň ANO , kedy mu končí zmluva?ANO
odpoved v texte
Pozri príspevok č. 2. Zamestnávateľ môže oznámiť skončenie, ale nie je to povinnosťou, čiže stačí aj v ten deň.
VERONIKA6
12.04.10,08:27
ide o to, že ak mu plánuje nepredĺžiť zmluvu (nie pred uplynutím!!!), je povinný mu to povedať dopredu NIE alebo môže aj v ten deň ANO , kedy mu končí zmluva?ANO
odpoved v texte
Teraz som si všimla, že tam sú už odpovede.:D
hanelie
12.04.10,08:29
PP na dobu určitú sa končí dňom uplynutia tejto doby - zľ nič neoznamuje!
csuvto
13.04.10,11:44
OK, už mi to je jasné!
Dakujem.