rastik000
10.04.10,17:09
To čo sa dnes ráno stalo je hrozná tragédia...

Je veľmi smutné, že zo sveta odišiel práve tento človek, človek ktorý si tvrdo stál za svojím, hájil dobro, nenchal sa manipulovať peniazmi, všetko čo na tomto poste spravil, spravil pre dobro Poľského národa, bolo mu blízke to zázračné slovo "ľudskosť".. Poľsko už lepšieho prezidenta mať nebude. Bol to veľký človek, Pán Prezident s veľkým "P"...A zomrel pri príležitosti kedy si išiel za celý Poľský národ uctiť pamiatku zosnulých....Je mi to veľmi ľúto, teraz ho už treba brať nie ako politika ale ako jedného z nás...Odpočívajte v pokoji Pán Kaczynski....Vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a celému Poľskému národu...

Čo si o tom myslíte Vy??? O nezodpovednosti toho pilota?? Zlyhal ľudský faktor a zvlášť u takéhoto človeka - profesionála od ktorého to je podľa môjho strašná nezodpovednosť, alebo dokázanie si, že to zvládne...

???
misoft
10.04.10,15:40
Je to tragédia poľského štátu a národa: poľský prezident zahynul, keď šiel vzdať úctu popraveným poľským dôstojníkom v Katyni. A k tomu s ním jeho manželka, viacero predstaviteľov poľského spoločenského a náboženského života, skoro celé velenie poľskej armády.

Toto je aj na mňa trochu silné kafé!:(
rodina1
10.04.10,15:50
Vždy je veľká tragédia, keď zahynie nejaký človek. Bez ohľadu na to, či je to politik, alebo obyčajný občan. Myslím si, že v tomto prípade zlyhal ľudský faktor. Ale ako hovorím, že čo je človeku súdené, to ho neminie. Je to smutné, toľkí ľudia.
Danila
10.04.10,15:54
Je to bolestná, veľmi smutná udalosť. Uctime si zosnulých, ale nesúďme. Nie sme k tomu ani povolaní ani vyvolení.
220870
10.04.10,17:21
Porada je síce apolitická ,ale nedá sa nereagovať.Tragicky zomrel PŠONEK , ktorý stál pri páde komunizmu.RIP.Ďakujem, a úprimnú sústrať všetkým pozostalým .:mee::mee::mee:
Vivat Polsko ,Vivat Ján Pavol II,Vivat solidarita.:mee::mee::mee:
Petra Nová
10.04.10,17:28
Porada je síce apolitická ,ale nedá sa nereagovať.Tragicky zomrel PŠONEK , ktorý stál pri páde komunizmu.RIP.Ďakujem, a úprimnú sústrať všetkým pozostalým .:mee::mee::mee:
Vivat Polsko ,Vivat Ján Pavol II,Vivat solidarita.:mee::mee::mee:

Kľudne sa dá nereagovať!!! Neviem, či ťa stále baví jatriť tie smutné udalosti, o ktorých počúvam už od rána. Sama som z nich zarmútená a vôbec ich nepotrebujem spájať so žiadnou politikou.:eek::eek::eek:
misomiso
10.04.10,18:06
Bohuzial tato nehoda je iba a iba o politike. Nie je o bezpecnosti letectva, nie je o osude, ani o nahode. Priciny ma ciste politicke a pravdepodobne bude mat aj dost silne politicke nasledky, hoci dnes este presne nevieme, ake.
Petra Nová
10.04.10,18:34
Bohuzial tato nehoda je iba a iba o politike. Nie je o bezpecnosti letectva, nie je o osude, ani o nahode. Priciny ma ciste politicke a pravdepodobne bude mat aj dost silne politicke nasledky, hoci dnes este presne nevieme, ake.
Pre mňa o je to predovšetkým jedna obrovská ľudská tragédia, ktorá sa mohla odohrať kdekoľvek. V samotnej tragédii nenachádzam žiadne politické príčiny. Určite, že bude mať následky už v tom, že Poľsku bude chýbať 96 elitných ľudí. A ak politické, tak verím, že len pozitívne v tom, že sa zomkne na chvíľu politická scéna v Poľsku. A ešte, že to nešťastie bude signálom pre obidva štáty, že treba začať budovať nové vzťahy, bez sebazničujúceho jatrenia starých rán.
misomiso
10.04.10,19:53
Pre mňa o je to predovšetkým jedna obrovská ľudská tragédia, ktorá sa mohla odohrať kdekoľvek. V samotnej tragédii nenachádzam žiadne politické príčiny. Určite, že bude mať následky už v tom, že Poľsku bude chýbať 96 elitných ľudí. A ak politické, tak verím, že len pozitívne v tom, že sa zomkne na chvíľu politická scéna v Poľsku. A ešte, že to nešťastie bude signálom pre obidva štáty, že treba začať budovať nové vzťahy, bez sebazničujúceho jatrenia starých rán.

Zatial sa zda, ze je ten signal skor opacny, poliakom skor zovrie opat krv a aj samotne pricina bola v iba tom, ze niekto velmi tlacil na pilu a potreboval stale jatrit stare narodnostne rany. Nevedel sa zmierit s tym, ze by sa nedostal pre Polsko na tak dolezitu ceremoniu, a ze by snad musel nudzovo pristat v Moskve, kde zamerne po celu politicku karieru na navstevu neprisiel. To je jedina pricina tragedie. Nenavist, vecny pocit krivdy a hlavne prihrievanie si politickej polievocky na narodnostnych temach.

Je mi to luto, pretoze odisiel politik, ktory sa hlasil predovsetkym ku katolickemu kridlu konzervativnych sil v Polsku, no tento jeho pristup vela s vierou v Boha (a tym padom s odpustenim) podla mna spolocneho nemal.

Hovorim to tu tiez preto, ze u nas na Slovensku su tu tiez politici, co bud zalozili celu svoju karieru na narodnostnej nevrazivosti, alebo si aspon obcas radi prihreju polievocku, a snazia sa kopnnut, ako napr. naposledy Butora pri nedavnej navsteve Medvedeva u nas.
Stanislav 1975
10.04.10,20:04
Podľa mňa ich zostrelili Rusi...
zk24
10.04.10,20:07
Podľa mňa ich zostrelili Rusi...

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek:
Stanislav 1975
10.04.10,20:17
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek:

Celé to je nejaké podozrivé... a Rusi sú nevyspytateľný, na nich by som si dával pozor celkovo...
Len tak na okraj- minule čo boli samovražedné atentátničky v metre a odpálili sa a zabili kopu ľudí, alebo útok na divadlo, školu- áno tieto zverstvá majú na svedomí radikáli z kaukazu a čečenska a nedá sa to ospravedlniť, ale už nikoho nezaujíma kolko ľudí nevinných,civilistov v čečensku povraždili ruské vojská-vždy sa nám podsúva iba jeden pohlad na veci a každá minca má dve strany...
zk24
10.04.10,20:23
Celé to je nejaké podozrivé... a Rusi sú nevyspytateľný, na nich by som si dával pozor celkovo...
Len tak na okraj- minule čo boli samovražedné atentátničky v metre a odpálili sa a zabili kopu ľudí, alebo útok na divadlo, školu- áno tieto zverstvá majú na svedomí radikáli z kaukazu a čečenska a nedá sa to ospravedlniť, ale už nikoho nezaujíma kolko ľudí nevinných,civilistov v čečensku povraždili ruské vojská-vždy sa nám podsúva iba jeden pohlad na veci a každá minca má dve strany...


Nerada sa pustam do politickych debat, kedze nemaju riesenie a je to vec nazorov... obzvlast v pripade, ze by som mala niekoho obvinovat z niecoho takeho ako je zostrelenie vladnej spicky krajiny...

Pre mna tato tema konci iba vyjadrenim "Urpimna sustrast celemu Polsku"... Nic viac, nic menej.
Stanislav 1975
10.04.10,20:25
Nerada sa pustam do politickych debat, kedze nemaju riesenie a je to vec nazorov... obzvlast v pripade, ze by som mala niekoho obvinovat z niecoho takeho ako je zostrelenie vladnej spicky krajiny...

Pre mna tato tema konci iba vyjadrenim "Urpimna sustrast celemu Polsku"... Nic viac, nic menej.

Máš pravdu, my sme malí páni na to,aby sme sa niekedy dozvedeli,čo sa naozaj stalo- uzavrie sa to ako chyba pilota( ako sa to robí vždy) a bude pokoj...
Petra Nová
10.04.10,20:26
Zatial sa zda, ze je ten signal skor opacny, poliakom skor zovrie opat krv a aj samotne pricina bola v iba tom, ze niekto velmi tlacil na pilu a potreboval stale jatrit stare narodnostne rany. Nevedel sa zmierit s tym, ze by sa nedostal pre Polsko na tak dolezitu ceremoniu, a ze by snad musel nudzovo pristat v Moskve, kde zamerne po celu politicku karieru na navstevu neprisiel. To je jedina pricina tragedie. Nenavist, vecny pocit krivdy a hlavne prihrievanie si politickej polievocky na narodnostnych temach.

Je mi to luto, pretoze odisiel politik, ktory sa hlasil predovsetkym ku katolickemu kridlu konzervativnych sil v Polsku, no tento jeho pristup vela s vierou v Boha (a tym padom s odpustenim) podla mna spolocneho nemal.

Hovorim to tu tiez preto, ze u nas na Slovensku su tu tiez politici, co bud zalozili celu svoju karieru na narodnostnej nevrazivosti, alebo si aspon obcas radi prihreju polievocku, a snazia sa kopnnut, ako napr. naposledy Butora pri nedavnej navsteve Medvedeva u nas.

Ja si uvedomujem to absolútne zjednodušenie veci. Ale veľmi by som bola za to, keby práve v kresťanskom Poľsku brali tú tragédiu ako memento, že treba odpúšťať, aj keď nie zabúdať.
Nie som však naivná. A to si len tak maľujem optimistické vízie vo vzťahoch medzi štátmi. A viem, že už za pár týždňov pri prezidentských voľbách, každý kandidát zneužije na politické ciele to, čo sa dnes stalo v Smolensku.
Inak s Tvojim hodnotením súhlasím.
Stanislav 1975
10.04.10,20:32
Pre mňa o je to predovšetkým jedna obrovská ľudská tragédia, ktorá sa mohla odohrať kdekoľvek. V samotnej tragédii nenachádzam žiadne politické príčiny. Určite, že bude mať následky už v tom, že Poľsku bude chýbať 96 elitných ľudí. A ak politické, tak verím, že len pozitívne v tom, že sa zomkne na chvíľu politická scéna v Poľsku. A ešte, že to nešťastie bude signálom pre obidva štáty, že treba začať budovať nové vzťahy, bez sebazničujúceho jatrenia starých rán.

Peti, úplnou náhodou :confused:havarovalo lietadlo so stovkou ľudí z TOP elity Poľska:mee:,neviem, ale to sa mi zdá ako dosť nepravdepodobné,ale nechajme to tak...
Petra Nová
10.04.10,20:37
Peti, úplnou náhodou :confused:havarovalo lietadlo so stovkou ľudí z TOP elity Poľska:mee:,neviem, ale to sa mi zdá ako dosť nepravdepodobné,ale nechajme to tak...
Vieš, Stanko, keby to nebolo tak smutné, tak by som sa Ťa spýtala, či si ozaj myslíš, že ich zostrelili ? A aby to bolo štýlové, tak rovno kaťušou z druhej svetovej vojny!
Stanko, asi treba nechať tie konšpiračné teórie.:cool:
Stanislav 1975
10.04.10,20:40
Vieš, Stanko, keby to nebolo tak smutné, tak by som sa Ťa spýtala, či si ozaj myslíš, že ich zostrelili ? A aby to bolo štýlové, tak rovno kaťušou z druhej svetovej vojny!
Stanko, asi treba nechať tie konšpiračné teórie.:cool:

Peti, OK, tak otázka na telo- napr. ty si tiež myslíš že autonehoda Dubčeka bola normálna autonehoda, ako sa to oficialne aj uzavrelo???Som velmi zvedavý na tvoj názor a vieš tej konšpirácie je veľa všade okolo nás a najma ked sa jedná o politiku...
zk24
10.04.10,20:41
Peti, úplnou náhodou :confused:havarovalo lietadlo so stovkou ľudí z TOP elity Poľska:mee:,neviem, ale to sa mi zdá ako dosť nepravdepodobné,ale nechajme to tak...

Kedy naposledy zahynula stovka "elitnych" ludi? A kolko odvtedy padlo lietadiel s "obycajnymi" ludmi... ? Preco by raz nemohli mat smolu aj ti "elitni" ludia... Keby islo o bezne lietadlo, o tyzden si nikto nespomenie, a vsak o tejto udalosti sa budu ucit este nase vnucata na dejepise...

Kedysi, ak vies, padlo lietadlo Manchesteru United so vsetkymi hracmi na palube.. myslim nikto neprezil... a nemyslim ze ich Liverpool dal zostrelit...

Koncim ;)
Petra Nová
10.04.10,20:50
Peti, OK, tak otázka na telo- napr. ty si tiež myslíš že autonehoda Dubčeka bola normálna autonehoda, ako sa to oficialne aj uzavrelo???Som velmi zvedavý na tvoj názor a vieš tej konšpirácie je veľa všade okolo nás a najma ked sa jedná o politiku...
Stanko, uveď mi jediný rozumný dôvod, čo by z toho Rusko malo? V čase,keď začali pracovať na normalizácii vzťahov. Jedine medzinárodnú galibu. A už ani nechcem špekulovať, ako by to asi vykonali, aby o tom nezanechali žiadne stopy?
Stanislav 1975
10.04.10,20:58
Stanko, uveď mi jediný rozumný dôvod, čo by z toho Rusko malo? V čase,keď začali pracovať na normalizácii vzťahov. Jedine medzinárodnú galibu. A už ani nechcem špekulovať, ako by to asi vykonali, aby o tom nezanechali žiadne stopy?

Ale však peti, OK-ja netvrdím,že to tak bolo, ale fakt sa mi to zdá celé nejaké podozrivé-však keď ide prezident a s ním kopu doležitých ľudí, tak to musí byť iná opatrnosť a nie že 4 krát pristávam a podobne-takže ok, možno sa fakt mýlim,ale moj názor,ktorý je vo mne je taký aký je, že im mohol niekto pomocť...
Inak vidíš čo sa deje v rusku-troška píšeš proti kremľu a hned si zastrelená(Politkovská a pod), chceš niekoho odstaviť od válova a skončíš v base na sibíri( Chodorkovskij),takže neviem všetci píšu ako je čína strašne nedemokratická,ako sa tam utláčajú ľudia a pod. ,ale že by boli rusi lepší - no neviem teda...
Petra Nová
10.04.10,21:07
Ale však peti, OK-ja netvrdím,že to tak bolo, ale fakt sa mi to zdá celé nejaké podozrivé-však keď ide prezident a s ním kopu doležitých ľudí, tak to musí byť iná opatrnosť a nie že 4 krát pristávam a podobne-takže ok, možno sa fakt mýlim,ale moj názor,ktorý je vo mne je taký aký je, že im mohol niekto pomocť...
Inak vidíš čo sa deje v rusku-troška píšeš proti kremľu a hned si zastrelená(Politkovská a pod), chceš niekoho odstaviť od válova a skončíš v base na sibíri( Chodorkovskij),takže neviem všetci píšu ako je čína strašne nedemokratická,ako sa tam utláčajú ľudia a pod. ,ale že by boli rusi lepší - no neviem teda...
Ani ja nechcem špekulovať, ale myslím, že si to trafil. Ak pilot v Londýnskej hmle sa pokúšal štyri razy pristáť a určite nebol samovrahom, potom to nie je nič iné, než o čom písal misomiso. Alebo sa tomu zvykne hovoriť - arogancia moci.
tetrisss
11.04.10,06:29
Predstavte si, ake pripravy boli v Smolensku na uvitanie tejto polskej elity, vcetne ochranky, aut a tak a teraz si sadne tvrdohlava hmla a odmieta prijat vladnu delegaciu, v lietadle leti prezident a cela generalita/takmer/ a pilot dostane pokyn, ze ma letiet niekde, kde nic nie je prichystane, co napadne drzitelov moci?, no nas nejaka hmla nezastavi a ty pilot sa snaz a pristan, predpokladam, ze su to vojenski piloti. Uz podla mnozstva filmov o letectve vieme, ze ked veza neda pokyn na pristatie, tak tam nikto nepristane. No a styri pokusy, Stanko, nehnevaj sa este stale si myslis, ze ich niekto zostrelil? Mne to vychadza na jasne pochybenie pilota, ale s predchadzajucim natlakom na neho.
Anik
11.04.10,07:31
neviem si pomôcť , ale vždy keď sa stane niečo také ako je toto veľké nešťastie som presvedčená o tom , že sa tam nazbieralo toľko negatívnej energie, že sa to ináč ani nemohlo skončiť

úprimnú sústrasť celému poľskému národu a šťastnú ruku pri výbere novej vlády v silne katolickom štáte ???
misomiso
11.04.10,08:47
Peti, OK, tak otázka na telo- napr. ty si tiež myslíš že autonehoda Dubčeka bola normálna autonehoda, ako sa to oficialne aj uzavrelo???Som velmi zvedavý na tvoj názor a vieš tej konšpirácie je veľa všade okolo nás a najma ked sa jedná o politiku...

Stano, hadam si neprisiel o rozum? Co sa tyka Dubceka, aj tato nehoda v istom zmysle nesie podobne znaky, a to v tom, ze Dubcek zomrel na NEPRIPUTANIE. Vyhodilo ho z auta bocnym oknom, jeho sofer celkom v pohode prezil. Preco bol nepriputany? Pretoze to bol politik a dolahol nan pocit neohrozenosti, moci, bezpecnosti, vynimocnosti, a neviem coho este, skratka - ze nemusi dodrziavat zakony.

Podobne aj teraz v tom Rusku sa asi politicke spicky domnievali, ze hmla sa asi zo samej ucty k tolkym mocnym hlavam sama rozostupi, ako sa rozostupilo more pred vyvolenym zidovskym narodom, ked ich Pan vyvadzal z Egypta. V tom to je, v nicom inom. Cista pycha.

Neviem, comu na tom nerozumies. Predstav si Slotu, ktory by letel na nejaku spomienkovu udalost do Madarska, jatrit stare rany a v podstate provokovat. Na lokalnom letisku by bola hmla, bolo by mu odporucane pristat v Budapesti, co myslis, ze by urobil? Radsej by sa v tom lietadle zastrelil, ako by mal prezit taku hanbu a ponizenie. Do Budapesti by si vedel predstavit cestu iba na tanku. Preste tuto dilemu riesili ti Poliaci v tom lietadle.
lavanda
11.04.10,10:30
Skôr sa treba pýtať, prečo ich všetkých posadili do jedného lietadla...
misomiso
11.04.10,10:41
Skôr sa treba pýtať, prečo ich všetkých posadili do jedného lietadla...

A to akoze mali platit dva vladne specialy?
rastik000
11.04.10,10:50
Skôr sa treba pýtať, prečo ich všetkých posadili do jedného lietadla...

To je podľa mňa otázka dobrá, že prečo bolo tak veľmi veľa významných ľudí v jednom lietadle, a otázka číslo dva ako si mohol pilot - profesionál dovoliť takú osudnú chybu, veď predsa ich povinnosťou je chrániť ústavných činiteľov za každú cenu, napriek rozkazom ktoré by mohli ohroziť ich bezpečnosť....Tak neviem
misomiso
11.04.10,11:26
To je podľa mňa otázka dobrá, že prečo bolo tak veľmi veľa významných ľudí v jednom lietadle, a otázka číslo dva ako si mohol pilot - profesionál dovoliť takú osudnú chybu, veď predsa ich povinnosťou je chrániť ústavných činiteľov za každú cenu, napriek rozkazom ktoré by mohli ohroziť ich bezpečnosť....Tak neviem

A co si nebol na vojne? To bolo vojenske lietadlo, ako si to myslel, ze napriek rozkazom? :)
rastik000
11.04.10,11:36
A co si nebol na vojne? To bolo vojenske lietadlo, ako si to myslel, ze napriek rozkazom? :)


Tak som to myslel, že vojenský pilot aj keď dostane rozkaz na pristánie, ale pritom si je vedomý, že by tým mohol ohroziť prezidenta, Tak vždy by mal skôr prihliadať na bezpečnosť a na to ako neohroziť zdravie osôb...No ale ja neviem...to je len môj pocit, alebo som to niekde čítal....
misomiso
11.04.10,15:02
Tak som to myslel, že vojenský pilot aj keď dostane rozkaz na pristánie, ale pritom si je vedomý, že by tým mohol ohroziť prezidenta, Tak vždy by mal skôr prihliadať na bezpečnosť a na to ako neohroziť zdravie osôb...No ale ja neviem...to je len môj pocit, alebo som to niekde čítal....

Zakladnou vlastnostou vojaka, ktou u neho pocas celeho vycviku rozvijaju je - absencia vlastneho usudku - jednoducho za ziadnu cenu nerozmyslat. Inak by bol vojak nepouzitelny v boji. Ako inak by mohol napr. sovietsky pilot stihacky 1. septembra 1983 zostrelit ci Boeing 747 s 269 cestujucimi na palube z uplne bezporostrednej blizkosti (videl tym ludom do tvare) - len preto, ze narusilo hranicu sovietskeho vzdusneho priestoru bez povolenia?

Ako by si mohol ist napriklad zabijat do Iraku pre (navyse diskutabilne a neiste) ropne vyhladky svojej krajiny, (ci dokonca spriatelenej krajiny) ak by si nemal totalne vymyty mozog?
misomiso
11.04.10,17:16
Inak - uz sme sa sice dostali k teme bezpecnosti leteckej premavky, ale v knihach Malcolma Gladwella si clovek moze precitat podrobny a odborny rozbor tejto problematiky z hladiska prychologickych vyskumov. Skumali obrovsku nehodovost pilotov z niektorych konkretnych krajin. Tato nehodovost bola asi 20 x vyssie, ako u pilotov z inych krajin a vsetko to boli ludske chyby.

Zistili uplne sokujucu skutocnost. Ukazalo sa, ze nehodovost pilotov je uplne (ale skutocne uplne presne) v priamej umere k akejsi spolocnostou a tradiciou diktovanej ucte k autoritam (a zakonom). Cim vyssia ucta ka autoritam a nadriadenym, tym vyssia nehodovost. Uplne sokujuce bolo, ze sa skumal dlhy rebricek krajin a poradie vyslo napriek tomu v oboch sledovanych parametroch uplne rovnake !!!

Najhorie na tom boli diktatorske rezimy, ako latinskoamericke krajiny, potom Juzna Korea (kde napriklad bolo bezne, ze ak druhy pilot nejako pochybil kapitan ho za to udrel). Prave tieto krajiny mali neskutocnu nehodovost a Juhokorejske aerolinky boli svojho casu z toho dovodu na zrusenie, nakoniec sa ich podarilo vzkriesit podrobnym auditom a naslednym riadenim bezpecnosti Americkym expertom. Odvtedy nemali nehodu.

Teda je to vsetko uplne opacne, ako sa ludia domnievaju. Vseobecne povedomie vravi, ze vojenski piloti su ti najlepsi. V skutocnosti su najlepsi iba v ochote obetovat zivot. Z hladiska bezpecnosti su uplne na spodku rebricka, a to prave pre "uctu k autoritam" a neschopnost vlastneho usudku.
buchač
11.04.10,17:50
Je to smutné , že lietadlo havarovalo a je jedno , či tam bol prezident a elita národa alebo len " obyčajní pasažieri "...

mimotemy
No ........ale mám dosť , že s počtom pribúdajúcich príspevkov sa pomaly aj k problematike vojenského letectva dostávame ...hm , čo príspevok , pomaly odborník na vojenské letectvo ...:confused:
misomiso
11.04.10,17:52
Je to smutné , že lietadlo havarovalo a je jedno , či tam bol prezident a elita národa alebo len " obyčajní pasažieri "...

mimotemy
No ........ale mám dosť , že s počtom pribúdajúcich príspevkov sa pomaly aj k problematike vojenského letectva dostávame ...hm , čo príspevok , pomaly odborník na vojenské letectvo ...:confused:

Nemusis citat na Porade, ak ta to frustruje, mozes citat tu http://spravy.pravda.sk/pravi-vinnici-nehody-sa-do-zaznamu-nemusia-dostat-fvn-/sk_domace.asp?c=A100411_180613_sk_domace_p12 nazory skutocneho odbornika.
buchač
11.04.10,18:00
Nemusis citat na Porade, ak ta to frustruje, mozes citat tu http://spravy.pravda.sk/pravi-vinnici-nehody-sa-do-zaznamu-nemusia-dostat-fvn-/sk_domace.asp?c=A100411_180613_sk_domace_p12 nazory skutocneho odbornika.

....Michal ....a to je vieš kto ???????????????????????????????????????

Kua , píp..píp..píp.......človek , ktorý rozdžubal / transformácia letectva sa tomu vtedy vravelo/ vojenské letectvo na Slovensku ....a to sa veľmi slušne vyjadrujem ..........odborník spoza písacieho stola ....že skutočný , to hej , ale čo ???
A už len preto viem , že vieš , že viem .....

Inak , nefrustruje ma to , ale poniektoré názory prispievateľov sú dosť mimo , ale beriem ...
misomiso
11.04.10,18:19
....Michal ....a to je vieš kto ???????????????????????????????????????

Kua , píp..píp..píp.......človek , ktorý rozdžubal / transformácia letectva sa tomu vtedy vravelo/ vojenské letectvo na Slovensku ....a to sa veľmi slušne vyjadrujem ..........odborník spoza písacieho stola ....že skutočný , to hej , ale čo ???
A už len preto viem , že vieš , že viem .....

Inak , nefrustruje ma to , ale poniektoré názory prispievateľov sú dosť mimo , ale beriem ...

Neviem co rozdzubal, ale pise k veci. Zatial co ini su mozno spickovi vojenski piloti, no nedoletia z Bosny do Kosic, z Varsavy do Smolenska, ani s manzelkou Gustava Gusaka do Bratislavy. Cize niekde musi byt chyba.
misomiso
11.04.10,19:05
Apropos - uvedomili ste si niekto, ze boli dokonca civilne havarie, zavinene priamym politickym vplyvom? Tou aurou nedotknutelnosti, imunity a nadradenosti?

Teraz nehovorim iba o tom nestastnom zostreleni Korejskeho dopravneho lietadla sovietskou armadou, ale o havarii linky Praha - Bratislava, kde IL-18 padlo este za sociku do jazera Zlate Piesky. Im odisiel jeden motor uz pred Brnom a ziadli pristatie. No kedze na Brnenskom letisku prave vitali, ci vyprevadzali vietnamsku delegaciu, odmietli ho prijat, hoci boli v stave nudze. Pilot teda pokracoval do BA, kde mu kusok pred pristavacou drahou vypovedal aj druhy motor na pravej strane a lietadlo sa stalo neriaditelne. Stocilo ho doprava a spadlo do jazera, myslim ze vtedy prezili iba dvaja , ci traja ludia.
lavanda
11.04.10,21:25
A to akoze mali platit dva vladne specialy?

A prečo nie? Ani princ William nesmie letieť s princom Charlesom v jednom lietadle, práve z tohto dôvodu, aby krajine v prípade nehody ostal aspoň jeden panovník. Aj veľké firmy majú podobné predpisy, top manažéri pri služobných cestách cestujú v rôznych lietadlách.
buchač
12.04.10,05:18
A prečo nie? Ani princ William nesmie letieť s princom Charlesom v jednom lietadle, práve z tohto dôvodu, aby krajine v prípade nehody ostal aspoň jeden panovník. Aj veľké firmy majú podobné predpisy, top manažéri pri služobných cestách cestujú v rôznych lietadlách.

Pozor na jednú vec ....
Pokiaľ dobre viem , tak skoro každý normálny štát toto robí , t.j. , že v jednom lietadle neletia traja najvyšší vládny predstavitelia , čiže prezident , predseda vlády a šef parlamentu ...dokonca ani na Slovensku /p.s..... škoda niekedy /

A ani poliaci neboli výnimka ...

http://hnonline.sk/c1-42418790-tragedia-spustosila-polsku-politiku-pridu-velke-zmeny
rastik000
12.04.10,05:20
Tak Vám tu prikladám jeden link, je to akási moja úvaha o tom čo sa v skutočnosti mohlo na palube lietadla stať, či stojí v pozadí...Myslím, že okolo celej tragédie je veľmi veľa nezodpovedaných otázok...Tak tu je ten link
http://skutocnostiauvahy.blogy.atlas.sk/svet_medii/ine/67847
Stanislav 1975
12.04.10,05:41
Pozor na jednú vec ....
Pokiaľ dobre viem , tak skoro každý normálny štát toto robí , t.j. , že v jednom lietadle neletia traja najvyšší vládny predstavitelia , čiže prezident , predseda vlády a šef parlamentu ...dokonca ani na Slovensku /p.s..... škoda niekedy /

A ani poliaci neboli výnimka ...

http://hnonline.sk/c1-42418790-tragedia-spustosila-polsku-politiku-pridu-velke-zmeny

Však ani oni neleteli všetci traja- premiér Tusk zostal doma, on tam bol už v stredu-mimochodom, mal letieť aj brat prezidentov, to jeho dvojča,ale ostal doma, kvoli ťažko chorej mame-ani jej nepovedali, že jej syn zahynul...
Stanislav 1975
12.04.10,05:45
Zakladnou vlastnostou vojaka, ktou u neho pocas celeho vycviku rozvijaju je - absencia vlastneho usudku - jednoducho za ziadnu cenu nerozmyslat. Inak by bol vojak nepouzitelny v boji. Ako inak by mohol napr. sovietsky pilot stihacky 1. septembra 1983 zostrelit ci Boeing 747 s 269 cestujucimi na palube z uplne bezporostrednej blizkosti (videl tym ludom do tvare) - len preto, ze narusilo hranicu sovietskeho vzdusneho priestoru bez povolenia?

Ako by si mohol ist napriklad zabijat do Iraku pre (navyse diskutabilne a neiste) ropne vyhladky svojej krajiny, (ci dokonca spriatelenej krajiny) ak by si nemal totalne vymyty mozog?

Miso, máš pravdu, neviem síce či majú všetci vojaci vymletý mozog(i keď podľa mojích skúseností vačšina áno),ale vojak nemože mať vlastný úsudok-vojak je na to,aby počúval rozkazy a plnil ich- vojak, NEMOŽE NESPLNIŤ rozkaz nadriadeného,ani v prípade že by to ohrozilo životy a majetok ľudí-vtedy si može maximálne vypýtať ten rozkaz písomne,ale rozkaz splniť musí...
misomiso
12.04.10,06:06
Tak Vám tu prikladám jeden link, je to akási moja úvaha o tom čo sa v skutočnosti mohlo na palube lietadla stať, či stojí v pozadí...Myslím, že okolo celej tragédie je veľmi veľa nezodpovedaných otázok...Tak tu je ten link
http://skutocnostiauvahy.blogy.atlas.sk/svet_medii/ine/67847

No Rastik, precital som si (skor iba tak preletel som si) ten tvoj blog. Ja sa nebranim uvaham o roznych politickych vrazdach, viem, ze sa to v praxi obcas deje. Ale v tomto pripade je to naozaj poriadne pritahnute za vlasy.

1. Ak by to skutocne niekto planoval a chcel to naraficit tak, ako si pisal, tak by to nemohol zacat snad planovat den vopred, ale tyzdne, alebo mesiace vopred. Kolko dni (alebo hodin) vopred by si takyto planovac mohol byt isty, ze na tom letisku naozaj bude v to konkretne rano hmla? Myslis, ze uz dva mesiace vopred to bolo jasne?

2. Co na tom meni skutocnost, ze sa snad este nepodarilo identifikovat pilota? Nie je jedno, kto to riadil? Chces snad naznacit, ze v Polsku nasli pilota, ktory by biol ochotny polozit zivot za zavrazdenie prezidenta v style moslimskych atentatnikov?

Do tej Katyne neleteli po prvy raz, boli tam aj minuly rok, ak by nebola hlma alebo ak by Poliakom tak vysostne nezalezalo na ziveni "ruskej karty" pred volicmi, nic by sa neudialo.

Touto katastrofou nikto nic neziskal. Ani Rusi, ani Tusk. Vobec nie je jasne, ci sa teraz do prezidentdkeho kresla nedostane clovek, ktory mu bude este menej vyhovovat.
piestansky
12.04.10,06:19
Stanislav 1975,
neviem, čo touto provokáciou chceš dosiahnuť.Neviem. Buď si provokatér od malička, alebo tu chceš rozprúdiť debatu o UFO.Alebo si robíš srandičky, ale z takejto udalosti sa ani zo srandy nerobia srandičky.Alebo si frustrovaný modrák.A chceš provokovať.
Inak nesúhlasím, aby takáto téma bola vôbec otvorená na stránkach Porady.Prosím o zrušenie témy. Ja, čo nemám ani právo hlasovať, napr. neužitočné, lebo nemám akýchsi posratých 10 bodov.A nemám tu ani spriaznené duše, ktoré by mi ich pridelili. A vlastne o ne ani nestojím, o 10 bodov.
Stanislav 1975
12.04.10,06:19
No Rastik, precital som si (skor iba tak preletel som si) ten tvoj blog. Ja sa nebranim uvaham o roznych politickych vrazdach, viem, ze sa to v praxi obcas deje. Ale v tomto pripade je to naozaj poriadne pritahnute za vlasy.

1. Ak by to skutocne niekto planoval a chcel to naraficit tak, ako si pisal, tak by to nemohol zacat snad planovat den vopred, ale tyzdne, alebo mesiace vopred. Kolko dni (alebo hodin) vopred by si takyto planovac mohol byt isty, ze na tom letisku naozaj bude v to konkretne rano hmla? Myslis, ze uz dva mesiace vopred to bolo jasne?

2. Co na tom meni skutocnost, ze sa snad este nepodarilo identifikovat pilota? Nie je jedno, kto to riadil? Chces snad naznacit, ze v Polsku nasli pilota, ktory by biol ochotny polozit zivot za zavrazdenie prezidenta v style moslimskych atentatnikov?

Do tej Katyne neleteli po prvy raz, boli tam aj minuly rok, ak by nebola hlma alebo ak by Poliakom tak vysostne nezalezalo na ziveni "ruskej karty" pred volicmi, nic by sa neudialo.

Touto katastrofou nikto nic neziskal. Ani Rusi, ani Tusk. Vobec nie je jasne, ci sa teraz do prezidentdkeho kresla nedostane clovek, ktory mu bude este menej vyhovovat.

Miso, ja ťa poznám ako múdreho a rozhľadeného človeka,ale teraz som prekvepený tvojou naivitiou- my sme malý páni na to,aby sme sa dozvedeli pravdu čo sa naozaj stalo, a najma keď pán Putin je predsedom vyšetrovacej komisie:eek::eek::eek:-to už zrovna Bin Ládin može byť šefom amnesty international...
A čo sa týka Dubčeka a tých pásov-ty by si si zapol v bavoráku vzadu pásy? Lebo ja aj keď si dávam pásy pravidelne ale vzadu neviem či by som si ich zapol- Dubček bol zlikvidovaný cielene, však to je verejným tajomstvom-bol to jediný človek na Svk, ktorý mohol prekaziť plány Havlovi a spol., ten človek narobil pre slovenský národ toľko zla ,že až a Dubčeka sa báli, bol jediný inteligentný,múdry politik na slovensku...
Stanislav 1975
12.04.10,06:28
Stanislav 1975,
neviem, čo touto provokáciou chceš dosiahnuť.Neviem. Buď si provokatér od malička, alebo tu chceš rozprúdiť debatu o UFO.Alebo si robíš srandičky, ale z takejto udalosti sa ani zo srandy nerobia srandičky.Alebo si frustrovaný modrák.A chceš provokovať.
Inak nesúhlasím, aby takáto téma bola vôbec otvorená na stránkach Porady.Prosím o zrušenie témy. Ja, čo nemám ani právo hlasovať, napr. neužitočné, lebo nemám akýchsi posratých 10 bodov.A nemám tu ani spriaznené duše, ktoré by mi ich pridelili. A vlastne o ne ani nestojím, o 10 bodov.

Aj keď píšeš proti mne, určite ti nedám neužitočné, mimochodom ja som ten posledný ktorý by si z takýchto vecí robil srandu, a to najma preto, že aj keď som vtedy ešte nebol na svete ,ale zomrel mi pri podobnom nešťastí v bratisleve moj pradedo...:mee:-ok, a ty ako vieš na 100% tvrdiť že to bola neškodná nešťastná náhoda- ty veríš všetkým tým novinám správam a pod.? Spravodajstvo už dávno nieje objektívné...
Dvojičky v USA detto- tolko rozporov čo je tam..., radšej to nechajme tak...
Stanislav 1975
12.04.10,06:37
Aj keď píšeš proti mne, určite ti nedám neužitočné, mimochodom ja som ten posledný ktorý by si z takýchto vecí robil srandu, a to najma preto, že aj keď som vtedy ešte nebol na svete ,ale zomrel mi pri podobnom nešťastí v bratisleve moj pradedo...:mee:-ok, a ty ako vieš na 100% tvrdiť že to bola neškodná nešťastná náhoda- ty veríš všetkým tým novinám správam a pod.? Spravodajstvo už dávno nieje objektívné...
Dvojičky v USA detto- tolko rozporov čo je tam..., radšej to nechajme tak...

Pieštansky, ty fakt veríš tým rozprávkam o zbraniach v Iraku a pod.?:eek::eek::eek: Takže mediálne vymývanie mozgov zabralo- to je vidieť...-to isté može byť aj v tejto polskej tragédii-my sme malý páni na to,aby sme sa dozvedeli pravdu...
misomiso
12.04.10,06:51
Miso, ja ťa poznám ako múdreho a rozhľadeného človeka,ale teraz som prekvepený tvojou naivitiou- my sme malý páni na to,aby sme sa dozvedeli pravdu čo sa naozaj stalo, a najma keď pán Putin je predsedom vyšetrovacej komisie:eek::eek::eek:-to už zrovna Bin Ládin može byť šefom amnesty international...


Ja netvrdim, ze verejnost sa vzdy dozvie pravdu. Ak si si vsimol, tak napriklad v pripade utoku na "dvojicky" v NY 11 septembra sa priklanam k nazoru, ze bol pripraveny istymi vplyvnymi kruhmi z USA.

No kazdy pripad treba posudzovat individualne, podla vsetkeho, co mas ako informacie k dispozicii. Velmi dolezite ja posudit aj to, ake informacie nemas k dispozicii a preco asi - samozrejme. Na zdokonalenie v odhalovani skryteho je uzsne precitat knihu Jidiše Kop (židoska hlava), ktoru napisal jeden rabin a ktora odhaluje sposob mentalnych postupov Zidov - predovsetkym sposob odhalovania "skryteho". Da sa z toho dost naucit a clovek, ktory to ovlada naozaj sa moze dostat blizko poznania aj za podmienky neuplnych informacii.

To som sa uz zakecal - ale skratka - kazdy takyto pripad "nehody" treba posudzovat individualne. Pri zvazeni vsetkeho, co viem, mi jednoznacne vychadza, ze za tym netreba hladat nijake konspiracie.

A to, ze je Putin sef vysetrovacej komisie - myslim, ze je to preto, lebo ruska strana sa naozaj uprimne a pragmaticky rozhodla skor pre zmierenie s Poliakmi, ako pre nevrazivot. Menovanie Putina na celo komisie ma podla mna vyjadrit, aku vaznost Rusi vysetrovaniu prikladaju. Apropos - ved to nevysetruju sami, ale spolu s Poliakmi a zaznamy z ciernych skriniek su vzdy jednoznacne. Cierne skrinky sa nasli, myslim, ze uz dnes je vsetkym vysetrovatelom (aj tym polskym) uz celkom jasne, ako sa to stalo.

Ina vec je, ci sa to celkom zverejni, pretoze obvinit zosnuleho polskeho prezidenta zo zavinenia nestastia takehoto rozmeru - to by asi bola z diplomatickeho hladiska silna kava. Ak by som ja bol na mieste kompetentnych, tiez by som iste nepresadzoval plnu informovanost smerom k verejnosti.
Stanislav 1975
12.04.10,07:09
Ja netvrdim, ze verejnost sa vzdy dozvie pravdu. Ak si si vsimol, tak napriklad v pripade utoku na "dvojicky" v NY 11 septembra sa priklanam k nazoru, ze bol pripraveny istymi vplyvnymi kruhmi z USA.

No kazdy pripad treba posudzovat individualne, podla vsetkeho, co mas ako informacie k dispozicii. Velmi dolezite ja posudit aj to, ake informacie nemas k dispozicii a preco asi - samozrejme. Na zdokonalenie v odhalovani skryteho je uzsne precitat knihu Jidiše Kop (židoska hlava), ktoru napisal jeden rabin a ktora odhaluje sposob mentalnych postupov Zidov - predovsetkym sposob odhalovania "skryteho". Da sa z toho dost naucit a clovek, ktory to ovlada naozaj sa moze dostat blizko poznania aj za podmienky neuplnych informacii.

To som sa uz zakecal - ale skratka - kazdy takyto pripad "nehody" treba posudzovat individualne. Pri zvazeni vsetkeho, co viem, mi jednoznacne vychadza, ze za tym netreba hladat nijake konspiracie.

A to, ze je Putin sef vysetrovacej komisie - myslim, ze je to preto, lebo ruska strana sa naozaj uprimne a pragmaticky rozhodla skor pre zmierenie s Poliakmi, ako pre nevrazivot. Menovanie Putina na celo komisie ma podla mna vyjadrit, aku vaznost Rusi vysetrovaniu prikladaju. Apropos - ved to nevysetruju sami, ale spolu s Poliakmi a zaznamy z ciernych skriniek su vzdy jednoznacne. Cierne skrinky sa nasli, myslim, ze uz dnes je vsetkym vysetrovatelom (aj tym polskym) uz celkom jasne, ako sa to stalo.

Ina vec je, ci sa to celkom zverejni, pretoze obvinit zosnuleho polskeho prezidenta zo zavinenia nestastia takehoto rozmeru - to by asi bola z diplomatickeho hladiska silna kava. Ak by som ja bol na mieste kompetentnych, tiez by som iste nepresadzoval plnu informovanost smerom k verejnosti.

Ok Misko, nechcem sa hádat s tebou a rešpektujem tvoj názor,ale fakt ma prekvapuje ako pevne veríš pánovi Putinovi a spol.-všetci nadávajú na H.Cháveza aký je to nedemokrat a pod., ale ja medzi ním a Putinom nevidím rozdiel- si uvedom, že Rusko je krajina kde sa zabíjajú nepohodlní novinári, odstraňujú príp. protivníci( Chodorkovskij, Litvinenko a pod.),takže ja Putinovi neverím absolútne nič, mimochodom asi sa aspoň zhodneme na tom,že ruský prezident Medvedev je nič, to je len Putinom dosadený človek-to hádam uznáš...
A dobré vzťahy? V dnešnej dobe? To sa už nenosí...mimotemy-mimochodom, ako úprimne ľutujú rusi august 68 v československu?-ok nechajme to tak-rešpektujem tvoj názor ale nemožeš len tak verit niekomu tak neobmedzene...
misomiso
12.04.10,07:24
Ok Misko, nechcem sa hádat s tebou a rešpektujem tvoj názor,ale fakt ma prekvapuje ako pevne veríš pánovi Putinovi a spol.-všetci nadávajú na H.Cháveza aký je to nedemokrat a pod., ale ja medzi ním a Putinom nevidím rozdiel- si uvedom, že Rusko je krajina kde sa zabíjajú nepohodlní novinári, odstraňujú príp. protivníci( Chodorkovskij, Litvinenko a pod.),takže ja Putinovi neverím absolútne nič, mimochodom asi sa aspoň zhodneme na tom,že ruský prezident Medvedev je nič, to je len Putinom dosadený človek-to hádam uznáš...
A dobré vzťahy? V dnešnej dobe? To sa už nenosí...mimotemy-mimochodom, ako úprimne ľutujú rusi august 68 v československu?-ok nechajme to tak-rešpektujem tvoj názor ale nemožeš len tak verit niekomu tak neobmedzene...

Neverim neobmedzene. Chces vediet moj nazor na Putina vyjadreny jednou vetou? Putin vladne s maximalnou mierou demokracie, slobody a ferovosti, ktora je vobec pripustna pre taku krajinu, akou je Rusko dnes. Treba si uvedomit, ze Rusko nie je Dansko alebo Svajciarsko, tak isto ako riadit kamion nie je take lahke ako riadit Fabiu.

Netvrdim, ze sa Putin nesnazi potierat protivnikov aj nasilne. No v kazdej detaktivke sa pytame na motiv vrazdy nasledujucim sposobom: Komu vrazda prospela a stalo mu to za to?

Rusom to myslim neprinieslo absolutne nic ak aj hypoteticky nieco ano, urcite by im to nestalo za to, to je moz nazor.
misomiso
12.04.10,07:30
Miso, ja ťa poznám ako múdreho a rozhľadeného človeka,ale teraz som prekvepený tvojou naivitiou- my sme malý páni na to,aby sme sa dozvedeli pravdu čo sa naozaj stalo, a najma keď pán Putin je predsedom vyšetrovacej komisie:eek::eek::eek:-to už zrovna Bin Ládin može byť šefom amnesty international...
A čo sa týka Dubčeka a tých pásov-ty by si si zapol v bavoráku vzadu pásy? Lebo ja aj keď si dávam pásy pravidelne ale vzadu neviem či by som si ich zapol- Dubček bol zlikvidovaný cielene, však to je verejným tajomstvom-bol to jediný človek na Svk, ktorý mohol prekaziť plány Havlovi a spol., ten človek narobil pre slovenský národ toľko zla ,že až a Dubčeka sa báli, bol jediný inteligentný,múdry politik na slovensku...

Stanislav, este k tomu Dubcekovi. Dubcek zahynul v case, ked uz mali s Havlom "kompetencie" davno rozdelene, ten rozhodujuci boj sa odohral davno pred tym. Navyse ako sa ukazalo, tych ludi, ktori ohrozovali Havla bolo vela, aj tak ho nakoniec najviac ohrozil Meciar, ktory mu odrezal polovicu kralovstva. To by musel likvidovat kazdeho druheho na Slovensku, aby mal istotu.

Navyse - taketo nehody sa daju tazko planovat, nie sme v arabskom svete, kde najdes sofera samovraha. Tiez mohol prist o zivot sofer a Dubcek mohol prezit (ved vela nechybalo, Dubcek v podstate prezil).

To je tak tazke uverit, ze to bola nehoda? Este si nemal tu cest stretnut na ceste vodicov vladnych limuzin? Nezazil si, aki su neskutocne zli soferi? Nie su svojim umenim vyrazne nad tymi pubertakmi, ktori si po prvy raz v zivote kupia stare BMW.
misomiso
12.04.10,07:49
Podľa mňa ich zostrelili Rusi...

Stano myslis si, ze ruska armada by ich v tej hustej hmle dokazala trafit? :)



A čo sa týka Dubčeka a tých pásov-ty by si si zapol v bavoráku vzadu pásy?

Ja si zapinam pasy aj v autobuse, ak tam su namontovane. Dokonca som sem raz pisal, ze je hanebne, ze vozne na zeleznici nie su vybavene bezp. pasmi. Ina vec je, ci by som ako politik neprepadol tomu, comu sa evidentne ani Dubcek neubranil: "Ja s imunitou si mam zapinat pas? Nech sa priputava pospolity lud v Skodovkach".
Lenka1979
12.04.10,08:37
No...chlapci..nestačím sa čudovať nad Vašimi vedomosťami z dejín,lebo ja som na dejiny a politiku totálne "mimo"... ale aj tak si myslím,že pravdu vie len ten Pán nad nami na nebesiach, ktorí bol určite v bezprostrednej blízkosti zosnulých pri sobotňajšom nešťastí...keď je tu otvorená táto téma, tak chcem len vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým obetí a večné odpočinutie zosnulým...:mee::mee::mee:
misomiso
12.04.10,08:53
No...chlapci..nestačím sa čudovať nad Vašimi vedomosťami z dejín,lebo ja som na dejiny a politiku totálne "mimo"... ale aj tak si myslím,že pravdu vie len ten Pán nad nami na nebesiach, ktorí bol určite v bezprostrednej blízkosti zosnulých pri sobotňajšom nešťastí...keď je tu otvorená táto téma, tak chcem len vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým obetí a večné odpočinutie zosnulým...:mee::mee::mee:

Ano, presne tak. Ja som casto dokonca rad, ze sa nedozviem vsetko...:)
Antea
12.04.10,09:34
Človek mohol po tomto nešťastí očakávať všeliaké kombinácie prečo a začo. Ale musíme si uvedomiť koľko sebazaprenia museli Rusi mať keď verejne priznali čo sa v Katyni stalo. Začal to Gorbačov v 1989, pokračoval Jelcin, keď odovzdal Poliakom 1 mil. strán dokumentov z celkových 4 mil. Museli počítať s odsúdením aj určitou hanbou. Včera som pozerala Vremja, Putin hovoril, že vôbec v týchto dokumentoch neexistuje dôvod prečo boli postrieľaní. Prečo neboli odsunutí na Sibír ako ostatní, ale zrejme sa to už nikto nedozvie.
Na druhej strane dcéra niekde čítala, že poľský prezident bol známy tým, že nútil svojich pilotov na riskantné manévre, pod hrozbou vyhadzovu.
Túto spomienku na obete organizovali Rusi v stredu, prítomný bol poľský priemiér, ale prezident sa odmietol zúčastniť, práve zato že to organizovali Rusi, to som tiež počula vo včerajšom Vremja.
misomiso
12.04.10,12:39
Skôr sa treba pýtať, prečo ich všetkých posadili do jedného lietadla...

Nechcem, aby to vyznelo cynicky, pretoze to co sa stalo je v kazdom pripade velka tragedia, ale dnes sa naplno ukazala skutocna moc a dolezitost ludi na veducich postoch, v krajine, akou je napr. Polsko.

Polsky Zloty, namiesto toho, aby prudko padol dokonca mierne posilnil. Reagoval vraj logicky na prislub pozicky Grecku spolu s Eurom. Teda absolutne ziaden vplyv tejto nehody.

Pohyb kurzu ordaza nalady investorov, teda ludi, ktorym ide o realny pohyb (realne rizika ci naopak prilezitosti) v hospodarstve a ekonomike konkretnych krajin a ktori mozne pohyby ci trendy vedia dobre predvidat. Cize investori si tuto nehodu ani len nevsimli, to v podstate hovori, ze je dost jedno, kto je v takychto krajinach prezident, sef parlamentu, ci velitel armady.
Aankaa
14.04.10,17:44
Odbočím od Vašich diskusií páni :) neviem sa do nich zapojiť, nemám k tomu "prezentovateľný" názor. V jednoduchom preklade - nerozumiem týmto politickým veciam tak ako vy, resp. nemusím predsa všetko vedieť ;)

Chcela som poukázať na spolupatričnosť Poliakov - nakoľko spolupracujem s nimi a často vyhľadávam potrebné info na ich stránkach - veľmi ma prekvapilo, že som našla dnes zopár stránok a e-shopy, ktoré mali na úvodnej stránke čiernu stužku, ba dokonca mali vyhodenú hudbu z úvodu a pestré farby z aktuálnej ponuky ztlmili na šedo-čierne.
To ma dostalo. Fakt.
misomiso
14.04.10,18:52
Odbočím od Vašich diskusií páni :) neviem sa do nich zapojiť, nemám k tomu "prezentovateľný" názor. V jednoduchom preklade - nerozumiem týmto politickým veciam tak ako vy, resp. nemusím predsa všetko vedieť ;)

Chcela som poukázať na spolupatričnosť Poliakov - nakoľko spolupracujem s nimi a často vyhľadávam potrebné info na ich stránkach - veľmi ma prekvapilo, že som našla dnes zopár stránok a e-shopy, ktoré mali na úvodnej stránke čiernu stužku, ba dokonca mali vyhodenú hudbu z úvodu a pestré farby z aktuálnej ponuky ztlmili na šedo-čierne.
To ma dostalo. Fakt.

No otazka je, nakolko su to uprimne city a nakolko snaha ziskat sympatie zakaznikov. Marketing taketo nieco pozna, a vobec sa za to nehanbi. Napr. Sergio Zyman v jednej svojej knihe pise, ze ked robil sefa marketingu v Coca Cole, nechali si spravit niekolko odbornych studii, ktor sledovali cely sposob myslenia Anglicanov, po smrti lady Diany. Analyzovali, preco ich jej smrt tak silno zasiahla, ako to ovplyvnilo ich emocie a pod. Vobec sa netajil tym, ze platili za tieto prieskumy preto aby mohli ucinnejsie posobit na Britov v reklmame. Doslova napisal, ze aj ked vysledkom tohto usilia sice nebola prvoplanova reklama s textom "Utopte svoj zial v Coca Cole" velmi to ovplyvnilo smerovanie marketingu Coca Coly v tejto krajine.

Ale suhlasim s tym, ze ak je to uprimne, je to sympaticke a som tiez rad, ze aj my sme sa rozhodli tiez vyhlasit statny smutok na nedelu. Urcite sa to od susedov aj ocakavalo.
Danila
15.04.10,08:38
Začínam nadobúdať presvedčenie, že na našej milej Porade sú odborníci par excelance. Najvyšší čas odvolať 800 odborníkov z vyšetrovacej komisie nešťastia, vyslať troch poraďákov a vsjo v parjadke. Ach jaj.:rolleyes:
Stanislav 1975
15.04.10,08:44
Začínam nadobúdať presvedčenie, že na našej milej Porade sú odborníci par excelance. Najvyšší čas odvolať 800 odborníkov z vyšetrovacej komisie nešťastia, vyslať troch poraďákov a vsjo v parjadke. Ach jaj.:rolleyes:

Dani, aký može byť výsledok vyšetrovania komisie vedenej pánom Putinom, ja to už viem...-chyba pilota...
Stanislav 1975
15.04.10,08:46
Začína sa to zamotávať- najskor to boli 3pokusy o pristátie a zrazu je len jeden..., takže nejako sa to zamotáva, nakoniec nebudem daleko od pravdy...

http://www.sme.sk/c/5328871/piloti-tusili-ze-nepristanu-zivi-chybu-priznali-aj-rusi.html
buchač
15.04.10,08:59
Začína sa to zamotávať- najskor to boli 3pokusy o pristátie a zrazu je len jeden..., takže nejako sa to zamotáva, nakoniec nebudem daleko od pravdy...

http://www.sme.sk/c/5328871/piloti-tusili-ze-nepristanu-zivi-chybu-priznali-aj-rusi.html

Dohady nad dohady ....


Podľa novín The Times mal pilot problém s dorozumievaním: "Jeho povinnosťou bolo hlásiť výšku letu, ale nerozumel číselným údajom v ruštine, poznamenal Plusin z riadiacej veže na smolenskom letisku."

....Komunikačný jazyk letectva je angličtina....:rolleyes:
evuš
15.04.10,09:49
.... je to celé divné.... nedá sa to však vrátiť späť - niet návratu a rôznymi špekuláciami sa jatrí už i tak neopísateľná bolesť ich blízkych...
Je mi veľmi ľúto obetí a ešte viac ich pozostalých, prejavujem im hlbokú sústrasť !
misomiso
15.04.10,18:57
Začínam nadobúdať presvedčenie, že na našej milej Porade sú odborníci par excelance. Najvyšší čas odvolať 800 odborníkov z vyšetrovacej komisie nešťastia, vyslať troch poraďákov a vsjo v parjadke. Ach jaj.:rolleyes:

Ale ved to je snad zname, ze na Porade su samo odbornici nie? :) Chyba bola len, ze sa nas pilot najprv na Porade neopytal, asi tam nemal net. My by sme mu poradili, nech pokracuje do Mockby. :)
Marína
18.04.10,13:52
Ak dovolíte, rada by som vrátila tému k jej pôvodnému zámeru. Je mi ľúto, že sa stala taká strašná tragédia, tak zosnulých ako aj pozostalých.
Requiem aeternam dona eis, Domine.

Dnes som sa s touto udalosťou vysporiadavala po svojom. Ak chcete vedieť ako, pozrite si priložený súbor. Myslela som pri tom aj na svojich blízkych, v duchu prehodila pár slov, pohladení a úsmevov.

http://obrazky-gif.wz.cz/svicky/svicka1.gif
Stanislav 1975
22.04.10,12:47
Nech mi niekto povie,že je všetko OK...- zaujímavé veci sa dejú okolo...


http://tvnoviny.sk/spravy/svet/muza-ktory-nakrutil-pad-lietadla-v-smolensku-niekto-zavrazdil.html
misomiso
22.04.10,19:02
Nech mi niekto povie,že je všetko OK...- zaujímavé veci sa dejú okolo...


http://tvnoviny.sk/spravy/svet/muza-ktory-nakrutil-pad-lietadla-v-smolensku-niekto-zavrazdil.html

Stanislav, co nam to tu vesias za "spravodanske" poraly? Najprv tam bol text, ze "udajne" zavrazdili, za sa o tom pisalo na "jednom internetovom fore" a teraz je tam (konecne) text, ze islo o falosnu spravu a ze sa ospravedlnuju.

Ved ti autori tych komentarov k tym autentickym vidam su uplne totalne padli na hlavu, neviem, ci mozu mat IQ 60.

Oni tam riesia, ze sa k vraku pohybovali nejake tri osoby - no a co, ved sa tam logicky zbiehali zvedavci, ved aj ten autor videa bol jednym z nahodnych zvedavcov.

Tie vystrely mozu byt pri kvalite toho zaznamu na mobil kludne praskajuce konare pod nohami autora videa. Alebo tam vybuchovali casti palivoveho systemu, napr. palivove cerpadla, ved to bolo v plamenoch.

Snad nie je niekto tam naivny, ze by si myslel, ze tam nejaki agenti pribehli a zacali strielat do zranenych. Vsetky tela sa odviezli na pitvu, vsetky casti vraku na analyzu, vsetko pod dohladom Poliakov, asi by sa tazko dali utajit nejake projektily.

Okrem toho, nebolo do koho strielat, ved to lietadlo bolo rozpadnute na prasok, tam nemohol ostat nikto zivy.

Ja neviem, ci si autori tychto komentarov robia z ludi srandu, alebo sami trpia nejakou paranojou.
misomiso
23.04.10,11:13
Tak som dnes opat zabludil na Poradu, a co nevidim - banner Komunistickej strany Slovenkska. Tak som tam klikol a zacal trocha citat. Je tam nieco o Leninovi, na to stale este (20 rokov po revolucii) naozaj nemam zaludok, ale zaujal ma historicky clanok k Katyni.

Tvrdia tam, ze Poliakov nepostrialali Rusi, ale Nemci. Pravdu povediac - mne to bolo vzdy dost cudne - najma to, ako sa na masove hroby prislo. Objavili ich este pocas 2. svet vojnu Nemci, a dali si tu namahu, aby tela exhumali za pritomnosti mnohych palologov a inych expertov. No zvlastna zaluba v archeologii, ked je stat zamestnany zuriacou vojnou.

Teda sam neviem comu verit, u mna je to asi 50 : 50. Ale jeden detail v clanku na www.kss.sk ma predsa zaujal - citujem:

Katyňský prípad sa zdal byť po mnoho desaťročí jasný. V lete 1941, niekoľko mesiacov po začatí bleskovej vojny proti ZSSR, obsadili nemecké vojská (Wehrmacht) Smolensk. Do ich zajatia sa dostali všetci poľskí generáli, dôstojníci a poddôstojníci, ktorí po prepadnutí Poľska fašistickým Nemeckom v októbri 1939 ustupovali pred Nemcami a vzdali sa Červenej armáde.
Celkom 14 763 poľských zajatcov bolo sústredených v troch zajateckých táboroch v okolí Smolenska. Keď sa v lete 1941 sovietska obrana pod nemeckým náporom rúcala a vojská často vo veľkom zmätku ustupovala na východ, nebol zrejme čas sa o poľských zajatcov starať a evakuovať ich. Poliaci tak padli do nemeckého zajatia. Nemecký stroj na zabíjanie podradnej neárijské rasy sa spustil naplno...

Preco Sovietska armada zajala tych Poliakov, pokial je pravda, ze utekali pred Hitlerom a preco ich drzala pod zamkom? Asi preto, ze mal Stallin s Hitlerom uzavretu zmluvu o neutoceni (teda v podsatate o partnerstve a priatelstve), takze asi uvazovali sposobom "tvoj nepriatel - moj nepriatel - moj zajatec". Potom mozno ani nie pre "nedostatok casu" ich neevakuovali, ale asi preto, ze ich povazovali za nepriatelov, asi sa im hodilo, ze ich nemusia likvidovat sami, staci ich nechat na mieste - kto vie?

Kazdopadne o tychto veciach aj stranka KSS mlci, pre mna je dost pozoruhodne, ze tam zahynulo na jednom mieste v jedom momente 20.000 ludi a dnes nie je nikto schopny povedat, kto to ma na svedomi a preco...
Laco-monter
23.04.10,11:17
Tak som dnes opat zabludil na Poradu, a co nevidim - banner Komunistickej strany Slovenkska. Tak som tam klikol a zacal trocha citat. Je tam nieco o Leninovi, na to stale este (20 rokov po revolucii) naozaj nemam zaludok, ale zaujal ma historicky clanok k Katyni.

Tvrdia tam, ze Poliakov nepostrialali Rusi, ale Nemci. Pravdu povediac - mne to bolo vzdy dost cudne - najma to, ako sa na masove hroby prislo. Objavili ich este pocas 2. svet vojnu Nemci, a dali si tu namahu, aby tela exhumali za pritomnosti mnohych palologov a inych expertov. No zvlastna zaluba v archeologii, ked je stat zamestnany zuriacou vojnou.

Teda sam neviem comu verit, u mna je to asi 50 : 50. Ale jeden detail v clanku na www.kss.sk (http://www.kss.sk) ma predsa zaujal - citujem:

Katyňský prípad sa zdal byť po mnoho desaťročí jasný. V lete 1941, niekoľko mesiacov po začatí bleskovej vojny proti ZSSR, obsadili nemecké vojská (Wehrmacht) Smolensk. Do ich zajatia sa dostali všetci poľskí generáli, dôstojníci a poddôstojníci, ktorí po prepadnutí Poľska fašistickým Nemeckom v októbri 1939 ustupovali pred Nemcami a vzdali sa Červenej armáde.
Celkom 14 763 poľských zajatcov bolo sústredených v troch zajateckých táboroch v okolí Smolenska. Keď sa v lete 1941 sovietska obrana pod nemeckým náporom rúcala a vojská často vo veľkom zmätku ustupovala na východ, nebol zrejme čas sa o poľských zajatcov starať a evakuovať ich. Poliaci tak padli do nemeckého zajatia. Nemecký stroj na zabíjanie podradnej neárijské rasy sa spustil naplno...

Preco Sovietska armada zajala tych Poliakov, pokial je pravda, ze utekali pred Hitlerom a preco ich drzala pod zamkom? Asi preto, ze mal Stallin s Hitlerom uzavretu zmluvu o neutoceni (teda v podsatate o partnerstve a priatelstve), takze asi uvazovali sposobom "tvoj nepriatel - moj nepriatel - moj zajatec". Potom mozno ani nie pre "nedostatok casu" ich neevakuovali, ale asi preto, ze ich povazovali za nepriatelov, asi sa im hodilo, ze ich nemusia likvidovat sami, staci ich nechat na mieste - kto vie?

Kazdopadne o tychto veciach aj stranka KSS mlci, pre mna je dost pozoruhodne, ze tam zahynulo na jednom mieste v jedom momente 20.000 ludi a dnes nie je nikto schopny povedat, kto to ma na svedomi a preco...


Jednoznačne postaviť komunisticku stranu mimo zákon !

Nič viac sa k tejto teme neda dodať .
misomiso
23.04.10,11:45
Joj, ale som sa zacital do tej ideologie KSS. Uz pol hodinu sufrujem v mojom predoslom zivote - v komunizme.

Vsetko je to uzasne fajn, len by si mali sudruhovia zo Ziliny vyjasnit veci so stranickou centralou, aby si nemylili sezonu s fazonou.

Na stranke www.kss.sk je volebny program - http://www.kss.sk/index.php?menu=volby_kss2010&article=525 okrem ineho:

- V rámci existujúcej trhovej ekonomiky posilniť riadenie štátu v oblasti stratégie a koncepcie rozvoja rozhodujúcich odvetví. Vypracovať stratégiu rozvoja hospodárstva na stredné a dlhodobé obdobie a zákonom zabezpečiť jej realizáciu v štátnom a súkromnom sektore. (dokonca chcu zakonom prikazovat sukromnym podnikatelom, ze maju makat)

- Zvýšiť podporu malému podnikaniu a zjednodušiť prístup k úverom a investíciám.

- Zrušiť daňové zvýhodňovanie zahraničných investorov a vytvoriť rovnoprávne podmienky s domácimi podnikateľmi.



Na stranke zilinskej KSS http://www.kss.wbl.sk/ je tiez program:

Cielom komunistickeho hnutia je dosiahnutie revolucneho pretvorenia kapitalistickej spolocnosti, odstranenie sukromneho vlastnictva vyrobnych prostriedkov.
bettylou
15.05.10,13:22
V každom prípade ak niekto chcel od určitých vecí odvrátiť pozornosť sveta, tak sa mu to podarilo na 1 s hviezdičkou.


Každý nech si urobí názor sám.
srska
15.01.11,17:49
tragédia v smolensku
Petra Nová
15.01.11,22:41
Predvčerom boli publikované závery vyšetrovacej komisie o príčinách havárie lietadla v Smolensku. A tie sa zhodujú s názorom misomiso v jednom z jeho prvých príspevkov v tejto téme. Skutočnou tragédiou je to, že o nešťastí a smrti nevinných rozhodne pár osôb, ktorí si myslia, že môžu rozkázať "vetru a dažďu.":rolleyes::eek::mee: