IvetaH
10.04.10,18:10
Dobrý večer,
robím mzdy za marec a zistila som 2 neprihlásených dohodárov. Nástup mali 4.3.2010.
Prosím vás, je to veľmi zlé?
Nebude lepšie prihlásiť ich až s dátumom vzniku poistenia dnešným?
Ďakujem.
jacekova
10.04.10,16:43
Dobrý večer,
robím mzdy za marec a zistila som 2 neprihlásených dohodárov. Nástup mali 4.3.2010.
Prosím vás, je to veľmi zlé?
Nebude lepšie prihlásiť ich až s dátumom vzniku poistenia dnešným?
Ďakujem.


áno, je to veľmi zlé. treba ich prihlásiť najneskôr deň vopred, takže ak ich prihlásite dnes cez internetbanking (pardon cez EZU), môžu mať dátum vzniku poistenia 12.4.2010
drobeceva
10.04.10,17:29
Dobrý večer,
robím mzdy za marec a zistila som 2 neprihlásených dohodárov. Nástup mali 4.3.2010.
Prosím vás, je to veľmi zlé?
Nebude lepšie prihlásiť ich až s dátumom vzniku poistenia dnešným?
Ďakujem.
Ak by sa na to prišlo, už máš na krku nelegálnu prácu. Lepšie je ich prihlási ť neskôr, ako vôbec.
Vedela by som ešte o niečom, ale...;):confused::)
IvetaH
10.04.10,18:21
Ďakujem vám, urobím to asi dnes so začiatkom poistenia 11.4.2010.
Dohodári odrobili jeden aj druhý po 10 hodín.
A tomuto nerozumiem "Vedela by som ešte o niečom, ale..."
Prešla som si opäť zákon, ale naozaj mi nič nevychádza len prihlásiť oneskorene alebo deň vopred.
drobeceva
10.04.10,18:51
Ďakujem vám, urobím to asi dnes so začiatkom poistenia 11.4.2010.
Dohodári odrobili jeden aj druhý po 10 hodín.
A tomuto nerozumiem "Vedela by som ešte o niečom, ale..."
Prešla som si opäť zákon, ale naozaj mi nič nevychádza len prihlásiť oneskorene alebo deň vopred.
pozri, ss som Ti napísala
Aďka S
10.04.10,21:05
mne sa to už tiež stalo. Tiež som nevedela, čo s tým. Mohla by som aj ja dostať ss? :-)

mimotemy A ešte jedna reakcia na prihlásenie "deň vopred". Riešili sme vo firme, že nám zavolal vedúci skladu, že ráno nastúpil do práce nový brigádnik. Čo s tým? Lúskali sme to aj na školení a vyšlo nám toto:
Zákon 461/2003 v §231 ods. 1 písm. b) bod. 1 hovorí o povinosti zamestnávateľa prihlásiť "zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca" Takže ak podávam prihlášky cez EZU a vytlačím si, že som ju podala s časom 6:55 a človek má vo výkaze začiatok práce 7:00 hod., malo by to byť v poriadku. Ten deň vopred je zrejme prežitok z čias, keď sa prihlášky nosili osobne a nikde nebol uvedený čas, kedy bola podaná - preto ak bol dátum min. 1 deň vopred, bolo to preukazne... Neviem, ale nám to vyšlo tak. :-)
zdenka77
11.04.10,14:11
problem budes mat pri posielani mesacneho vykazu do SP...urcite ti neprejde, nakolko neprejde kontrolou na register...mzdy "zabudnutym" dohodarom urobis v marci, ale prihlaseni budu az od aprila...
IvetaH
11.04.10,14:19
Urobila som všetko ako sa patrí. Prihláška v marci, výplata za marec. Hotovo. Je pravda, že ani v jednom prípade by štát neprišiel o svoje peniaze, ale čo už.
Pekný deň prajem.