juanitqa
10.04.10,19:06
Ajojte,
mame LCD Samsung rada LE32S bez digi tunera a neviem naladit Markizu. Mame klasicku antenu na SK programy, predtym sme chytali (na klasickom TV) STV a MArkizu (s vybornym obrazom), teraz na LCD mame iba STV, aj ked rusivo, ale mame.. Nie som odbornik, dakujem za kazdu radu. Juanitqa
sfinks
10.04.10,19:01
Vacsinou ku kazdemu LCD, davaju aj navod na pouzitie ..a ten tan nedavaju pre srandu .. .tak si nastuduj a potom sa pytaj ...
zamestnankyna
10.04.10,20:46
Skús nájsť vhodný kanál na tejto (http://www.vysielace.sk/tvlist.php) stránke.
juanitqa
11.04.10,08:22
Dakujem, ten nemam, je to LCD z druhej ruky
pizzanoel
11.04.10,09:15
Ach tie ,, samsungy"...... :mee:
dalid
11.04.10,10:27
pizzanoel - Samsung s tym nema nic spolocne..

juanitqua- nic nepises kde byvas.. Je mozne,ze v tvojom bydlisku uz Markiza ide iba cez DVB-T vysielanie, teda uz nevysiela analogova. Kupa LCD bez tunera (!!!!) z druhej ruky v tomto obdobi nebol velmi stastny napad... Ak predvajuci byva v tvojej lokalite, co myslis, preco ten TV predaval???

Teraz uz je neskoro plakat nad rozliatym mliekom, pokial ozaj sa ti v analogu (kym este vysiela) nepodari najst Markyzu, budes si musiet kupit DVB-T tuner...

Ak sa rozhodnete pre kupu DVB-T tunera, budese este musiel prestavit analogovu antenu. Postup najdes:
http://www.zive.sk/dvb-t-ako-prestavit-antenu-na-dobry-prijem/sc-3-a-286404/default.aspx
juanitqa
11.04.10,11:57
Dalid, dakujem za info, praveze ako citam Markiza nejde cez DVB-T, ale STV a pod. ano a tie mam, to ma prekvapuje. To LCD mam z prace na skusku za par € - bol na dekoraciu:-)), akurat vaham, ci sa neoplati kupit novy..... tie ceny nie su az take strasne. OBraz nie je zly, ale mame malu obyvacku a ostrost nie je akosi podla mojho gusta. Peknu nedelu:-)))
misoft
11.04.10,15:58
citam Markiza nejde cez DVB-T, ale STV a pod. ano a tie mam, to ma prekvapuje.
Už tu máš odpoveď!
STV, JOJ idú cez DVB-T, Markíza (zatiaľ) nie. Ak máš STV a JOJ, ale nie Markízu, tak chytáš DVB-T. Pokiaľ je to slabé (zašumené), skús sa pohrať s anténou (dipóly majú byť zvislo - zhora dolu!). Potom už len natáčaním antény "hľadať" smer a najsilnejší signál.
Taserda
11.04.10,16:39
Digitálny obraz na LCD je badateľne lepší ako analóg tam obraz nemôže byť zašumalí-kockuje alebo vôbec nieje.Nepíšeš či ho niekto ladil a kedy.
juanitqa
11.04.10,17:19
Nuuu, co je najvtipnejsie, chytam stv1 a ta bola na obycajnom tv najhorsia. Mali sme Markizu a STV 2 fantasticku a teraz po nich ani stopy. S vonkajsou antenou sme nic nerobili, lebo sme predpokladali, ze predchadzajuce nastavenie bude vyhovovat. Niekde som sa docitala, ze sa da naladit na kanali 44 a frekv. cca 751 MHz, ale nefunguje to.
My sme pri BA, medzi Stupavou a Borinkou a antena je nasmerovana na Kamzik. JOJ sme nemali, iba ak bolo zamracene:-)))
juanitqa
11.04.10,17:26
Nuuu, predtym sme mali krasnu Markizu a STV2, STV 1 bola nic moc.
Antenu sme nechali nastavenu tak ako bola, predpokladali sme, ze by to tak malo fungovat. JOJ sme nechytali, sme v lokalite, kde mame lesy.
Preto ma prekvapilo, ze STV1 teraz mame v kvalite ako predtym a ostatne ani len nechyti. Uz sme skusali dat kanal 44, frekv. 751 Mhz a pod., ale voooobec nic.
juanitqa
11.04.10,17:36
Ahoj Misoft, ta antena je vonku a je to antena pre jednoduchych ludi:-))) Takze neviem, ako s dipolmi.....
Taserda
12.04.10,05:32
Tak ste na analogu,ak TV nemá digitál tuner treba ho kúpiť,lepšou voľbou ale drahšou je satelit.Analog pôjde najviac do konca r.2012 ale možno do konca r.2010.Ak sa rozhodnete kúpiť nový TV tak nech má aj tuner s MPEG4.
juanitqa
12.04.10,07:27
To je pravda. Mne nejde do hlavy, ze ked Markiza vysiela tak ako vysiela a moj LCD nema digi tuner, preco ju nechytim. Ak by LCD mal digi tuner, je to jasne a musim kupit potom STB.
SAtelit je myslim si dobra volba, zvazujeme existujuci obohatit o LNB a kupit kartu. Alebo skusit T-COm, akcia na Magio Sat je celkom unosna.
misoft
12.04.10,15:10
juanitqa
Prečítal som si reakciu Taserdu. Pokiaľ ste na svoju anténu doteraz "chytali" (na starom TV) aj Markízu a na novom nie, potom to môže byť spôsobené aj tým, že tuner na TV prijímači ešte (alebo už) nezasahuje do rozsahu, pri ktorom je Markíza z vysielača vysielaná (751 MHz je už trochu vysoko).
Ad predpokladaná voľba zakúpenia LNB - je to vhodná voľba. A pokiaľ ste medzi "kopcami", tak je omnoho rozumnejšie brať signál z nebíčka :D (aj tie kopce sú pre terestriál trochu prekážkou).
PotPalo
12.04.10,20:15
Pri analógovom ladení sa tu akosi zabúda na prepínanie pásiem. Máme VHF1, VHF3 a UHF. Vo väčšine TV keď ladenie dôjde na koniec jedného pásma, pokračuje od začiatku ďalšieho pásma. Ale niektoré typy (je to veľmi zriedkavé) pokračujú od začiatku toho istého pásma. V tom prípade treba pásmo prehodiť ručne. Ak sa nemýlim (už som x rokov neladil, máme káblovku) tak v Bratislave Markíza a JOJ vysielajú v UHF pásme, zatiaľ čo STV1 tuším aj v UHF aj VHF3. Samozrejme úroveň signálu môže byť v rôznych pásmach odlišná. Keď budeš ladiť len v pásme VHF3, chytíš len STV1.
juanitqa
13.04.10,09:16
PotPalo, dakujem, tak toto ma nenapadlo a mam taky tusak, ze to bude ono.
Rozmyslam, ze nastavenie pasma, v ktorom by mal hladat som ale v nastaveniach absolutne nenasla. JE mozne, ze mam tak jednoduchy LCD, ze to tam nebude?
Vcera som bola v NAY a mlady muz mi poradil, ze vraj, ak si kupim nejaky obyv. STB, tak chytim z Kamzika aj DVB-T na obycajnu antenu, takze by som mohla mat JOJ, STV1 + 2, atd. Samo okrem Markizy.
PotPalo
13.04.10,10:09
A čo tak skúsiť sa poobzerať po návode, napríklad tu: http://diplodocs.cz/znacka-uzivatelska-prirucka/SAMSUNG
Do políčka vpravo (vedľa tlačítka hledat) vlož typ TV, na Samsungy je tam toho viacej.

Ešte k tým pásmam: niektoré TV ich nemajú rozdelené na VHF1, VHF3 a UHF, ale je to akoby jedno veľké pásmo. Potom ale majú niekde nastavenie normy (west europe, cat-tv, cable,...), podľa ktorej je to pásmo "odtiaľ potiaľ".
juanitqa
14.04.10,09:27
V navode sa pise akurat nic, to sme uz objavili. JE to proste si myslim v systeme. Vcera som kupila uzasny DVB-T akoze STB zn. ECG = v nasom terene mame z DVB-T nic:-). Udajne aj vo Vajnoroch tento pristroj nerobi zazraky, tak neviem potom ako je to so sirenim DVB-T:-)

Dakujem za rady pani, prajem pekny den. Juanitqa
Taserda
14.04.10,09:46
Ide aj o to akú máte anténu,kam a ako natočenú.Ak máte napr. sieťovú ktorá sa kupovala pre markízu tak ju treba natočiť na držiaku o 90° do vertikálnej polohy a prípadne ju nakláňať k zemi z pohľadu poza nej.Na DVB-T treba mať naladený kanál 64na DVB-T,samozrejme smerovať na vysielač.Uchytenie antény bude treba asi prerobyť.Pri BA ľudia chytajú aj rakúšanov.Napadlo ma ešte že ak zrazu odíde na sieťovej anténe nejaká analog stanica a nedošlo k pohnutiu tak treba skontrolovať trafo a zosilovač.Pri správnom fungovaní anténa slabo kope.
Tamara Tamča Melušová
14.04.12,11:58
ahojte, mam LCD televízor a normalnu antému ako bola pred tym, išli mi program, stv, markiza, joj doma, lenze teraz ich vobec nemozem naladit.. co mam robit? dakujem.
jahoszmsk
14.04.12,12:02
čiže máš TV s DVB-T tunerom, resp. nemáš Settopbox?
misoft
14.04.12,15:32
A) Má ten TV prijímač vstavaný digitálny tuner tzv. DVB-T tuner? Ak áno, naladiť sa bude dať.
B) Anténa musí mať inú "polarizáciu" - vertikálnu - t.z. že tie "tyčky" musia smerovať zvislo (zhora dole).
C) Pokiaľ vieš, kde je vysielač, nasmerovať anténu približným smerom.
D) V nastaveniach TV prijímača dať naladiť digitálne programy (daj automaticky - určite niečo nájde - teda pokiaľ je anténa nasmerovaná na vysielač).

Pokiaľ ideš cez STB (SetTopBox) bod A) bude reprodukovaný pre STB a bod D) bude realizovaný na STB. Na TV prijímači však bude potrebné naladiť vstup na STB.