julinka2787
10.04.10,20:21
dobrý deň! chcem sa spýtať, či je možné zúčastniť sa súdneho pojednávania vo veci Nárokov nevydatej matky voči otcovi dieťaťa v úlohe žalobcu aj počas trvania PN?nerada by som to pojednávanie odkladala a práve v ten deň mám aj poradňu u gynekológa. len či mi nemôže v prípade účasti siahnuť na dávky...
Katy a R
10.04.10,18:25
dobrý deň! chcem sa spýtať, či je možné zúčastniť sa súdneho pojednávania vo veci Nárokov nevydatej matky voči otcovi dieťaťa v úlohe žalobcu aj počas trvania PN?nerada by som to pojednávanie odkladala a práve v ten deň mám aj poradňu u gynekológa. len či mi nemôže v prípade účasti siahnuť na dávky...
... môžeš to oznámiť v SP .. že tvoja účasť je nutná a presný termín:)
veronikasad
10.04.10,18:27
dobrý deň! chcem sa spýtať, či je možné zúčastniť sa súdneho pojednávania vo veci Nárokov nevydatej matky voči otcovi dieťaťa v úlohe žalobcu aj počas trvania PN?nerada by som to pojednávanie odkladala a práve v ten deň mám aj poradňu u gynekológa. len či mi nemôže v prípade účasti siahnuť na dávky...
vychádzky nemáš povolené ?
julinka2787
10.04.10,18:36
a môžem to oznámiť alebo musím??? a nie nemám vychádzky a ani mi ich nenapíše. vraj nemôže...
veronikasad
10.04.10,18:42
a môžem to oznámiť alebo musím??? a nie nemám vychádzky a ani mi ich nenapíše. vraj nemôže...
Ak do toho nebude "rýpať" otec dieťaťa, je malá pravdepodobnosť, že na to v SP prídu. V prípade kontroly to istí návšteva lekára, ktorú máš plánovanú.
julinka2787
10.04.10,18:44
otec dieťaťa je trpák, tak snáď sa do toho nepustí. a súd táto vec nezaujíma? lebo to kvôli dokazovaniu príjmu musím oznámiť aj súdu...
Katy a R
10.04.10,18:47
a môžem to oznámiť alebo musím??? ...

... nemusíš:D
ja len .. že pre istotu ;) v našej pobočke nebol s tým problém, len si to pani poznačila. ..
julinka2787
10.04.10,18:51
takže súd to fakt nezaujíma?? aby mi ten nenarobil šarapatu potom...
veronikasad
10.04.10,18:56
takže súd to fakt nezaujíma?? aby mi ten nenarobil šarapatu potom...
Súd nie - osobne keď som súrne potrebovala "voľno" počas PN-ky, vedela o tom ošetrujúca lekárka ...
julinka2787
10.04.10,19:00
ďakujem vám krásne obom dievčatá! tak ja to risknem! naozaj veľká vďaka! pátrala som po tom kade tade a nikto mi nevedel poradiť. kujééém!
Katy a R
10.04.10,19:11
takže súd to fakt nezaujíma?? aby mi ten nenarobil šarapatu potom...
... no napadá mi jedine.. že ak máš nejakú diagnózu "psychiatrickú" ... žeby si nebola svojprávna, alebo čo :confused: ... hádam nie... či:confused:

... ja som sa zamerala na otázku, či ti môžu siahnuť na dávku NP..;)
misoft
11.04.10,16:13
julinka2787
Nie som právnik, ani odborník, ale sedliacky rozum mi vraví: pokiaľ je niečo kontrolované, je potrebné účasť niekde inde oznámiť. Pretože čert nikdy nespí, neoznámiš, zúčastníš sa súdu a kontrola ti zazvoní doma a nebudeš tam.
Pretože súdne pojednávanie v takomto prípade asi vyžaduje tvoju prítomnosť, je vhodné oznámiť SP účasť na súdnom pojednávaní - zaručene ti vyhovejú, pretože odmietnutím by ti porušili tvoje právo na prípadnú obhajobu, alebo vykonanie právneho úkonu.