letula
10.04.10,20:43
Prosím poradiť ! Vlani som vysiala trávu pred domom,ale výkopové práce mi polku zničili.Ak zasejem druhú polovicu mám obavy,že už vlaňajšiu nedobehne.Neestetický vzhľad ma neupokojuje.Má s tým niekto skúsenosť? Ako na to?
arizona
10.04.10,18:54
Ak vieš presne akú trávu si sadila predtým ( druh,výrobca,dodávateľ) tak sa to po čase vyrovná. Nemal by byť problém.
Ak nasadíš iný druh, budeš vidieť rozdiely. Dosádzala som pred 3rokmi nie ten istý druh , stále vidím rozdiel:rolleyes:
aviator
11.04.10,16:46
Najlepšie je trafiť tú istú zmes, ak by si náhodou netrafila, dá sa tá nová dosiať aj do okolia.
letula
13.04.10,16:08
Trávové semeno mám to isté,vysejem ho teda vedľa už ročnej. Potrebovala som sa uistiť,že naozaj po čase splynie v jeden koberec.Ďakujem!:)
MikiHalasko
26.04.10,10:34
Prosím poradiť ! Vlani som vysiala trávu pred domom,ale výkopové práce mi polku zničili.Ak zasejem druhú polovicu mám obavy,že už vlaňajšiu nedobehne.Neestetický vzhľad ma neupokojuje.Má s tým niekto skúsenosť? Ako na to?

ked ta to trapi, tak radsej zasej vsade novy.
alebo potom prechody medzi dvoma plochamy prejdi kultivatorom,alebo podobne spracuj a vysej ak sa da rovnake semeno. aj ked druha moznost sa mi moc nepozdava. Bude to vydno. popripade pozri navod v pdf cast "obnova travnika"
http://www.hornbach.sk/tips/sk/data/HORNBACH_Projekt_Rasen.pdf