229
10.04.10,23:26
Dobrý večer,

požiadali ste ma o informáciu o kreditoch, ktoré si musí učiteľ nazbierať na udržanie II. kvalifikačnej skúšky.
Posielam Vám úsek z tlačovej konferencie Pedagogickí a odborní zamestnanci, ich vzdelávanie a odmeňovanie
27. október 2009


Načo sa získavajú kredity?
• Na účely priznávania kreditového príplatku,
• kvôli možnosti uchádzať sa o vykonanie I. alebo II.
atestácie,
• na udržanie II. atestácie.
Platnosť kreditov - sedem rokov. Dovidenia!
pe.pe
10.04.10,22:09
Dobrý večer,

požiadali ste ma o informáciu o kreditoch, ktoré si musí učiteľ nazbierať na udržanie II. kvalifikačnej skúšky.
Posielam Vám úsek z tlačovej konferencie Pedagogickí a odborní zamestnanci, ich vzdelávanie a odmeňovanie
27. október 2009


Načo sa získavajú kredity?
• Na účely priznávania kreditového príplatku,
• kvôli možnosti uchádzať sa o vykonanie I. alebo II.
atestácie,
• na udržanie II. atestácie.
Platnosť kreditov - sedem rokov. Dovidenia!

Dobrý večer,

tento materiál poznám. Pre nás je ale smerodatné znenie zákona a ako som už napísal, v žiadnom predmetnom zákone, či v 317, či v 553, či vo vyhláške o kont. vzdelávaní...som nenašiel žiadnu zmienku o potrebe udržania 2. atestácie.
Tu ide o dosť podstatnú a dôležitú vec a spoliehať sa len na tlačovku? To určite nie. V období, keď sa pripravoval rozbeh novej legislatívy sa vypustilo dosť "chybných" informácií aj z úst reprezentantov MŠ.
Platnosť kreditov je jasná, tá v zákone je.
229
11.04.10,06:15
Dobrý deň,

chcem sa poďakovať za odpovede, ktoré som dostala.Mám dojem ,že riaditelia škôl sa budú chcieť zariadiť podľa toho, čo im bude vyhovovať.
My sme už dostali informácie , ktoré som uvádzala.
pe.pe
11.04.10,08:31
Dobrý deň,

chcem sa poďakovať za odpovede, ktoré som dostala.Mám dojem ,že riaditelia škôl sa budú chcieť zariadiť podľa toho, čo im bude vyhovovať.
My sme už dostali informácie , ktoré som uvádzala.

Pekný deň, tak sa riaditeľa opýtajte, na základe ktorého § má platiť 2. atestácia obmedzene. Nie v zlom, aby sme vedeli. Ak povie, že na základe Vami uvedenej info, tak argumentujte, že to musí byť podložené legislatívne, požiadajte ho, aby to zistil napr. na školskom úrade. Áno, v nových zákonoch sú §, ktoré sa dajú vysvetliť rôzne, ale pri 2. atestácii som nenašiel žiadnu info, ktorá by k rôznemu vysvetľovaniu viedla.
Ja skutočne nechcem spochybňovať tieto informácie, chcem ich mať len potvrdené konkrétnym §, ktorý ale neviem nájsť.
zdenka131
16.04.10,14:01
Kredity verzus atestačná skúška a kreditový príplatok

http://www.skolskyportal.sk/clanky/kredity-verzus-atestacna-skuska-kreditovy-priplatok

Pôvodným zámerom autorov zákona bolo udržiavanie si II. atestácie prostredníctvom získavania príslušného počtu kreditov, ale v poslednej fáze príprav tento inštitút zo zákona vypadol.

http://www.skolskyportal.sk/forum/legislativa/prakticka-prirucka-ucitela