redialer
11.04.10,07:21
Vzhladom na pomery v tejto bananovej republike idem zrusit zivnost, nechcem dalej podporovat tento system platenim dani a odvodov.. Chcem si zalozit Ltd. v UK ale fyzicky zostanem doma, kedze robim internetove sluzby. Mam ale zopar otazok na ktore zatial nepoznam jednoznacnu odpoved, ak niekto ma osobne skusenosti pripadne jednoznacne odpovede budem velmi povdacny, do buducna nevylucujem pripadnu komercnu spolupracu ;)

1. musim zriadit dceru na SK ak mam odberatelov sluzieb na SK?
2. ake formy platby pouzit (paypal, karta..)
3. je tu niekto kto pozna UK uctovnictvo alebo si radsej zaplatit tamojsiu firmu? (referencie?)

Nerobim si iluzie ze to bude lahke alebo financne vyhodnejsie ako podnikat tu, ale ja uz fakt nechcem! Privitam kazdu konstruktivnu radu alebo skusenost, dakujem.
MatoB
11.04.10,10:04
V tvojom pripade najvyhodnejsia zahranicna spolocnost nebude spolocnost Ltd. v Anglicku (kvoli dani, uctovnictvu a jemne zlozitemu systemu pre zahranicnych) ale lepsie a myslim ze lacnejsie je zalozenie Ltd. spolocnosti na Seychelloch. Tam su neni ani dane ani uctovnictvo akurat ze tu na seychelloch budes mat do 2 tyzdnov a v UK do 3 dni. Forma platby aky chces slovenske banky maju povolene tak isto ako aj kazda ina v druhych statoch zakladat ucty aj pre zahranicne FO aj PO ale neodporucam VUBku, SLSP (blokuju ucty) odporucam TB ta nie. Ale dost zalezi aj iod toho v com podnikas /budes podnikat pootom ti viem / vieme aj blizsie poradit kde aku pravnu forma a ako na to. Na slovensku je dost spolocnosti ktore sa zaoberaju zakladanim zahranicnych spolocnosti. pouzi google tam ti toho vyhodi hodne.
Dáša_
11.04.10,11:23
no, z daňového hľadiska by bolo vhodné zistiť, či s danou krajinou máme podpísané zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia. je možné, že niektoré platby do zahraničia budú podliehať dani.
A to samozrejme nehovorím o vzniku stálej prevádzkarne.
rickman
11.04.10,12:30
Vzhladom na pomery v tejto bananovej republike idem zrusit zivnost, nechcem dalej podporovat tento system platenim dani a odvodov..

Niekedy mam taketo chutky aj ja. Obzvlast, ked kazdy druhy tyzden citam, pocuvam a pozeram, ako sa hospodari (aj) s mojimi peniazmi.
redialer
11.04.10,12:40
mne nejde v principe o neplatenie dani, ale nechcem platit ficovi a tej zberbe okolo neho, aj odvody zaplatene do socialky su IMHO zahodene penaze ktore prezerie jej menezment a co zostane rozdelia kamaratom cez tunely, ale to je ina tema.. Proste jediny sposob ako tento bordel nepodporovat je nezucastnit sa, takze hladam sposob ako a kedze v mojej branzi by sa to malo dat (poskytovat sluzby zo zahranicia cez net), tak sa o to pokusim.. Takze poprosim odpovede na tie otazky v uvodnom prispevku, vdaka..
matus-x1
11.04.10,17:16
Tiež by ma to veľmi zaujímalo.
jozefm30
11.04.10,17:36
ja rusim zivnost k 30.4.2010, jednoosobova sro. konatel/spolocnik dobrovolne nezamestneny, platit len zdravotne. Z tej socialky aj tak nebudem nic mat. len co som za tych x rokov daroval niekomu na auto alebo podporoval nasu mensinu. na dochodok si sporim sam uz vyse 10rokov. samostatny ucet, trvaly prikaz.
profesional
12.04.10,06:05
Mam niekolko Ltd. v Anglicku. Co je to za nezmysel o tom ze pre zahranicnych sa to z danoveho hladiska neoplati? Dan z prijmu je v UK stanovena:

Pre male firmy - zisk do 50 mil. GBP je 19 %.
Pre velke firmy - zisk nad 50 mil. GBP - progresivna

Anglicke uctovnictvo si robim sam. Pri zalozeni sa clovek neregistruje sam na danovom urade. Danovy urad do 2 mesiacov posle tlacivo na registraciu ktore treba vyplnit a poslat.

Raz za rok - najneskor k poslednemu dnu zdanovacieho obdobia treba podat hlasenie obchodnemu registru o tom ze firma je ziva a strukturu konatelov a majitelov a ich pripadne zmeny za posledny rok atd. A zaplatit poplatok 15 GBP. (na SVK nic take sice nie je, ale formular je jednoduchy)

Na podanie danoveho priznania v UK ma Ltd. 9 mesiacov od skoncenia zdanovacieho obdobia. (Nie 3 ako u nas)

Uctovna zavierka ako aj u nas v UK pozostava z danoveho priznania, suvahy, vysledovky a poznamok k uctovnej zavierke.

Britska s.r.o. moze poskytovat sluzby v ramci celej EU. V pripadne ak v niektorej krajine presiahne za po sebe iducich 12 mesiacov zakonom stanoveny obrat, stane sa pre transakcie v tej ktorej krajine platca vo vybranej krajine. Tj. UK Ltd. moze byt platca DPH v UK, platca DPH na SVK (prislusnost danovy urad BA 1) ako aj v dalsich krajinach.
Co sa tyka dividend, tak tie sa nezdanuju ani u nas ani v UK. SR a UK maju zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia.
Ak je clovek iba konatelom UK Ltd. a u nas nema ziadny iny zdroj prijmov, povazuje sa pre ucely poisteni za dobrovolne nezamestnaneho. Tj. plati zdravotne poistenie z minimalneho vymeriavacieho zakladu a socialne platit nemusi ak sam nechce.

Mat Ltd. priamo na Seychelles neodporucam. Treba si u nas v zakone o DPH vsimnut istitut o zabezpeceni dane. A hned budete vediet odkial vietor fuka. UK Ltd. je v tomto ovela lepsia.

Na platby by som pouzival normalne bankove ucty ako doteraz. UK Ltd. moze mat v ktorejkolvek banke v SR ucet. UK Ltd. nema povinnost mat ucet v UK ale ak chce, prvych 24 mesiacov ho maju nove firmy bez poplatkov v kazdej velkej banke.

Mam s tymito vecami mnohorocne skusenosti. Staci sa opytat ak nieco..
Aankaa
12.04.10,06:59
Mam niekolko Ltd. v Anglicku. Co je to za nezmysel o tom ze pre zahranicnych sa to z danoveho hladiska neoplati? Dan z prijmu je v UK stanovena:

Pre male firmy - zisk do 50 mil. GBP je 19 %.
Pre velke firmy - zisk nad 50 mil. GBP - progresivna

Anglicke uctovnictvo si robim sam. Pri zalozeni sa clovek neregistruje sam na danovom urade. Danovy urad do 2 mesiacov posle tlacivo na registraciu ktore treba vyplnit a poslat.

Raz za rok - najneskor k poslednemu dnu zdanovacieho obdobia treba podat hlasenie obchodnemu registru o tom ze firma je ziva a strukturu konatelov a majitelov a ich pripadne zmeny za posledny rok atd. A zaplatit poplatok 15 GBP. (na SVK nic take sice nie je, ale formular je jednoduchy)

Na podanie danoveho priznania v UK ma Ltd. 9 mesiacov od skoncenia zdanovacieho obdobia. (Nie 3 ako u nas)

Uctovna zavierka ako aj u nas v UK pozostava z danoveho priznania, suvahy, vysledovky a poznamok k uctovnej zavierke.

Britska s.r.o. moze poskytovat sluzby v ramci celej EU. V pripadne ak v niektorej krajine presiahne za po sebe iducich 12 mesiacov zakonom stanoveny obrat, stane sa pre transakcie v tej ktorej krajine platca vo vybranej krajine. Tj. UK Ltd. moze byt platca DPH v UK, platca DPH na SVK (prislusnost danovy urad BA 1) ako aj v dalsich krajinach.
Co sa tyka dividend, tak tie sa nezdanuju ani u nas ani v UK. SR a UK maju zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia.
Ak je clovek iba konatelom UK Ltd. a u nas nema ziadny iny zdroj prijmov, povazuje sa pre ucely poisteni za dobrovolne nezamestnaneho. Tj. plati zdravotne poistenie z minimalneho vymeriavacieho zakladu a socialne platit nemusi ak sam nechce.

Mat Ltd. priamo na Seychelles neodporucam. Treba si u nas v zakone o DPH vsimnut istitut o zabezpeceni dane. A hned budete vediet odkial vietor fuka. UK Ltd. je v tomto ovela lepsia.

Na platby by som pouzival normalne bankove ucty ako doteraz. UK Ltd. moze mat v ktorejkolvek banke v SR ucet. UK Ltd. nema povinnost mat ucet v UK ale ak chce, prvych 24 mesiacov ho maju nove firmy bez poplatkov v kazdej velkej banke.

Mam s tymito vecami mnohorocne skusenosti. Staci sa opytat ak nieco..,

Na možnosť ohodnotenia tvojho príspevku mi chýba ešte jeden bod do 10 :rolleyes: ,a keďže nemôžem súhlasiť, nakoľko som o tom nikdy neštudovala, tak ti tento príspevok oceňujem aspoň takto 1*.
MatoB
12.04.10,10:43
Mam niekolko Ltd. v Anglicku...............

Co som cital na slovenskych portalom pred nedavnom aj v blizkej dobe to som uviedol tak ja za to nemozem ze niekto napise ze je to vyhodne niekto napise ze nie a niekto ze ta do tyzdna za to zavru. Ako to naozaj funguje vie len spkulant ktory tam ma firmu aj tam aj tam.
redialer
13.04.10,04:24
Co som cital na slovenskych portalom pred nedavnom aj v blizkej dobe to som uviedol tak ja za to nemozem ze niekto napise ze je to vyhodne niekto napise ze nie a niekto ze ta do tyzdna za to zavru. Ako to naozaj funguje vie len spkulant ktory tam ma firmu aj tam aj tam.


preto som hned v prvom odstavci mojej temy pisal "ak niekto ma osobne skusenosti pripadne jednoznacne odpovede budem velmi povdacny..."

prepac ale v tvojich prispevkoch dost casto prsty predbiehaju hlavu
redialer
13.04.10,04:45
Mam niekolko Ltd. v Anglicku.

...

Mam s tymito vecami mnohorocne skusenosti. Staci sa opytat ak nieco..

vdaka za obsiahlu a prinosnu odpoved, profik sa pozna na prve precitanie

Budem musiet zriadit a registrovat na nas DU nejaku dcersku firmu ak budem chciet prijimat platby na ucet zriadeny v tunajsej banke? Opakujem, ze ide o poskytovanie sluzieb cez internet (webhosting, konzultacie, tvorba www.., servery su fyzicky mimo SK)
profesional
13.04.10,09:09
Mala oprava. Tam ma byt zakon o Dani z prijmov, nie zakon o DPH.. logika..myslim ci sa tyka institutu zabezpecenia dane..

CO sa tyka toho zatvarania, tak vela ludi zavru preto, lebo si myslia ze si precitali jeden clanok a ze uz vedia ako na to. Problematika medzinarodneho danoveho planovania je velmi zlozita. A neda sa to niekomu vysvetlit za 2 hodiny. Ono problem je v tom, ze casto krat sice dodrzis vnutrostatne predpisy, ale porusis medzinarodne a naopak. A vacsina poruseni ma nedozierne nasledky. Optimalizovat sa da. Ale vacsina ludi neoptimalizuje. Oni proste spekuluju a dopustaju sa danovych unikov. Mantinely pre cezhranicne podnikanie su uzke. Velmi uzke. Ale este stale dostatocne siroke na to aby sa to oplatilo. A uz ak chce clovek nieco take robit, musi to robit legalne.
redialer
26.04.10,07:26
ja praveze nechcem spekulovat s danami a odvodmi, len ich nechcem platit ficovi a spol. ale v UK aj so vsetkym co k tomu patri, ked uz som tym obcanom unie.. Ja viem ze nastanu urcite problemy, kedze fyzicky budem doma tu na slovensku, ale aj za tu cenu to urobim, potrebujem len poradit ako to spravit rozumne a co najrychlejsie
bubu14
05.05.10,20:53
ahoj, nasla som jeden web ktory podla mna suvisi s tvojou temou, a mozno najdes odpoved, skus sa nan pozriet. neviem vsak ci tu mozem uvadzat jeho nazov. Ak nie, admin vymaze a napis mi ss. preposlem
http://www.shipito.sk/