Edina25
11.04.10,09:18
Dobrý deň!

Prosím o pomoc...:)Mám takú otázku,že na skladovú kartu akú cenu píšeme,nákupnú alebo predajnú?A na príjemke a výdajke?A ešte,že na noviny môžem mať jednu skladovú kartu,s názvom:noviny,alebo na každú musím mať inú kartu..Maju inú cenu,ale mám cca.500 druhov,to je veľmi veľa,a veľa novín a časopisov zoberú na remitendu..Tak ako na to??:(Dakujem veľmi pekne za odpoved!!:)
a_je_to
11.04.10,12:25
Odpoveď na Tvoju otázku je v § 25, ods.1, písm. a, bod 2, zákona o účtovníctve .... a postupoch pre JÚ, § 6, ods.8 a § 11. Teda zjednodušene .... na skladových kartách, príjemkách, výdajkách ... v nákupnej cene. Doporučujem do pozornosti najmä § 6, ods. 8, ktorý hovorí, že ...podľa jednotlivých produktov, alebo skupín a .... podľa potrieb účtovnej jednotky. Urob si sama malú internú smernicu pre vedenie zásob, vzorov tu nájdeš dosť. V nej si urči, že denníky budeš dávať bez vedenia zásob - priamo do spotreby. Načo by si ich viedla, keď ráno ich nakúpiš, do večera predáš a vydokladuješ denným predajom cez ERP, prípadne nepredané vrátiš na druhý deň ráno na remitendu. Týždenníky a iné drahšie ... veď podľa druhu v nákupnej cene. Viesť ich na jednej karte by asi bolo ťažké a hlavne zbytočné. Neviem, aké náročné môže byť u Teba také vedenie zásob. Ale v duchu uvedeného § /podľa potreby/ by som tú evidenciu urobil najjdenoduchšiu, ako sa len dá. Ak niečo dokážeš preukázať z erp a z pevnej marže, nie je potreba, aby si to ešte musela preukazovať aj z evidencie zásob. Dôležité je občas si urobiť aj inventúru a porovnať s evidenciou zásob.
Edina25
12.04.10,06:27
Dakujem veľmi pekne za odpoved..:)
Zita5
12.04.10,19:20