xkram83
11.04.10,10:01
Dobry den,

chcel by som sa opytat ako mam postupovat, ked si chcem kupit mobilny telefon. Nie som platca DPH, takze je mozne napr. kupit dany telefon bez DPH ?

Budem vdacny za kazdu radu
domenico.office
11.04.10,08:10
Cena, či už od platiteľa, alebo neplatiteľa DPH je vždy cena narátaná s DPH. Platiteľ DPH ti však túto sumu rozpočíta a ak by si bol platiteľom, výšku DPH by si si uplatnil na odpočet v daňovom priznaní DPH.
domenico.office
11.04.10,08:28
To je jasné, že u dodáv.- neplatiteľa je už zahrnutá v konečnej cene, len ide o to, aj tak som svoju odpoveď smerovala, že na doklade nie je uvedená, a teda dodáv. ju neodvádza a kupujúci si ju nemôže odpočítať, kedže sú jej neplatiteľmi.

Veľmi dobre som si prečítal tvoju odpoveď a odpovedala si správne, čo sa pýtal. Len som to chcel tak jasnejšie, že tovar sa na Slovensku kupuje vždy so zaúčtovanou DPH :)
Tweety
11.04.10,08:29
To je jasné, že u dodáv.- neplatiteľa je už zahrnutá v konečnej cene, len ide o to, aj tak som svoju odpoveď smerovala, že na doklade nie je uvedená, a teda dodáv. ju neodvádza a kupujúci si ju nemôže odpočítať, kedže sú jej neplatiteľmi.
PS: podarilo sa mi moju pôv. odpoveď nechtiac vymazať.