Pohar
11.04.10,11:11
Dobrý deň
prosím možno máte niekto skúsenosti s malovaním izieb...
Bývame v rod. dome..chceme dať vymalovať byt....
prosím vás oplatí sa to dať vymalovať nejakému súkromníkovi? Je to pohodlnejšie? Napíšte mi akýkoľvek názor...koľko asi pýtajú...a hlavne ma trápi čo s nábytkom...dúfam že stačí trocha odtiahnuť....:(:(:(:(
220870
11.04.10,09:23
Ešte ste nikdy nemalovali? ani susedia?Ceny sú odlišné podľa oblasti v ktorej bývate v BA stojí m2 jedna vrstva od 60 centov,čím ďalej na východ tým nižšia cena ,okrem KE.Do ceny sa prirátava aj styk dvoch farieb na jednej stene odťahovanie nábytku zakrývanie nábytku......
stanco007
11.04.10,09:39
Pokial to bude len napr na bielo to si dokazete namalovat aj sami.... Ale pokial nejak, ze tam bude viacej farieb a nejake ornamenty a pod., tak je lepsie zavolat asi maliara a dohodnut sa s nim. On vam povie co a ako. Ale da sa v pohode dohodnut aj na cene...
A je samozrejme, ze nabytok sa musi zhrnut do stredu miestnosti, popripade odstranit z danej miestnosti
uct2007
11.04.10,11:25
Dobrý deň
prosím možno máte niekto skúsenosti s malovaním izieb...
Bývame v rod. dome..chceme dať vymalovať byt....
prosím vás oplatí sa to dať vymalovať nejakému súkromníkovi? Je to pohodlnejšie? Napíšte mi akýkoľvek názor...koľko asi pýtajú...a hlavne ma trápi čo s nábytkom...dúfam že stačí trocha odtiahnuť....:(:(:(:(

My doma maľujeme len sami,.... a každú chvíľu pri našich "super akčných" malých "zbojníkoch" :)
veď teraz si môžeš namiešať, alebo Ti namiešajú aj v poradia v predajni farby od výmyslu sveta, tak načo do toho ťahať súkromníka ? A čo s nábytkom? odtiahnuť, pozakrývať fóliami - žiaden problém, vymaľované aj upratané je to raz-dva.
Pohar
11.04.10,12:31
ok dakujem
my sme si malovali sami na bielo
len teraz sa mi nejak do toho nechce...tak rozmyslam na sukormníkom..
ved porozmyslame...nie sme profíci..tak snad to zvladneme...
uct2007
11.04.10,12:33
ok dakujem
my sme si malovali sami na bielo
len teraz sa mi nejak do toho nechce...tak rozmyslam na sukormníkom..
ved porozmyslame...nie sme profíci..tak snad to zvladneme...

Určite to zvládnete, tak nech sa darí !!!
misoft
11.04.10,16:01
Pohar
Dnes už dostaneš kúpiť rovno rozrobené farby s farebným odtieňmi, len patrične rozriediť a hurá na steny.

A hlavne: vyjde ťa to omnoho lacnejšie.
zamestnankyna
12.04.10,06:10
Ak je čas a nie sú peniaze, maľujeme si sami, ak nie je čas a sú peniaze, voláme firmu.
MikiHalasko
13.04.10,12:36
Nedaavajte si namiesavat farbu, ak mate menej penazi, je to tri krat drahsie od tej istaj znacky, my sme si vybrali uz farbu zarobenu v kibliku s regalu.
taky miny navod z vlastnych skusenosti a citania na nete.

potrebujeme:
a) naradie: spachtlu, stredny plochy stetec, valcek aj s rostom alebo ako sa to vola :),popripade aj s ruckov, mensie vedro, vatsie vedro, brusny papier, kladivo, handri, a daco na prikritie. a nieco na co sa postavite a polozite kibel. :) novy rebrik je drahy :), metla, lopatka,


b)material: akrilovy tmel, sadra, penetracny nater, ak su velmi mastne steny tak aj mazlave mydlo, a farbu :),lepiacu pasku hrubsiu na ochranu vedlajsej steny, ci plafonu.

c) postup:

prva faza:co potrebujeme to zakrijme,velmi mastne steny umijeme s mazlavym midlom v rozpustenej vode, podla navodu na obale. nechame vysusit, kym sa susi stena, mozeme riesit vatsie diery a jamky v stene, diery zapchame sadrov ale nie celkom zarovno steny, par mm pod, preto lebo po jej zaschnuti pojde akrilovy tmel, ktori bude aj na mensie dierky. to preto lebo ak date na sadru farebny nater, bude tam flak, saadra moc saje. Ked mate daco zaflakovane sadrou, treba to obyt a dat tom akrylovy tmel. tiez citame navod. nechame vsetko vyschnut a umyjeme zem a vsetko co nam moze zaspinit valec alebo stetec pri farbeni. potom oblepime paskou steny, veci ktore potrebujeme.

druha faza: casti ktore sme zapchali akrilovym tmelom, prebrusime do hladka zarovno steny.
natrieme steny penetracnym naterom do ktoreho pridame troska farby ktorou ideme natierat.na kraje pouzijem stetec a na ostatne valec, citame tiez navod. co sme zakvpkali utrieme, a nechame vyschnut cca 12hod. ak sa objavia po vysuseni vatsie flaky ktore sa moc lesknu, tak ich prebrusime.

tretia faza: PRED KAZDYM NAMOCENIM STETCA, CI VALCEKA VZDY PREMIESAME FARBU!!! natrieme najprv kraje potom zacneme valcekovat, valcekujeme tym sposobom ze sa snazime tahat valcek kde sa da, tym smerom ako dopadaj luce s vonka. natierame po pasoch z hora . ked zaciname druhy pas, cize pod nim, tak s valcekom prejdeme aj tu cast ktoru sme uz natreli. namoceny valcek troska obtrieme, a valcek potiahneme po stene. a dalej valcekujeme. nebojime sa potlacit na valcek tym s neho vymadgame vsetko. ODPOCINOK DOPORUCUJEM AZ PO NATRETI JEDNEJ STENY! :) ak mate asistenta tak nech pozera po stene kym malujete, kde asi je flak ci slabo natrete. a tam to pretriete. treba citat aj navod na obale farby. hned pri natierani treba ocistit zasuvky , vypinace a zem. vyhnete sa komlikaciam. troska mokra handricka to vsetko vybavio :)
niekedy sa natiera dva krat, vtedy je prvy nater troska viac roriedeny. pozri navod na obale.
petmar
13.04.10,17:49
To samotné maľovanie, čo vlastne by urobil dodávateľ za peniaze, je pre mňa tá čerešnička na torte, ktorou sa rád pobavím.
Mňa naopak desí to vypratávanie, preťahovanie nábytku, prevláčanie s rukami ako opica, vždy vyberáme všetko zo skríň, aby sa nepolámali, pozor na dlážku, aby sa nepoškriabala a ihneď utierať kvapky a packy, aby nezaschli, potom to ide ťažšie, potom riadiť , vetrať , medzitým spať ako v bivaku...malo by to byť naopak.
MikiHalasko
14.04.10,04:46
Mňa naopak desí to vypratávanie, preťahovanie nábytku, prevláčanie s rukami ako opica, vždy vyberáme všetko zo skríň, aby sa nepolámali, pozor na dlážku, aby sa nepoškriabala a ihneď utierať kvapky a packy, aby nezaschli, potom to ide ťažšie, potom riadiť , vetrať , medzitým spať ako v bivaku....

to je asi sen kazdeho kto ide malovat, aby to islo bez toho :)
jedine ze zakrijes skrine, a keby to ma ist na bielo a dlhodobo nabytok nechces menit, tak len troska cca 15cm odtiahni skrine a obmaluj ich.
ziadne velke upravy, len akrilovym naterom zarovnas odrete rohy a jamky. a natrees na bielo. na zem das tie velke igelity. je to ciganska robota, ale aj tak sa da:cool:

alebo ked mas euracov dost, tak nech ti to spravi firma,(ja presuvanie, aj upratovanie,aj malovku) ale musis ich upozornit, ze poskkodenie parkiet ci nabytku budu hradit. no ale potom sa ti to riadne predrazi, lebo to ide pomalsie ked si treba davat pozor.
Mam skusenost, robil som v upratovacej firme. a oblecenie daj do cistiarne. skoro vsetok. :)
ela77
14.04.10,08:20
Pamätám si , že raz sa nám ešte v bytovke osvedčil riedky náter zo stierkou. Ďalšie maľovanie dopadlo síce dobre, ale to dalšie by bolo skončilo tak, že by sme boli museli steny asi poumývať, lebo spodný náter sa pri dotyku s vodou začal odlepovať ako tapeta. Našťastie sme sa odsťahovali.
Čo ale zo starou neviem možno 9 ročnou malovkou, kde v kútoch sa v zime objavovala pleseň (zostala nám jedna nedoriešená miestnosť)? Umyť mydlom, ale to tiež nacákate vodu? Penetráciu si neviem predstaviť, neviem čo robili odborníci, keď nám po presťahovaní sa maľovali, lebo my sme vybaľovali a pratali. Bolo to všetko naraz a tesne pred vianocami. Niekde sa uvádza penetrovať-pretrieť zriedenou farbou, ktorú potom idete nanášať, alebo je na to extra prípravok? Nečudujte sa ale sú aj ľudia, technicky nezdatní. Viď ja.
MikiHalasko
14.04.10,10:13
Pamätám si , že raz sa nám ešte v bytovke osvedčil riedky náter zo stierkou. Ďalšie maľovanie dopadlo síce dobre, ale to dalšie by bolo skončilo tak, že by sme boli museli steny asi poumývať, lebo spodný náter sa pri dotyku s vodou začal odlepovať ako tapeta. Našťastie sme sa odsťahovali.
Čo ale zo starou neviem možno 9 ročnou malovkou, kde v kútoch sa v zime objavovala pleseň (zostala nám jedna nedoriešená miestnosť)? Umyť mydlom, ale to tiež nacákate vodu? Penetráciu si neviem predstaviť, neviem čo robili odborníci, keď nám po presťahovaní sa maľovali, lebo my sme vybaľovali a pratali. Bolo to všetko naraz a tesne pred vianocami. Niekde sa uvádza penetrovať-pretrieť zriedenou farbou, ktorú potom idete nanášať, alebo je na to extra prípravok? Nečudujte sa ale sú aj ľudia, technicky nezdatní. Viď ja.

moj nazor: dat to cele dolu,nater proti pliesnam,nastierkovat, smirglovat,nastierkovat, smirglaovat, toto nebola chyba :)potom penetracny tak ako pises. a malovku.

skusenosti co som pocul: ze existuje nater proti pliesniam, zevraj sa natiera iba poostinhuta cast.
misoft
14.04.10,18:18
zk24
14.04.10,18:27
My sme malovali pred mesiacom, iba jednu stenu, ale trvalo nam to asi 20 minut cisteho casu (ked nepocitam schnutie medzi jednotlivymi vrstvami). Kupili sme primalex, nejaky tesco pigment a namiesali sme si krasnu zelenkavu farbu. a poviem vam ze to bola perfektna zabava. Pokial netreba stierkovat, len fakt malovat, tak by som to nikdy nedala namalovat inemu, bola to zabava, a dokonca sme si oddychli a ten dobry pocit z tej prace na nezaplatenie :cool:
sybila3
15.04.10,06:10
ja mám veľmi dobré skúsenosti s umývateľnými farbami, dávame si ich namiešať v predajni podľa vybraného odtieňa. Maľovali sme sami. Raz sme si dali vymaľovať obývačku s kuchyňou firme, lebo to bol obrovský priestor,no suma bola závratná, ale bolo hotovo za dva dni, všetko si upratali. Potom aj napríklad komára, keď pripleštím na stene, len utriem mokrou handrou a stena je čistá. Inak by sme museli maľovať každý rok. Len v komore sme dali obyčajnú farbu a to ľutujem, lebo sa stane, že netrafím do koša a potom okolo koša je stena špinavá .
sybila3
15.04.10,06:14
ale zaujímali by ma farebné kombinácie, ako farby skombinovať. Ja som si sama maľovala izbu-kanceláriu kombinácia bledomodrá s bledožltou a myslím, že je to pekné.
58vlasta
15.04.10,10:33
ale zaujímali by ma farebné kombinácie, ako farby skombinovať. Ja som si sama maľovala izbu-kanceláriu kombinácia bledomodrá s bledožltou a myslím, že je to pekné.


Možno Ti pomôže táto stránka: http://www.rocknrollapainting.sk/farby.pdf
:)
sybila3
16.04.10,09:02
To všetko viem, ale niekedy si človek myslí, že tie farby k sebe vôbec nejdú a zbadá tak nejaký obrázok-vymaľovanú izbu a je to skvelé, myslela som, že keby niekto mal nejaké inšpirácie-foto by bolo dobré. dík
nana307
16.04.10,18:40
Myslím, že ak sa pleseň objavila po zime v rohoch, stačí použiť savo na plesne, alebo podobný prípravok, je ich viac. Občas sa mi objaví fliačik v kúpeľni, hlavne, keď v zime suším prádlo. Prípravok je vo fľaške s rozstrekovačom, nastriekaš, pozor na oči!, necháš zaschnúť a Savo pracuje za teba. Fľak sa vybieli. Ak je však plesne viac, treba zvoliť radikálnejší zásah.
58vlasta
17.04.10,18:37
MikiHalasko
20.04.10,16:07
ale zaujímali by ma farebné kombinácie, ako farby skombinovať. Ja som si sama maľovala izbu-kanceláriu kombinácia bledomodrá s bledožltou a myslím, že je to pekné.

my mame dlhu stenu sytu žltú,aj vedla pri okne, oproti je syta zelena, a tam kde su dvere je siva. a plafon bieli :)

potom taku istu kombinaciu ale seda, oranzova, a pri dverach cervena.
uct2007
20.04.10,16:31
ale zaujímali by ma farebné kombinácie, ako farby skombinovať. Ja som si sama maľovala izbu-kanceláriu kombinácia bledomodrá s bledožltou a myslím, že je to pekné.

My sme maľovali spálňu - dve steny oproti sebe sú slabožlté a dve sme omaľovali tmavšou terakotou - je to fajn.
Detskú sme omaľovali tak,že sme stredom steny od horného rohu steny až do dolného natiahli pásku a potom jeden diel tej steny sme omaľovali tmavšou farbou a druhý diel svetlejšou a je to celkom také zaujímavé :)
MikiHalasko
21.04.10,04:34
ale zaujímali by ma farebné kombinácie, ako farby skombinovať. Ja som si sama maľovala izbu-kanceláriu kombinácia bledomodrá s bledožltou a myslím, že je to pekné.

troska mozno od veci, ale my sme si takto navrhli farebne kombinacie. nainstaloval som di do pc room aranger. celu izbu aj s nabytkom som si odmeral a nahadzal rozmery do programu. potom som doplnil farbu nabytku. a uz som kombinoval farby stien ktore by sa mi pacili. Velmi sa mi to oplatilo.:) potom som si to prezeral 3D.
petmar
02.06.10,15:40
No sranda dnes mi súkromník povedal sumu, za ktorú by mi vymaľoval 3 izby, teda za to si postavím napr. besiedku a vymaľujem si sám, za cenu materiálu 6 krát lacnejšie.
albiwatt
08.06.10,19:56
Doteraz sme bývali v panelákovom byte, ktorý bol celý vytapetovaný, dokonca aj strop. Síce to oproti maľovke o poznanie menej dýchalo, no bolo to praktické, čiastočne omývateľné a oproti maľovke to vydržalo niekoľkonásobne dlhšie. Navyše tapetovať sa dalo aj po niekoľkých pásoch denne a pri troche cviku to bola pomerne čistá práca, ktorá sa dala robiť aj na koberci alebo na stole.
Teraz sme však kúpili byt, kde je všetko vystierkované a vymaľované, všade samá plávajúca podlaha. Poraďte, prosím, ako čo najlepšie ochrániť pri maľovaní tieto plávajúce podlahy, ako postupovať, aby sa neponamáčali a nepoodúvali. Najmä ak bežný igelit nie je problém pri manipulácii s rebríkom prederaviť. Ako to robíte vy?
Navyše mám pocit, že terajší byt je podstatne hlučnejší, než ten pôvodný s tapetami, hoci teraz sme na podstatne tichšom mieste. Čo sa s tým dá urobiť?
albiwatt
22.06.10,02:03
Prosím, prosím...
arizona
22.06.10,05:03
Doteraz sme bývali v panelákovom byte, ktorý bol celý vytapetovaný, dokonca aj strop. Síce to oproti maľovke o poznanie menej dýchalo, no bolo to praktické, čiastočne omývateľné a oproti maľovke to vydržalo niekoľkonásobne dlhšie. Navyše tapetovať sa dalo aj po niekoľkých pásoch denne a pri troche cviku to bola pomerne čistá práca, ktorá sa dala robiť aj na koberci alebo na stole.
Teraz sme však kúpili byt, kde je všetko vystierkované a vymaľované, všade samá plávajúca podlaha. Poraďte, prosím, ako čo najlepšie ochrániť pri maľovaní tieto plávajúce podlahy, ako postupovať, aby sa neponamáčali a nepoodúvali. Najmä ak bežný igelit nie je problém pri manipulácii s rebríkom prederaviť. Ako to robíte vy?
Navyše mám pocit, že terajší byt je podstatne hlučnejší, než ten pôvodný s tapetami, hoci teraz sme na podstatne tichšom mieste. Čo sa s tým dá urobiť?
Niekedy boli v móde nábytky ny celé steny, koberce, závesy a pod. To všetko tlmilo zvuky. Dnes sú v móde vzdušné byty, s minimom nábytkov, plávajúce podlahy a pod. , takže hluk nemá čo tlmiť...
Aj novo postavené byty sú robené asi z iných materiálov, ako tie staré, takže počuť každé kýchnutie u susedov :mee:

Tiež máme plávajúce podlahy, maľujeme svojpomocne-amatérsky takmer každé 2-3 roky, ale ešte sa nestalo, žeby sa podlaha poodúvala.
Stačí kúpiť kvalitný valček na maľovanie ( neulakomiť sa na najlacnejší z hypermarketu). Keď aj farba trochu frkne, tá podlahu neoduje, stačí utrieť;)
zk24
22.06.10,05:14
Doteraz sme bývali v panelákovom byte, ktorý bol celý vytapetovaný, dokonca aj strop. Síce to oproti maľovke o poznanie menej dýchalo, no bolo to praktické, čiastočne omývateľné a oproti maľovke to vydržalo niekoľkonásobne dlhšie. Navyše tapetovať sa dalo aj po niekoľkých pásoch denne a pri troche cviku to bola pomerne čistá práca, ktorá sa dala robiť aj na koberci alebo na stole.
Teraz sme však kúpili byt, kde je všetko vystierkované a vymaľované, všade samá plávajúca podlaha. Poraďte, prosím, ako čo najlepšie ochrániť pri maľovaní tieto plávajúce podlahy, ako postupovať, aby sa neponamáčali a nepoodúvali. Najmä ak bežný igelit nie je problém pri manipulácii s rebríkom prederaviť. Ako to robíte vy?
Navyše mám pocit, že terajší byt je podstatne hlučnejší, než ten pôvodný s tapetami, hoci teraz sme na podstatne tichšom mieste. Čo sa s tým dá urobiť?

My sme malovali klasickym primalexom s primesou zeleneho pigmentu, a este aj na druhy den som nasla zelenu kvapku na plavajucej podlahe, a ide to jednoducho dole, troskou vody... na co si treba davat pozor su parketove listy, ci ako sa to vola, tie su viac menej z "papiera" a na ne ked kvapnes, to uz neumyjes. ale o podlahu sa bat nemusis... nevravim ze by som tam vykydla kybel farby, ale par kvapiek nic neposkodi. pokial niekam do špár sa ti to nedostane.

a hlucnejsi je preto, ako hovori arizona, nemame koberce, nabytok. My byvame v tehlovom, dovtedy v panelovom, mozno aj to robi svoje.
Z ohladuplnosti voci susedom som dala na vsetkom pohyblivom nabytku zospodu take tie flyšove podušky, alebo gumene... na stolicky, na stolove nohy, na gaucove nohy...

To ze sa hybe nabytkom je pocut dokonca cez dve poschodia... nad nami deti plieskaju stolickami a susedia spod nas sa boli nam stazovat ze co robime stale, ci stahujeme este... a to pocuju z poschodia nad nami :confused: