Edina25
11.04.10,12:49
Dobrý deň!

Prosím o pomoc...:)Mám takú otázku,že na skladovú kartu akú cenu píšeme,nákupnú alebo predajnú?A na príjemke a výdajke?A ešte,že na noviny môžem mať jednu skladovú kartu,s názvom:noviny,alebo na každú musím mať inú kartu..Maju inú cenu,ale mám cca.500 druhov,to je veľmi veľa,a veľa novín a časopisov zoberú na remitendu..Tak ako na to??:(Dakujem veľmi pekne za odpoved!!:)
betka
12.04.10,17:58
Edina, prosím ťa, robíš si určite srandu. Podľa mňa Tvoj profil hlavného účtovníka........., je to fakt sranda.... Betka určite je to sranda...

Hlavný účtovník ovláda postupy účtovania, a či prijíma na sklad v obstarávacej, alebo predajnej cene, je pre mňa ako začiatočníka iba zbytočný popud, ja ako začiatočník ovládam aspoň základy, t.j. obstarávanie, a najjednoduhšie je pre mňa obstarávanie tovaru, horšie sú pre mňa výrobky, náročné..

Pozn: Edina, buď si zmeň profil, alebo si z nás nerob špásy.

Odpoveď: Portupy: par. 43.
Presnejšie 2/b
betka
12.04.10,18:24
Prepáč zmiatla som Ťa, v JU 11/4.
ZU mi hovorí, čo je OC
Zita5
12.04.10,18:46
Dobrý deň!

Prosím o pomoc...:)Mám takú otázku,že na skladovú kartu akú cenu píšeme,nákupnú alebo predajnú?A na príjemke a výdajke?A ešte,že na noviny môžem mať jednu skladovú kartu,s názvom:noviny,alebo na každú musím mať inú kartu..Maju inú cenu,ale mám cca.500 druhov,to je veľmi veľa,a veľa novín a časopisov zoberú na remitendu..Tak ako na to??:(Dakujem veľmi pekne za odpoved!!:)

Edina, my máme klienta , ktorý okrem iného predáva noviny a časopisy a ver , že v žiadnom prípade mu skladovú evidenciu novín a časopisov nerobíme .A nerobili by sme , ani keby nám priplatil o 300% naviac .Tak to zostalo na samotného živnostníka .No , lenže on si hlavu neláme .To len na úvod .
Mala som možnosť sa stretnúť s predajom novín a časopisov a keď som to skutočne chcela mať prehľadné , tak sa každý večer na záverečnú robila inventarizácia novín a časopisov t.j. každá večerná zmena po záverečnej musela spočítať zostatok novín a časopisov , ktoré boli vo večerných hodinách na stave v novinovom stánku .Neviedli sa skladové karty , ale sa viedla denná evidencia kde sme mali počiatočný stav ,prírastok ,úbytok,zostatok- v kusoch a vo finančnom vyjadrení .Remitenda sa viedla zvlášť a musela samozrejme sedieť aj s dennými výkazmi .Dá sa to ustriehnuť , ale k tomu treba aj zodpovedných ľudí .

To znamená , že treba si nájsť nejaký systém , ale isto nie cez skladové karty , lebo to si ani neviem predstaviť to množstvo titulov.

Čo sa týka ceny, v novinovom stánku nákupná cena sa rovná predajnej .Až remitenda ukáže , aký rabat získavate z predaných titulov a dennej tlače .
Edina25
13.04.10,06:34
Veľmi pekne dakujem za odpoved! :) Ni som účtovníčka,len začiatočná živnostníčka..Budem mať účtovníčku,ale ona mi povedala,že všetko čo som cez deň predala,len napísem v zošite,a stačí takto..ale už neviem..stačí takto?
Edina25
13.04.10,07:00
Zitka ešte takú otázku mám,že ako je s denníkmi?Lebo tie na druhý deň vrátím s remitendou..Tak na denníky netreba evidencia?Viem,že mám veľmi hlúpe otázky,ale som začiatočníka,a chcela by som,aby všetko bolo poriadku..bez pokutu..:):)
Ešte iná otázka,že každý ráno dám vklad do pokladne,a pred uzávierkou to vyberiem,a zajtra ráno znova začínam s vkladom?Dakujem...
Edina25
15.04.10,07:55
Prosíííím,nikto neoodpovedá? Ale,ked do pokladne sú naprogramované len.s názvom tlač(noviny,časopisy),ako treba viest sklad?
Prosím niekto..:)
Danila
15.04.10,08:18
Prosíííím,nikto neoodpovedá? Ale,ked do pokladne sú naprogramované len.s názvom tlač(noviny,časopisy),ako treba viest sklad?
Prosím niekto..:)Alebo si urýchlene vymaž profil, alebo otázku. Aj by som ti odpovedala, ale za danej situácie by si sa musela červeňať. A nech mi tu nikto nediktuje, že nemám pozerať do profilu, lebo to je prvé, čo po prečítaní otázky vždy urobím.;)
Zita5
15.04.10,08:20
Zitka ešte takú otázku mám,že ako je s denníkmi?Lebo tie na druhý deň vrátím s remitendou..Tak na denníky netreba evidencia?Viem,že mám veľmi hlúpe otázky,ale som začiatočníka,a chcela by som,aby všetko bolo poriadku..bez pokutu..:):)
Ešte iná otázka,že každý ráno dám vklad do pokladne,a pred uzávierkou to vyberiem,a zajtra ráno znova začínam s vkladom?Dakujem...

Ja som robila aj denníky. Ono sa zdá , že je to veľa práce, zo začiatku som si aj ja ťažkala, že niečo hrozné .Po čase som si na to zvykla a ďakovala som sama sebe , že to bolo múdro vymyslené.Bol prehľad a denno denne som vedela preukázať tržbu za predaj novín a časopisov.
Takže evidovali sme aj denníky .Ak sa dávali do remitendy tak zostatok denníkov v predchádzajúcom dni museli sedieť s remitendou .

Čo sa týka vkladu , preštudujte si
http://www.porada.sk/t105011-povinnost-evidencie-vkladu-v-hotovosti-do-rp.html

Záver : evidenciu viesť musíte .Ako to je na Vás .Ja som zvolila spôsob ako som uviedla vyššie .
Edina25
20.04.10,18:06
Dakujem!Aj ja budem robiť takto..už spravila som tabulku na sklad v exceli..Dúfám,že stačí sklad v exceli..:)