Jana.Bl
11.04.10,14:47
Dobry den som zivnostnicka ako zivnostnicka som prvy rok nemusela platit odvody teraz mi ten rok konci a chcela by som sa opytat pri zalozeni s.r.o su tam tiez nejake ulavy alebo ak si zalozime s.r.o musim ihned prvy mesiac platit nejake odvody?Ak ano v akej vyske ? Dakuejm
Jana.Bl
12.04.10,11:55
Nepomôže mi niekto ?
VERONIKA6
12.04.10,11:57
Dobry den som zivnostnicka ako zivnostnicka som prvy rok nemusela platit odvody teraz mi ten rok konci a chcela by som sa opytat pri zalozeni s.r.o su tam tiez nejake ulavy alebo ak si zalozime s.r.o musim ihned prvy mesiac platit nejake odvody?Ak ano v akej vyske ? Dakuejm
Pokiaľ budete mať zamestnancov, určite za nich odvody budete platiť tak ako sú zákonom stanovené.
jajko50
12.04.10,12:01
Nie ako konatel s.r.o. odvody neplatíš. ak nebudeš zároveň aj zamestnanec ovšem.
liba2
12.04.10,13:21
Dobry den som zivnostnicka ako zivnostnicka som prvy rok nemusela platit odvody teraz mi ten rok konci a chcela by som sa opytat pri zalozeni s.r.o su tam tiez nejake ulavy alebo ak si zalozime s.r.o musim ihned prvy mesiac platit nejake odvody?Ak ano v akej vyske ? Dakuejm
úľavy nie sú;
predpokladám, že sa pýtaš na spoločníkov a konateľov (zadanie nie je presné), tak skús si tu niečo o tom prečítať.
http://www.porada.sk/t123779-sro-konatel-a-zamestnanec-v-jednom.html
Jana.Bl
12.04.10,15:45
Aha Ďakujem a ak si založím s.r.o stavebnu činnosť postavím dom a predam a napríklad zisk mám 10 000 eur môžem si rovno tento zisk vybrať z firmy a kupiť si príklad za 10 000 novu kuchyňu?Alebo ten zisk musím nechať do podania daňového na účte alebo ako to je?
domenico.office
12.04.10,15:49
Ideš na to veľmi dobre, môžeš si ich vybrať a na konci roka sa ti to objaví v zisku a zaplatíš z toho daň 19%.
KEJKA
12.04.10,15:50
zisk ponechávaš vo firme, nie sú to tvoje peniaze. Zisk si môžeš vybrať až po schválení ročnej závierky, t.j. cca koncom februára nasl.roka, niektorí šikovní stíhajú aj skôr.
liba2
12.04.10,15:53
Aha Ďakujem a ak si založím s.r.o stavebnu činnosť postavím dom a predam a napríklad zisk mám 10 000 eur môžem si rovno tento zisk vybrať z firmy a kupiť si príklad za 10 000 novu kuchyňu?Alebo ten zisk musím nechať do podania daňového na účte alebo ako to je?
dom postaví a predá s.r.o.;
zisk patrí s.r.o.;
tebe ako spoločníkoví patrí: podiel na zisku;
výšku toho podielu zistíš až po zaúčtovaní dane za s.r.o., po vytvorení rezervného fondu, teda až v nasledujúcom roku.
Skús trochu vyhľadávať, všetko je na porada.sk napísané.
Jana.Bl
12.04.10,17:26
Aha a keby som sa dala do s.r.o ako zamestnanec a dam si plat napriklad zisk bude 100 000 na predaji tak si dam mesačný plat 80 000 a ďalši mesiac by som sa zrušila ako zamestnanec alebo to sa neda pretože to je troška blbosť keď si vo svojej firme niečo zarobím a ten zisk nemôžem použiť.Pretože v septembri by sme z toho zisku z domu chceli kuchyňu postaviť.
Jana.Bl
12.04.10,17:27
A neda sa to napríklad že sa vyberie aspoň časť zisku?Nie celý 10 tisic eur ale napríklad len 5000 a zvyšok necham vo firme.
liba2
12.04.10,17:35
Aha a keby som sa dala do s.r.o ako zamestnanec a dam si plat napriklad zisk bude 100 000 na predaji tak si dam mesačný plat 80 000 a ďalši mesiac by som sa zrušila ako zamestnanec alebo to sa neda pretože to je troška blbosť keď si vo svojej firme niečo zarobím a ten zisk nemôžem použiť.Pretože v septembri by sme z toho zisku z domu chceli kuchyňu postaviť.


A neda sa to napríklad že sa vyberie aspoň časť zisku?Nie celý 10 tisic eur ale napríklad len 5000 a zvyšok necham vo firme.
nie, nedá sa vyplatiť ani záloha na zisk. Bolo by to porušenie zákona - Obchodný zákonník - prečítaj si niečo z neho o s.r.o. , budeš to potrebovať.
Podiel na zisku dostaneš, ale až na budúci rok.
marjankaj
12.04.10,17:36
A neda sa to napríklad že sa vyberie aspoň časť zisku?Nie celý 10 tisic eur ale napríklad len 5000 a zvyšok necham vo firme.

A ja by som si z tej tvojej firmy nemohol vybrať? Ja som tiež FO:---:---:---
JankaO
12.04.10,17:40
Nie, nemôžte. Zisk nie je Váš, ale firmy - to je samostatný subjekt! Rozdeľovanie zisku, výber záloh na zisk, pred schválením ÚZ a schválením rozdelenia zisku valným zhromaždením je ZAKÁZANÝ. Okrem toho, ak máte "zisk" 100 000 z predaja nehnuteľnosti, to ešte nemusí byť skutočný zisk firmy na rozdelenie. Počas roka si buď môžete vrátiť svoje vklady, ktoré ste poskytli spoločnosti ako pôžičku, alebo Vám spoločnosť môže požičať nejakú sumu.
marjankaj
12.04.10,17:42
Aha a keby som sa dala do s.r.o ako zamestnanec a dam si plat napriklad zisk bude 100 000 na predaji tak si dam mesačný plat 80 000 a ďalši mesiac by som sa zrušila ako zamestnanec alebo to sa neda pretože to je troška blbosť keď si vo svojej firme niečo zarobím a ten zisk nemôžem použiť.Pretože v septembri by sme z toho zisku z domu chceli kuchyňu postaviť.

Ak zarobíš ako FO 100 000€, ako ťa môžu rozhádzať minimálne odvody?:confused::confused::confused:

PS: Na čom robíš tie výpočty? Na sčote?

PS2: Začínam mať dojem, že ani jedna rada tu nie je "užitočná":eek::mee:
marjankaj
12.04.10,17:50
Nie, nemôžte. Zisk nie je Váš, ale firmy - to je samostatný subjekt! Rozdeľovanie zisku, výber záloh na zisk, pred schválením ÚZ a schválením rozdelenia zisku valným zhromaždením je ZAKÁZANÝ. Okrem toho, ak máte "zisk" 100 000 z predaja nehnuteľnosti, to ešte nemusí byť skutočný zisk firmy na rozdelenie. Počas roka si buď môžete vrátiť svoje vklady, ktoré ste poskytli spoločnosti ako pôžičku, alebo Vám spoločnosť môže požičať nejakú sumu.

Janka až takto si to nemusela. Ešte si z tej firmy urobia "nebankový subjekt":confused:
Jana.Bl
12.04.10,17:51
Ako mne to príde ako keby ja som nebola sučasť mojej firmy,ale ta firma je moja tak fakt toto si necham vysvetliť účtovníkom pretože nechapem že ja ako konateľka spoločnosti (jedina) si nemôžem zobrať zisk a žiadny spôsob neexistuje.Ale vy ste učtovníci tak vy tomu viac rozumiete len mne to príde tak že konateľ spoločnosti si zarobí len raz ročne a to vo february.(možno to tak aj je len mne to pride zvláštne) ale aj tak Ďakujem za rady
Jana.Bl
12.04.10,17:53
Chcela by som ešte upresniť,že nieje ONI ale len ja a zamestnanci.
JankaO
12.04.10,17:56
Ako konateľ si môžte vyplácať odmenu za výkon funkcie. So všetkými povinnosťami okolo toho...
Jana.Bl
12.04.10,17:58
No hurááá Ďakujem Vám.
marjankaj
12.04.10,17:58
Ako mne to príde ako keby ja som nebola sučasť mojej firmy,ale ta firma je moja tak fakt toto si necham vysvetliť účtovníkom pretože nechapem že ja ako konateľka spoločnosti (jedina) si nemôžem zobrať zisk a žiadny spôsob neexistuje.Ale vy ste učtovníci tak vy tomu viac rozumiete len mne to príde tak že konateľ spoločnosti si zarobí len raz ročne a to vo february.(možno to tak aj je len mne to pride zvláštne) ale aj tak Ďakujem za rady

Konateľ nemá nárok na zisk s.r.o. Iba ak by bol zároveň aj spoločník. Zisk patrí spoločníkom.
Konateľ môže dostávať mesačnú mzdu.
Ty už máš tú s.r.o. založenú?
Ak áno už máš aj zarobené, keď tak chceš deliť zisk?
Kedy si môžeš vyplatiť zisk ti už povedali skôr.
S.r.o. je obchodná spoločnosť a riadi sa príslušnými zákonmi. To nie je ako v domácnosti.
JankaO
12.04.10,18:00
Zistite si ale, čo to obnáša.
Jana.Bl
12.04.10,18:06
No ja rozmýšľam ju založiť takže ja budem aj jediny spoločník vo firme.Planujeme ju založiť keď nám potvrdí jeden pán že ma záujem o stavbu domu.Máme vypočítany aj zisk na tomto dome.Tak už troška dopredu rozmýšľam tak sa pýtam.Už mi behaju po rozume plány na kuchyňu ale to je jedno.
Jana.Bl
12.04.10,18:06
A môžem sa opýtať v skratke čo to môže obnášať?
marjankaj
12.04.10,18:08
No hurááá Ďakujem Vám.

Zase sa tak neraduj. Treba
1.Založiť s.r.o.
2.prihlásiť sa na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti
3.prihlásiť na sociálnej a zdravonej poisťovni zamestnancov a konateľa.
4. a mesačne odvádzať daň zo závislej činnosti(daň zo mzdy) ako aj odvody do poisťovní.
Možno som neuviedol všetko, ale zatiaľ snáď postačí.
marjankaj
12.04.10,18:09
No ja rozmýšľam ju založiť takže ja budem aj jediny spoločník vo firme.Planujeme ju založiť keď nám potvrdí jeden pán že ma záujem o stavbu domu.Máme vypočítany aj zisk na tomto dome.Tak už troška dopredu rozmýšľam tak sa pýtam.Už mi behaju po rozume plány na kuchyňu ale to je jedno.

A už ste mu aj povedali koľko ho to bude stáť?
Jana.Bl
12.04.10,18:10
No uprímne povedané to už si najdem učtovníka na toto.
Jana.Bl
12.04.10,18:11
a možno si dam založiť s.r.o nejakou firmou,vždy tu je nejaka reaklama typu s.r.o za 331eur
Jana.Bl
12.04.10,18:13
Áno povedali a on si už vybavuje potrebné veci atď.
marjankaj
12.04.10,18:18
Áno povedali a on si už vybavuje potrebné veci atď.
A potom, že podnikanie na Slovensku je ťažké.:rolleyes:
Jana.Bl
12.04.10,18:25
Tak ja som mala šťastie,ale určite učtovníctvo je veľmi ťažke a čo som tu dnes videla,tak asi kúpim účtovníkovi bonbonieru zajtra.
liba2
12.04.10,18:34
Tak ja som mala šťastie,ale určite učtovníctvo je veľmi ťažke a čo som tu dnes videla,tak asi kúpim účtovníkovi bonbonieru zajtra.Takýchto vyznaní na porade nie je veľa, je to hodné ocenenia.
marjankaj
12.04.10,18:39
Tak ja som mala šťastie,ale určite učtovníctvo je veľmi ťažke a čo som tu dnes videla,tak asi kúpim účtovníkovi bonbonieru zajtra.

Tak to ho bude správne motivovať.:rolleyes: