roman100
11.04.10,15:57
Ahojte, chcem sa opýtať, či môže exekútor zablokovať firemný účet s.r.o.konateľovi, ktorý vo firme figuruje ako nezamestnaný a ako konateľ má firemný učet, figuruje tam aj ako nezamestnaný spoločník, z dôvodu exekúcie, ktorú má ako živnostník, alebo súkromná osoba.Ďakujem.
MatoB
12.04.10,20:42
Trosku nezrozumitelna otazka jedno cez tretie. ale exekutor nemoze siahnut na firmu lebo s.r.o. a fyzicka osoba ktora ma exekuciu su 2 rozdielne veci od seba nezavisle. Ale zas je taky problem ze ak ma spolocnik exekuciu moze mat problem vo firme. Teda aspon si myslim ze to este funguje. Lebo ked ma alebo mal niekto exekuciu nemoze podnikat lebo DU ho oznacuje ako za nedoveryhodnu osobu NEVIEM ci to este plati.
Economic
15.04.10,19:53
Nie nemôže. FO a PO sú dva rozdielne subjekty. No keďže je spoločník, môže zriadiť záložné právo na obchodný podiel.
roman100
16.04.10,04:18
aj ked je spoločník vo firme vedený ako nezamestnaný?
ivka70
16.04.10,04:39
aj ked je spoločník vo firme vedený ako nezamestnaný?

Zalozne pravo na obchodny podiel v s.r.o. nema nic spolocne s nezamestnanostou majitela podielu.
roman100
21.04.10,08:38
Dakujem za odpovede a este sa chcem opytat,ci aj auto fizickej osoby na ktoru je exekucia, podlieha exekúcii.Ďakujem.