lizard88
11.04.10,22:08
ahojte poraďáci, mala by som otázočku k súhrnnému výkazu. Som SZCO a poskytujem nákladnu prepravu v čechách, služba začína aj končí v čechách. Ide táto služba do výkazu?na DU mi povedali, že by nemala, ale rada by som si to overila..Dakujem:)
IvoM
12.04.10,14:16
Osobne by som to čo nejaký úradník /nemyslím metodikov/ na DÚ povie, bral s rezervou. Nepíšeš či si plátca DPH /predpokladám že ano/ keď sa pýtaš na súhrnný výkaz, nepíšeš ale či aj odberatelia sú plátcovia v ČR lebo to je dôležité. Podľa mňa ak poskytneš prepravu tovaru v ČR pre plátcu DPH tak je to podľa §15.1 bez DPH a táto služba ide do súhrnného výkazu /§80/, ak ju poskytneš pre občana /FO/ tak je podľa §16.6 miestom dodania ČR a mala by si sa registrovať v ČR /nie je to predmetom DPH v SR ani súhrnného výkazu/
betka
12.04.10,18:51
Otázka začína otázkou. Čo je predmetom dane?

§ 2
Predmet dane


(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev Európskeho spoločenstva (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska.

Čo nie je predmetom dane? .....