ProfesionalEL
11.04.10,22:01
Dobrý večer. Môžte mi niekto poradiť? Som v koncoch a neviem kam sa obrátiť o pomoc.
Mám zdravotné problémy - mám reumu a osteoporózu a som dlhodobo na PN (12.4. to je 102 dní). Môj ošetrujúci lekár zahájil prieskumné konanie. Môžem napriek tomu, že lekár zahájil prieskumné konanie prerušiť PN na vlastnú žiadosť?.
Pri štvorčlennej rodine byť na PN štyri mesiace je to dosť nepríjemná situácia aspoň pre mňa.
Ak by som podpísal reverz a niečo by sa mi stalo, môže ma môj ošetrujúci lekár odmietnuť ošetriť?
Ďakujem za pomoc
zdenka131
12.04.10,13:38
Želám pohodový deň.

Ak pacient napriek náležitému vysvetleniu odmieta potrebnú zdravotnú starostlivosť, lekár si od neho musí vyžiadať vyjadrenie o jej odmietnutí v písomnej alebo inak preukázateľnej forme (negatívny reverz).

Negatívny reverz však nezbavuje lekára povinnosti poskytnúť potrebnú zdravotnú starostlivosť. Ak pacient vo forme negatívneho reverzu napríklad odmietne podľa názoru lekára potrebnú operáciu, lekár je povinný postupovať konzervatívne.

Najčastejšie sa používa negatívny reverz pri odmietaní operácie, transfúznej liečby, a pri predčasnom prerušení hospitalizácie, či ukončení liečby na podnet pacienta.

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=1724
delonka
15.04.10,05:06
Dobrý večer. Môžte mi niekto poradiť? Som v koncoch a neviem kam sa obrátiť o pomoc.
Mám zdravotné problémy - mám reumu a osteoporózu a som dlhodobo na PN (12.4. to je 102 dní). Môj ošetrujúci lekár zahájil prieskumné konanie. Môžem napriek tomu, že lekár zahájil prieskumné konanie prerušiť PN na vlastnú žiadosť?.
Pri štvorčlennej rodine byť na PN štyri mesiace je to dosť nepríjemná situácia aspoň pre mňa.
Ak by som podpísal reverz a niečo by sa mi stalo, môže ma môj ošetrujúci lekár odmietnuť ošetriť?
Ďakujem za pomoc
Profesional, neviem čo je prieskumné jednanie, zrejme sa to týka asi žiadosti o invalidný dôchodok., vyjadri sa konkrétnejšie, je tvoj zdravotný stav a tvoje pocity také, že chceš požiadať o invalidný dôchodok? ak áno, ja by som ti nedoporučovala ukončiť PN, viem, finanačná situácia v rodine nie je určite ružová, ty si však musíš určiť priority - zdravie alebo peniaze.,pred týmto rozhodnutím som stála aj ja a každý, kto má zdravotné problémy., na internete je prístupný zákon, ktorý ti pomôže zorientovať sa v tom, aká je tvoja miera poklesu schopnosti pracovať.,

želám veľa zdravia