EFA
04.08.04,13:24
Zamestnanec dostal vypoved podla § 63 ods.1 písm. b) ZP (nadbytocnost). Akymi dokladmi ho musime pri odchode vybavit aby nemal problemy v poistovniach a pod., samozrejme aby aj u nas bolo vsetko v poriadku. Robim to prvykrat a nechcela by som na nieco zabudnut. Vdaka za pomoc.
janaGT
04.08.04,11:32
zamestnanec dostane zápočtový list, potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
Musí podpísať vyhlásenie / dátum skončenia PP a prevzatie potvrdenia /

Zamestnávateľ:
- vyplniť registračný list FO na sociálku - odhlásenie zamestnanca
- ELDP + sprievodný list
- odhláška zo zdravotnej poisťovne
vladan
04.08.04,11:32
1. dohoda o skončení pracovného pomeru - k nejakému dňu (dohodnutému) + nezabudnúť tam dať dôvod ukončenia PP - nadbytočnosť
2. zápočet rokov
3. potvrdenie o príjme za rok 2004
4. pracovné hodnotenie (v prípade potreby)
5. do 8 dní od skončenia PP odhlásiť ho zo zdravotnej poisťovne
6. do 8 dní od skončenia PP odhlásiť ho zo sociálnej poisťovne + ELDP
janaGT
04.08.04,11:35
Tú dohodu o skončení PP som brala ako samozrejmosť.
A ešte dodám, že ja dávam podpisovať napr. vrátenie kľúčov, pečiatky ...
SlavkaS
04.08.04,11:38
K ukončeniu prac.pomeru je potrebné:

Pre zamestnanca:
- písomné ukončenie pracovného pomeru
- zápočet rokov - potvrdenie
- potvrdenie o zaučt.a vyp. príjmoch FO zo zav.činnosti.....( dajte mu podpísať vyhlasenie, že takéto potvrdenie pravzal)
- ja dávam vypisovať aj vystupný list o tom, napr,že odovzdal kľúče a podobné veci za ktoré mal hmotnú zodpovednosť

Pre úrady:
- odhlasiť zamestnanca zo soc.poisťovne ( je tam lehota 8 dní )
- odoslať soc.poisťovni evidenčný list dôch.poisť. ( ten spravíte, keď vypočítate poslednú jeho výplatu)
- odhlaška zdravotná poisťovňa ( tiež je tam lehota 8 dní )
tlačivá ktoré potrebujete zo soc.poisťovne nájdete na www.socpoist.sk
vladan
04.08.04,11:40
a aj ja mám ešte niečo - v prípade, že zamestnanec je "vydumaný" - tak ho posielam na výstupnú lekársku prehliadku, aby náhodou "dodatočne nenachytal chorobu z povolania" :-)
Pekný deň
Katty
11.10.04,10:22
Kto mi vie poradiť s vyplnením POTVRDENIA o zúčt.a vypl príjmoch FO zo závisl.činnosti... pri DoBPŠ ktorý mal mesačnú odmenu 700 a uplatňoval si mesačne 6736 nezd.minimum. Odpracoval 01-08/2004 mám mu do riadku 06 II. uviesť sumu 8x6736=53.888,- alebo len do výšky odmeny 8x700=5.600,- ???
Vďaka
vladan
11.10.04,11:10
Katty, 8x6736 = 53 888, lebo na daňovníka (na mesiac) je nezdaniteľná časť 6 736 a nie 700,- - to len tak na ilustráciu. S nezdaniteľnou čiastkou sa viac-menej vôbec nenarába iba sa vyčísľujú mesiace, kde si daňovník uplatňoval túto čiastku, počet mesiacov sa násobí sumou na jeden mesiac :-)
Pekný deň
Katty
11.10.04,11:30
Jasne dík Vladan,
teraz vypisujem nejaké potvrdenia a niečo sa mi marilo že asi nie celé ale ako vravíš je to jedno veď na konci roka sa to vôbec neberie do úvahy. Takže 53.888,-.
vladan
11.10.04,11:50
Jasne dík Vladan,
teraz vypisujem nejaké potvrdenia a niečo sa mi marilo že asi nie celé ale ako vravíš je to jedno veď na konci roka sa to vôbec neberie do úvahy. Takže 53.888,-.
Katty, tým "nenarába" som myslela v tom potvrdení. Na konci roka sa berie do úvahy celá nezdaniteľná čiastka na daňovníka 12 x 6736 = 80 832,- (pre rok 2004) - a to buď v ročnom zúčtovaní alebo v daňovom priznaní :-)
Pekný deň
Katty
11.10.04,12:19
jasne Vladan

nevypisujem to prvý krát a ročné zúčtovania aj daňové priznania robím každoročne len sme nemali ešte dohodára s tak nízkou odmenou.
anka1
13.06.05,08:16
K ukončeniu prac.pomeru je potrebné:

Pre zamestnanca:
- písomné ukončenie pracovného pomeru
- zápočet rokov - potvrdenie
- potvrdenie o zaučt.a vyp. príjmoch FO zo zav.činnosti.....( dajte mu podpísať vyhlasenie, že takéto potvrdenie pravzal)
- ja dávam vypisovať aj vystupný list o tom, napr,že odovzdal kľúče a podobné veci za ktoré mal hmotnú zodpovednosť


Slávka prosím Ťa nemáš vzor výstupného listu? Mohla by si ho sem prilepiť? Prosím. Ďakujem pekne.
vladan
13.06.05,09:52
Slávka prosím Ťa nemáš vzor výstupného listu? Mohla by si ho sem prilepiť? Prosím. Ďakujem pekne.
pokiaľ mám dobré info, tak SlávkaS je v tomto čase na materskej dovolenke ...
anka1
13.06.05,10:20
pokiaľ mám dobré info, tak SlávkaS je v tomto čase na materskej dovolenke ...
Dík za info :) a nemáš náhodou taký výstupný list?
vladan
13.06.05,10:24
Dík za info :) a nemáš náhodou taký výstupný list?
ľutujem, nemám
Zita4
13.06.05,10:29
Dík za info :) a nemáš náhodou taký výstupný list?Ak sa Ti bude hodiť, prikladám výstupný list, aký používam ja. ;)
anka1
13.06.05,10:31
Ak sa Ti bude hodiť, prikladám výstupný list, aký používam ja. ;)
Zita ďakujem veľmi pekne :)
Price
22.02.07,08:16
Prosim Vas a este mam otazku, pri zapocte rokov, zamestnanec niekde pracoval a priniesol zapocet potom pre nas 2 tyzdne pracoval na dohodu a potom na hlavny pracovny pomer. Zapocet mam spojit v obdobiach spolu s pracou na dohodu alebo to obdobie na dohodu nemam uvadzat? D.
Tweety
22.02.07,08:22
Prosim Vas a este mam otazku, pri zapocte rokov, zamestnanec niekde pracoval a priniesol zapocet potom pre nas 2 tyzdne pracoval na dohodu a potom na hlavny pracovny pomer. Zapocet mam spojit v obdobiach spolu s pracou na dohodu alebo to obdobie na dohodu nemam uvadzat? D.
Do zápočtu idú len doby na základe PZ, dohody tam nepatria, nie je to PP.
Price
22.02.07,08:25
dakujem, mozem teda spojit zapocty s medzerou o ktorej viem, alebo mi odporucite vystavit zapocet len na dobu u posledneho zamestnavatela....D.
Tweety
22.02.07,08:28
dakujem, mozem teda spojit zapocty s medzerou o ktorej viem, alebo mi odporucite vystavit zapocet len na dobu u posledneho zamestnavatela....D.
Do zápočtu najprv uvedieš dobu zamestania u vás, a potom uvedeiš celkovú dobu pre nárok na dovolenku, tam vezmeš zápočet, ktorý doniesol od posledného zamestnávateľa a pripočítaš dobu odpracovanú u vás.
SilviaS
10.06.09,11:06
Dobrý den poradáci:)
Prosím Vás veľmi pekne o radu a dúfam,že mi pomôžete a poradíte
mi ako vždy.
Jeden náš zamestnanec odchádza pracovať do inej firmy a ja budem
mu vypisovať všetky tie výstupné doklady a natrafila som že do sociálnej
poisťovne treba odhlášku napísať to viem a ešte aj evidenčný list a ešte
treba aj sprievodný list tam priložiť a ja neviem čo tam treba napísať
poradíte mi?????????????????????????
Vďaka pekne za všetky rady Silvia:)
eby
10.06.09,11:16
Dobrý den poradáci:)
Prosím Vás veľmi pekne o radu a dúfam,že mi pomôžete a poradíte
mi ako vždy.
Jeden náš zamestnanec odchádza pracovať do inej firmy a ja budem
mu vypisovať všetky tie výstupné doklady a natrafila som že do sociálnej
poisťovne treba odhlášku napísať to viem a ešte aj evidenčný list a ešte
treba aj sprievodný list tam priložiť a ja neviem čo tam treba napísať
poradíte mi?????????????????????????
Vďaka pekne za všetky rady Silvia:)

sprievodny list 2x, 1x pre pobočku, 1x pre organizáciu
Firma :
Sociálna poisťovňa – pobočka
..................

v ..................... dňa : 2009-05-05


Vec : Sprievodný list

V prílohe listu zasielame listy dôchodkového poistenia.

Priezvisko a meno :
Rodné číslo :
Poistný pomer : od – do :
SilviaS
10.06.09,11:21
Vďaka pekne za pomoc Silvia:)
JanoL
10.06.09,14:33
Len doplním, že na stránke sociálnej poisťovne je metodické usmernenie, kde je aj požadovaný obsah sprievodného listu k ELDP.

http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=1793

Prajem pekný deň.........

Jano
timejka200
30.06.10,18:19
ak zamesnanec ukončuje pp ku 30.06.2010 potrebuje na úrad práce zápočet rokov ale to mu mám dať len tolko čo odpracoval u nás alebo už kolkomá vyrobené do tohto dátumu?


2. program Winpam dá sa to niekde vytlačiť?
Lubaba
30.06.10,18:30
Do zápočtového listu napočítaš odpracované roky a dni z predchádzajúceho zamestnania / zamestnanec pri uzatváraní prac. pomeru ti mal zápočtový list dať / a pripočítaš k tomu odpracované roky a dni , ktoré odpracoval u vás.
timejka200
30.06.10,18:41
lebo on ked nastupoval tu tak je mu sa automaticky zadali roky odpracovanéa program mu počítal dalej až do tohto dátumu čize všetko spolu až do ukončenia?


2. nevies náhodou či v tom programe sa dá také niečo rovno vytlačiť?
timejka200
01.07.10,16:39
čiže odpracované roky doteraz spolu
JANULA999
11.10.10,11:06
Rada by som spýtala, ak sme mali zamestnanca (zodpovedného zástupcu) zamestnaného na 3 týždne na zmluvu na určitú dobu (denne 2 hodiny), tak aj za takéhoto zamestnanca mám poslať do sociál. poisťovne - ELDP, a zápočtový list? Vďaka.
katka50
11.10.10,11:16
Rada by som spýtala, ak sme mali zamestnanca (zodpovedného zástupcu) zamestnaného na 3 týždne na zmluvu na určitú dobu (denne 2 hodiny), tak aj za takéhoto zamestnanca mám poslať do sociál. poisťovne - ELDP, a zápočtový list? Vďaka.
Áno.
JANULA999
11.10.10,11:45
Ďakujem pekne, a keď to pošlem oneskorene, môžeme dostať pokutu?