Fanny.G
12.04.10,12:46
Ahojte poraďáci....:)
Mám jeden menší problém, s ktorým by som potrebovala poradiť.
Som na PN a dnes mi došlo upozornenie zo sociálnej poisťovne,že mi môžu prísť vykonať kontrolu,keďže sa v rámci maródky zdržiavam 2 krát v týždni u svojho priateľa (čo nie je pravda),dokonca je tam uvedené jeho meno a ktoré dni sú to.
Je mi to divné,pretože si myslím že sociálka by hneď prišla na kontrolu a nie posielala upozornenia...
Dokonca obálka nie je ako iné zo sociálky,bolo tam doslovne nalepené logo a nalepená moja adresa aj to skomolená.
V liste je len hlavička a pečiatka tiež iná ako som na to u sociálky zvyknutá a nie je tam uvedené ani meno,kto to vypisoval,dokonca ani celá adresa sociálky.
Je možné aby mi to poslali oni alebo je to len napodobenina?
S priateľom som sa bavila o tom,že či by to mohla urobiť aj nejaká osoba,ktorá nám nepraje.
Vďaka za odpovede:)
VERONIKA6
12.04.10,10:54
Ahojte poraďáci....:)
Mám jeden menší problém, s ktorým by som potrebovala poradiť.
Som na PN a dnes mi došlo upozornenie zo sociálnej poisťovne,že mi môžu prísť vykonať kontrolu,keďže sa v rámci maródky zdržiavam 2 krát v týždni u svojho priateľa (čo nie je pravda),dokonca je tam uvedené jeho meno a ktoré dni sú to.
Je mi to divné,pretože si myslím že sociálka by hneď prišla na kontrolu a nie posielala upozornenia...
Dokonca obálka nie je ako iné zo sociálky,bolo tam doslovne nalepené logo a nalepená moja adresa aj to skomolená.
V liste je len hlavička a pečiatka tiež iná ako som na to u sociálky zvyknutá a nie je tam uvedené ani meno,kto to vypisoval,dokonca ani celá adresa sociálky.
Je možné aby mi to poslali oni alebo je to len napodobenina?
S priateľom som sa bavila o tom,že či by to mohla urobiť aj nejaká osoba,ktorá nám nepraje.
Vďaka za odpovede:)
Asi máte nejakého dobrého prajníka. Sociálka chodí na kontrolu bez ohlásenia.
Mária27
12.04.10,10:56
Sociálke sa má nahlásiť, kde sa počas PN zdržiavaš. možno by to nebolo zle urobiť, aby ťa tá dobrá duša nepredbehla.
Fanny.G
12.04.10,11:00
Sociálke sa má nahlásiť, kde sa počas PN zdržiavaš. možno by to nebolo zle urobiť, aby ťa tá dobrá duša nepredbehla.


Ide o to,že ja sa tam nezdržiavam...neviem čo mám robiť,lebo to sa mi nepáči...môžem to brať ako nejaké vydieranie? A keby som to ukázala na dotyčnej sociálnej poisťovni?
Mária27
12.04.10,11:05
Keď to nie je pravda, netreba z toho nič robiť. Vydieranie to nie je, len nejaké psychické zastrašovanie. Ak by to pokračovalo, odlož si dôkaz.
terezamaria
12.04.10,11:08
Ahojte poraďáci....:)
Mám jeden menší problém, s ktorým by som potrebovala poradiť.
Som na PN a dnes mi došlo upozornenie zo sociálnej poisťovne,že mi môžu prísť vykonať kontrolu,keďže sa v rámci maródky zdržiavam 2 krát v týždni u svojho priateľa (čo nie je pravda),dokonca je tam uvedené jeho meno a ktoré dni sú to.
Je mi to divné,pretože si myslím že sociálka by hneď prišla na kontrolu a nie posielala upozornenia...
Dokonca obálka nie je ako iné zo sociálky,bolo tam doslovne nalepené logo a nalepená moja adresa aj to skomolená.
V liste je len hlavička a pečiatka tiež iná ako som na to u sociálky zvyknutá a nie je tam uvedené ani meno,kto to vypisoval,dokonca ani celá adresa sociálky.
Je možné aby mi to poslali oni alebo je to len napodobenina?
S priateľom som sa bavila o tom,že či by to mohla urobiť aj nejaká osoba,ktorá nám nepraje.
Vďaka za odpovede:)

Lekár napíše do PN-ky miesto, kde sa práceneschopný zdržiava, teda kde plní liečebný režim.
Môže tam byť buď - alebo, nie dve adresy. Toto oznámenie, ktoré Ti prišlo určite nebude zo Sociálnej poisťovne, prečo by Ti ho mali posielať, veď oni si Ťa preveria bez predchádzajúceho oznámenia. Asi máš v svojom okolí "dobrých ľudí ", ktorí si spravili doslova a do písmena pre nich žartík. Lebo aj takto sa vedia poniektorí "prajníci" zabávať.
Fanny.G
12.04.10,11:10
Ďakujem za odpovede,ukľudnili ste ma.
Chobot
12.04.10,12:26
Ďakujem za odpovede,ukľudnili ste ma.

To ale neznamená, že môžeš veselo porušovať liečebný režim. Počas liečenia by si sa mala zdržiavať na nahlásenom mieste a nie 2x týždenne behať k frajerovi. Môžeš mať vychádzky v presne stanovenom čase, ak ti to lekár umožní, ale nie 2 dni v týždni sa zdržovať inde.
willma
12.04.10,12:37
Počas liečenia by si sa mala zdržiavať na nahlásenom mieste a nie 2x týždenne behať k frajerovi.
ale veď predsa napísala, že to nie je pravda.
Chobot
12.04.10,13:13
ale veď predsa napísala, že to nie je pravda.

Aha, tom som prehliadol. Tak potom sa nemá čoho obávať... aj keby tá kontrola zo SP prišla. A z uvedeného som presvedčený, že to nepísala SP.
misoft
12.04.10,15:26
willma
Pokiaľ dodržiavaš všetko, čo je stanovené a predpísané ošetrujúcim lekárom, tak ťa nejaká kontrola zo SP absolútne nemôže vyviesť z miery.
A pokiaľ by mali "nejaké pripomienky", tak im len ukáž ten list. Pokiaľ to nebude od nich, okamžite pochopia (pokiaľ by dostali nejaké "upozornenie" od anonyma), že si zo SP a z Teba niekto nemiestne strieľa.

Teda - kľud a pohodu a hlavne - vylieč sa!
Fanny.G
12.04.10,15:29
willma
Pokiaľ dodržiavaš všetko, čo je stanovené a predpísané ošetrujúcim lekárom, tak ťa nejaká kontrola zo SP absolútne nemôže vyviesť z miery.
A pokiaľ by mali "nejaké pripomienky", tak im len ukáž ten list. Pokiaľ to nebude od nich, okamžite pochopia (pokiaľ by dostali nejaké "upozornenie" od anonyma), že si zo SP a z Teba niekto nemiestne strieľa.

Teda - kľud a pohodu a hlavne - vylieč sa!


Ďakujem pekne...kontroly sa nebojím,len nechápem že niekto si dá takú námahu a kazí človeku náladu...ale keďže som optimista tak mi neostáva asi nič iné len sa nad tým:D:D
misoft
12.04.10,15:33
Je to všetko len a len závisť!

A sorry, že som to neadresoval Tebe ale willme - zle som čítal - mea culpa.
willma
12.04.10,15:38
Je to všetko len a len závisť!

A sorry, že som to neadresoval Tebe ale willme - zle som čítal - mea culpa. ja som chvalabohu zdravá ako rybička, teda až do pondelka, keď budú výsledky z preventívky:D:D:D.