idaret
12.04.10,15:06
Dobry den,
prosim Vas, vie mi niekto s istotou napisat, ci potrebujem cestovny pas do Chorvatska? alebo stačí len OP?
Dakujem.
Chobot
12.04.10,14:11
Dobry den,
prosim Vas, vie mi niekto s istotou napisat, ci potrebujem cestovny pas do Chorvatska? alebo stačí len OP?
Dakujem.

Stačí ti OP, pokiaľ nepôjdeš cez nejakú krajinu, ktoré nie je v EU (napr. Srbsko).
Fanny.G
12.04.10,15:26
Dobry den,
prosim Vas, vie mi niekto s istotou napisat, ci potrebujem cestovny pas do Chorvatska? alebo stačí len OP?
Dakujem.


Je to pravda,stačí ti OP,pretože už aj Rumunsko je v EU,takže v pohode,ja som minulý rok mala len OP...
pe.pe
12.04.10,16:25
Je to pravda,stačí ti OP,pretože už aj Rumunsko je v EU,takže v pohode,ja som minulý rok mala len OP...

Ooops? Do Chorvátska cez Rumunsko? Dá sa, ale v tom prípade sa nevyhneš vyššiespomínanému Srbsku...:cool:
Taserda
12.04.10,17:44
Po minulé roky na začiatku leta oznámili Chorváti že od určitého dátumu občanom EU stačí OP.Cestuješ teraz či v lete?
idaret
12.04.10,17:57
Cestujem v lete na dovolenku.
Rozalka
12.04.10,17:59
ivka70
12.04.10,18:02
Cestujem v lete na dovolenku.

Na stranke Ministerstva zahranicnych veci sa daju najst informacie o podmienkach vstupu ku kazdej krajine:

http://www.foreign.gov.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_info/informacie_na_cesty_podla_statov

http://www.foreign.gov.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_DD6F67735A1B6F80C12576350033486B_SK&ALPHA=CH&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta-prehlad_statov_podla_prislusnosti_k_zu&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/karta_statov.nsf/(vw_ByID)/ID_C87DA7EC6BFE177CC125707A00403A71#bookViKoTuInIn fo
Podmienky vstupu:
Do Chorvátskej republiky môžu slovenskí občania cestovať s platným slovenským cestovným pasom, alebo občianskym preukazom na dobu 90 dní bez víz. Do cestovného pasu rodičov môžu byť zapísané deti do päť rokov. Deti staršie ako 5 rokov potrebujú pre vstup a pobyt v Chorvátsku vlastný cestovný pas.
Pracovníci hraničnej a cudzineckej polície Chorvátskej republiky pri vstupe na územie Chorvátskej republiky požadujú od cudzincov aj preukázanie finančných prostriedkov 100,- EUR na osobu a deň pobytu. V prípade, že si cudzinec uhradil hotelové ubytovanie alebo cestuje s cestovnou kanceláriou je povinný preukázať 50,- EUR na osobu a deň, resp. potvrdenie z banky, cestovný šek, alebo medzinárodne platné kreditné karty, ktorými jednoznačne preukáže svoje finančné zabezpečenie. Takejto kontrole sa budú musieť podrobiť osoby, u ktorých je predpoklad, že by mohli zneužiť pobyt na území Chorvátskej republiky za iným ako turistickým účelom.
Typ cestovného dokladu:
cestovný pas alebo občiansky preukaz.
ivka70
12.04.10,18:14
Fanny.G
13.04.10,11:00
Ooops? Do Chorvátska cez Rumunsko? Dá sa, ale v tom prípade sa nevyhneš vyššiespomínanému Srbsku...:cool:


Joj sorry,sekla som sa,ospravedlňujem sa....;)