spirka.m
12.04.10,18:14
Zdravim potreboval by som poradit na koho by som sa mal obratil , ked lekár mi určil nesprávnu diagnozu.
Budem kontretny! 18.3. Vysoky cholesterom 8,5, zle tuky 6,63 tabletky na 3 mesiace : moja zvedavost na po 3 tyzdnoch(12.4) som si dal spravit rozbor krvy. vysledok : cholesterol 3. zle tuky: 1,3.
Dieta minimalna , uzivanie tabletiek pravidelne.
Rána: Crestor
Večer: Lipantil
Je to mozne za 3 týždne?
Dakujem za kazdy prispevok.
buchač
12.04.10,16:37
Zdravim potreboval by som poradit na koho by som sa mal obratil , ked lekár mi určil nesprávnu diagnozu.
Budem kontretny! 18.3. Vysoky cholesterom 8,5, zle tuky 6,63 tabletky na 3 mesiace : moja zvedavost na po 3 tyzdnoch(12.4) som si dal spravit rozbor krvy. vysledok : cholesterol 3. zle tuky: 1,3.
Dieta minimalna , uzivanie tabletiek pravidelne.
Rána: Crestor
Večer: Lipantil
Je to mozne za 3 týždne?
Dakujem za kazdy prispevok.

Od konca ....


LIPANTHYL SUPRA 215 mg je fenofibrát a patrí do skupiny liekov znižujúcich sérové lipidy (všeobecne známej ako fibráty). Používa sa na znižovanie hladiny cholesterolu a triglyceridov v krvi, ak diéta s nízkym obsahom tukov a iné nemedikamentózne liečebné opatrenia (zníženie hmotnosti, zvýšená telesná aktivita) neboli účinné. LIPANTHYL SUPRA 215 mg často zvyšuje hladinu „dobrého“ typu cholesterolu, zvaného HDL alebo lipoproteínov s vysokou denzitou.


Crestor sa podáva pacientom na zníženie zvýšenej koncentrácie tukov v krvi v prípadoch, keď iné opatrenia akými sú napr. diétny režim, telesné cvičenie, zníženie telesnej váhy nie sú dostatočne účinné. Crestor užívajú pacienti:
- pri zvýšených koncentráciách cholesterolu v krvi (primárna hypercholesterolémia typu IIa vrátane heterozygótnej formy familiárnej hypercholesterolémie)
- pri zvýšených koncentráciách cholesterolu a triglyceridov v krvi (zmiešaná dyslipidémia typu IIb)
- pri dedične zvýšených koncentráciách cholesterolu v krvi pri familiárnej hypercholesterolémii (homozygótna forma), buď samostatne alebo ako doplnok k diéte a k inej liečbe na zníženie koncentrácie lipidov (napr. LDL aferéza).

Je to možné ???
No asi hej , keď sa také výsledky objavili .....

Len tak , záverom , ohľadom čoho sa chceš niekde obrátiť , keď na základe Tvojich údajov o hodnotách tukov a cholesterolu si dostal náležité lieky / moja dedukcia / , no nejak si ale pozabudol v príspevku uviesť nejakú tú diagnózu ...
Mám za to , že sa chceš sťažovať ...nik Ti nebráni , ale ak by Ti odobrali vzorku krvi po vybratí celej dávky medikamentov , asi by si pohorel v tom sťažovaní ...

Ozaj , len tak na margo ...myslím si , že by bolo na mieste tak trochu aj tej objektivity a nie za každú cenu len ten pesimizmus hľadať , veď liečba zabrala , alebo hádam nie ????......či...????:cool:
zdenka131
12.04.10,16:38
Želám pohodový večer.

Prečo si myslíte, že vám lekár určil nesprávnu diagnózu? Výsledky, ktoré uvádzate , sú určite získané z krvného rozboru. Sú vysoké a lieky, ktoré Vám lekár predpísal sú správne.

Crestor sa podáva pacientom na zníženie zvýšenej koncentrácie tukov v krvi a Lipanthyl znižuje zvýšenú hladinu cholesterolu a triacylglycerolov v sére.

Sú účinné.
marjankaj
12.04.10,16:53
Asi chcel maródovať.:eek: A nevyšlo to.:rolleyes:
Stefan2005
12.04.10,17:35
Pre istotu by som si dal urobiť tretíkrát rozbor...
Lekár nestanovil zle diagnózu - mal k tomu výsledky rozboru. Otázka je, koho to bola testy, či tam nedošlo k zámene. (S tou zámenou máme osobné skúsenosti, žial aj také prípady sa vyskytujú).
BXLmiami
13.04.10,09:47
Otázka znie,čo si jedol 1-2 dni pred testami,prípadne pil,ked si mal taký vysoký cholesterol?:D
ludmilla
13.04.10,12:57
Zdravim potreboval by som poradit na koho by som sa mal obratil , ked lekár mi určil nesprávnu diagnozu.
Budem kontretny! 18.3. Vysoky cholesterom 8,5, zle tuky 6,63 tabletky na 3 mesiace : moja zvedavost na po 3 tyzdnoch(12.4) som si dal spravit rozbor krvy. vysledok : cholesterol 3. zle tuky: 1,3.
Dieta minimalna , uzivanie tabletiek pravidelne.
Rána: Crestor
Večer: Lipantil
Je to mozne za 3 týždne?
Dakujem za kazdy prispevok.

Veľmi zaujímavá otázka.
Na jej zodpovedanie chýba celá tvoja anamnéza, váha, stravovanie, rodinná anamnéza.
Ako si prišiel na to, že ti lekár určil nesprávnu diagnózu????
Ale dobre skúsme čisto v teoretickej hladine. Užíval si lieky Crestor - patrí do skupiny statínov a Lipanthyl, ktorý patrí do skupiny fibrátov, nedržal si diétu - moja otázka PREČO? a čo si teda vlastne jedol????
Najprv maličkosť o metabolizme cholesterolu:
privádza sa do tela potravou a syntetizuje sa v pečeňových bunkách i keď všetky bunky majú schopnosť syntetizovať cholesterol predsa len sú odkázané na cholesterol produkovaný v pečeni a dodaný prostredníctvom lipoproteínov. Enzým, ktorý limituje rýchlosť syntézy cholesterolu je Hydroxy-metyl-glutaryl-koenzym-A-reduktáza. Jej aktivita sa automaticky znižuje pri zvýšenej koncentrácii cholesterolu v pečeňovej bunke. Pečeňová bunka odovzdá do krvi cholesterol "zabalený" do lipoproteínu a odvádza ich spolu so žlčovými kyselinami do do žlče, čím denne stolicou vylúčime asi 1 g cholesterolu.
Lipanthyl patrí do skupiny fibrátov a tie redukujú triglyceridy o 25 - 30%, zvyšujú HDL-C (dobrý cholesterol ) o 15-25% a klesá cholesterol vo frakcii VLD-L, pokles LDL-C (zlý cholesterol) je nižší asi o 5-20% záleží, ktorý fibrát je použitý. Účinok fibrátov je sprostredkovaný bunečnými receptormi.
CRESTOR patrí do skupiny statínov - zvyšuje počet LDL receptorov na povrchu pečeňových buniek, tým sa LDL cholesterol zvýšene vychytáva z krvi a spomaľuje sa syntéza VLDL v pečeni a toho následkom je zníženie častíc VLDL a LDL. Čiže Crestor znižuje zvýšenú koncentráciu zlého cholesterolu LDL a zvyšuje hladinu dobrého HDL cholesterolu.
Terapeutický účinok sa prejaví v priebehu 1 týždňa a maximálny účinok do 90%sa prejaví do 2 týždňov, maximálny účinok do 4 týždňov.
Teoretická odpoveď znie: Je to možné.
spirka.m
14.04.10,05:48
Dakujem za odpovede pre vsetkych sa skusim podat male vysvetlenie.Preco?
Ak absolvujete kompletnu prehliadku a najvacsi problem je cholesterom s hodnotou 8,5 a posudkovi lekar vas odpise a oznami vam ze nasledna kontrola o 3 mesiace nic sa nedeje. Ale konkretne v mojom pripade sa jednalo o cas= peniaze " strata cca 12 tis. eur."
Viac k tomu nexcem nic dodat. este raz Dakujem. Martin
spirka.m
14.04.10,05:56
dakujem za vysvetlenie. A teraz dodam JA. Co som jedol. Vsetko!!! , ale pravidelne !!! Naj. problem bola moja zivotosprava. Jedaval som iba vecer. Neako mi nezostal cas.
BXLmiami
14.04.10,06:16
dakujem za vysvetlenie. A teraz dodam JA. Co som jedol. Vsetko!!! , ale pravidelne !!! Naj. problem bola moja zivotosprava. Jedaval som iba vecer. Neako mi nezostal cas.
No a preto si tie prachy stratil.Pretože Tvoja životospráva sa podpísala na Tvojich výsledkoch.