mafstory
13.04.10,06:35
Dobry den poradaci,

chcel by som sa spytat, ako by som mal postupovat v pripade, ze chcem odberatelovi refakturovat reprezentacne, ktore sa netykalo nasich dodavok, ale suviselo s cinnostou odberatela. Na vstupe som v zmysle zakona neodpocital dph - mam teda na vystupe fakturovat bez dph, alebo mam cele repre na vystupe dodanit?

Dakujem vopred.
Jana Acsová
13.04.10,04:38
Ak si nepomenujete predmet dodávky, k správnej odpovedi sa nedostanete.

Čo si u Vás odberateľ objednal? Čo ste mu dodali?
mafstory
13.04.10,05:51
Islo o obcerstvenie za spolocnu akciu s nasim zakaznikom, ktore sme ziadali aby dodavatel rozdelil na nas a nasho zakaznika, avsak cele bolo fakturovane nam. Preto potrebujeme repre, ktore sa nas netykalo refakturovat nasmu zakaznikovi. Dakujem vopred za odpoved.
Jana Acsová
13.04.10,11:42
Islo o obcerstvenie za spolocnu akciu s nasim zakaznikom, ktore sme ziadali aby dodavatel rozdelil na nas a nasho zakaznika, avsak cele bolo fakturovane nam. Preto potrebujeme repre, ktore sa nas netykalo refakturovat nasmu zakaznikovi. Dakujem vopred za odpoved.
Niekto spravil chybu? Alebo ste Vy sprostredkovateľ a obstarali ste službu pre Vášho odberateľa?

Ak je odpoveď na prvú otázku kladná, mali ste vrátiť faktúru na prepracovanie a bolo by po probléme.

Ak je odpoveď na druhú otázku kladná, tak Vy ste službu prijali a Vy ju aj dodávate (§ 9 ods. 4 ZDPH). DPH bude na vstupe aj výstupe.

Na riešenie nejasných zmluvných vzťahov nie je náš zákon o DPH koncipovaný. Tlačiť to do pozície prechodnej položky podľa § 22 ods. 3 ZDPH je podľa môjho názoru vylúčené.
ALBO
13.04.10,16:33
Islo o obcerstvenie za spolocnu akciu s nasim zakaznikom, ktore sme ziadali aby dodavatel rozdelil na nas a nasho zakaznika, avsak cele bolo fakturovane nam. Preto potrebujeme repre, ktore sa nas netykalo refakturovat nasmu zakaznikovi. Dakujem vopred za odpoved.

Vzhladom k tomu ze sa vam nepodarilo rozdelit fa , by som si na vstupe neuplatnila nic podla 49/7 a na vystupe by som to oslobodila podla 42.
keby vam bol dal dve fa tak by som z tej pre zakaznika uplatnila a odviedla lebo to nebolo na vase pohostenie a z tej pre vas by si neuplatnila podla 49/7.