ebeš
13.04.10,07:05
Mám počítačovú zostavu
Doska ASUS P5QL PRO
Procesor Intel Dual Core E5400 2.7GHz BOX 775 2MB dual
Grafika GAINWARD 9559 ATI HD4850 512MB TV DD GS PCX
Disk WD Caviar Green 640GB SATA2 WD6400AACS
Zdroj Fortron 450W Saga 450P
Pamat A-DATA DDR2 2x 2GB 800MHz Gamer Series

Asi rok starú, OS Windows 7

Už asi 2 krát bol problém pri štarte PC, nenabehol Bios, ale PC pípal.Bolo to vždy po upratovaní, keď som hýbala káblami - predpokladám nejaký vadný spoj na vstupe kábla do monitora./ Už vyberám nový monitor/.

Neupratovala som, nič podstatné si nepamätám, naposledy keď išiel zapnúť PC Bios hlásil, že nemôže butovať z HD.Reštart PC, samovoĺný reštart, nabiehal Windows, oznam, že Windows môže spustiť diagnostiku. odsúhlasené, posledný obraz Loading files. Pol hodiny sa nič nedialo - pravdepodobne PC zamrzol, tak som ho vypla.
Odvtedy sa už nedá zapnúť - nenabehne Bios, nepípa , aj keď kontrolky na debne svietia.
Budem postupne skúšať odpájať HW, ale nestretol sa s tým už niekto?
Ďakujem
salvosko
13.04.10,05:55
S najvacsou pravdepodobnostou odchadza alebo odisiel disk.
Skus nejake Live CD s toolami a nabootuj to z neho. Ak ti komp pojde tak bude problem s diskom.
Na tych CD su aj nastroje na testovanie hardveru.
ebeš
13.04.10,06:44
Ďakujem, za odpovede
Ale mohol by si mi prosím vysvetliť, čo myslíš pod Live CD s toolami?
Vlado40
13.04.10,06:59
Odpoj od zdroja všetky HDD aj DVD mechniky či prebehne načítanie biosu.PC zastane , že nevie nájsť HDD.Ak to skončí tak , potom pripoj iba HDD.PC nemusí nabehnuť aj kvôli vadnej DVD mechanike.
jojom
13.04.10,07:08
Už asi 2 krát bol problém pri štarte PC, nenabehol Bios, ale PC pípal.Bolo to vždy po upratovaní, keď som hýbala káblami - predpokladám nejaký vadný spoj na vstupe kábla do monitora./ Už vyberám nový monitor/.

Neupratovala som, nič podstatné si nepamätám, naposledy keď išiel zapnúť PC Bios hlásil, že nemôže butovať z HD.Reštart PC, samovoĺný reštart, nabiehal Windows, oznam, že Windows môže spustiť diagnostiku. odsúhlasené, posledný obraz Loading files. Pol hodiny sa nič nedialo - pravdepodobne PC zamrzol, tak som ho vypla.
Odvtedy sa už nedá zapnúť - nenabehne Bios, nepípa , aj keď kontrolky na debne svietia.
Budem postupne skúšať odpájať HW, ale nestretol sa s tým už niekto?
Ďakujem


Malá oprava: nepípa PC ale Bios a podla toho ako píska a koľkokrát tak hlási chybu hardveru.
Ale ten posledný prípad čo píšeš, je podľa mňa ten že odišla základná doska ( to sa mi stalo pred pár týždňami ). A na to už potrebuješ niekoo schopnejšieho.
Skús sa popýtať známych či niekto má niečo ako Live cd alebo bootovacie cd ( dvd ).
Tu : http://technet.idnes.cz/spustte-si-windows-xp-primo-z-cd-ci-dvd-dyg-/software.asp?c=A080207_165504_software_dvr
Tu je USB: http://www.pcforum.sk/vyroba-boot-usb-kluca-vt53039.html

Prípadne použi google,
Vlado40
13.04.10,07:16
Ako LIVE CD nemusí byť iba windows .Môže byť aj napr.Greenie.V prípade vadného HDD nenabehne a samozrejme ak je problém s doskou , tak vôbec.

http://www.greenie.sk/stiahnutie.html
Chobot
13.04.10,07:48
Mám počítačovú zostavu
Doska ASUS P5QL PRO
Procesor Intel Dual Core E5400 2.7GHz BOX 775 2MB dual
Grafika GAINWARD 9559 ATI HD4850 512MB TV DD GS PCX
Disk WD Caviar Green 640GB SATA2 WD6400AACS
Zdroj Fortron 450W Saga 450P
Pamat A-DATA DDR2 2x 2GB 800MHz Gamer Series

Asi rok starú, OS Windows 7

Už asi 2 krát bol problém pri štarte PC, nenabehol Bios, ale PC pípal.Bolo to vždy po upratovaní, keď som hýbala káblami - predpokladám nejaký vadný spoj na vstupe kábla do monitora./ Už vyberám nový monitor/.

Neupratovala som, nič podstatné si nepamätám, naposledy keď išiel zapnúť PC Bios hlásil, že nemôže butovať z HD.Reštart PC, samovoĺný reštart, nabiehal Windows, oznam, že Windows môže spustiť diagnostiku. odsúhlasené, posledný obraz Loading files. Pol hodiny sa nič nedialo - pravdepodobne PC zamrzol, tak som ho vypla.
Odvtedy sa už nedá zapnúť - nenabehne Bios, nepípa , aj keď kontrolky na debne svietia.
Budem postupne skúšať odpájať HW, ale nestretol sa s tým už niekto?
Ďakujem



Keď píšeš, že si hýbala káblami, tak mi napadla aj taká možnosť, že si grafickú kartu povysunula zo slotu a PC nevie nájsť GK. SKús otvoriť PC a riadne zastrčiť GK do konektoru, niekedy ľudia, ktorí dávajú PC dohromady graf. kartu len zastrčia, ale neupevnia skrutkou tak sa môže stať, že sa uvoľní.

Netvrdím, že je to tvoj prípad, ale skúsiť to môžeš.
salvosko
13.04.10,08:21
Live CD je podla mna prva vec lebo netreba nic rozoberat ... potom treba zobrat do ruky sroubovak.
Vlado40
13.04.10,08:23
Live CD je podla mna prva vec lebo netreba nic rozoberat ... potom treba zobrat do ruky sroubovak.

Ako chceš spustiť LIVE CD , keď nenabehne Bios.
salvosko
13.04.10,08:42
Podla toho co sa rozumie pod BIOS-om ;)
Ale ano, mas pravdu, to potom nebootne.
misoft
13.04.10,10:19
Už asi 2 krát bol problém pri štarte PC, nenabehol Bios, ale PC pípal.Bolo to vždy po upratovaní, keď som hýbala káblami - predpokladám nejaký vadný spoj na vstupe kábla do monitora./ Už vyberám nový monitor/.


Odporúčam: po "upratovaní" skontrolovať zasunutie všetkých konektorov v MB (IDE, SATA), zasunutie všetkých kariet do slotov (aj 1 mm niekedy zaváži!) a aj pamätí, skontrolovať, či náhodou sa "nevcucol" nejaký mostík jumpera.

Toto býva na 75% príčinou, prečo po vyčistení skrine PC zaryto odmieta nabehnúť - zlé kontakty komponentov.

Pokiaľ monitor je v poriadku, nie je potrebné meniť. Ten je pripojená na GK káblom zvonku skrinky.
Ancias66
14.04.10,09:06
Nuz ja problem kapanek ineho radu ja nesika :D ale tiez to ma nieco s biosom.
Mne ho odporucili prepalit, tak skus zajist do nejakej predajne resp servisu.. Tam ti o tom povedia. :)
Vlado40
14.04.10,09:12
Nuz ja problem kapanek ineho radu ja nesika :D ale tiez to ma nieco s biosom.
Mne ho odporucili prepalit, tak skus zajist do nejakej predajne resp servisu.. Tam ti o tom povedia. :)

Ako sa prejavuje Tvoja chyba s Biosom.
Ancias66
14.04.10,09:17
Ako sa prejavuje Tvoja chyba s Biosom.
Mam notebook, a ked ho zapnem tak nic :D iba sa niektore kontrolky pozasviecuju a inak je akoby zamrznuty.. :(
Vlado40
14.04.10,09:24
Teraz pozerám máš príspevok na reklamáciu .Inač ak Ti nenabehne nič , tak neviem ako prepáliť nový bios.Môžu akurát urobiť reset biosu.
Ancias66
14.04.10,09:28
No resetovat by som si ho vedel aj sam, ale prepalit(mozno pouzili ine slovo :D) o tom som dnes pocul prvy krat. V oboch pripadoch by museli rozoberat NB to vraveli, a kedze ho mam v zaruke tak to musim robit cez reklamaciu.
Vlado40
14.04.10,09:30
Môže byť chybná aj doska.
Ancias66
14.04.10,09:34
To ma tiez napadlo, aj to ze sa nedajboze nieco odpalilo.. najma kedze nejak cudne pachne :D

Ale vzhladom na to ze som sa hral s takou volovinou co mi nastavuje
uvodny obraz pri starte NB, sa predpoklada ze to sposobilo nejaku chybu biosu alebo tak... Proste to mi povedali v jednom servise na PC.
sfinks
14.04.10,09:37
To ma tiez napadlo, aj to ze sa nedajboze nieco odpalilo.. najma kedze nejak cudne pachne :D

Ale vzhladom na to ze som sa hral s takou volovinou co mi nastavuje
uvodny obraz pri starte NB, sa predpoklada ze to sposobilo nejaku chybu biosu alebo tak... Proste to mi povedali v jednom servise na PC.

to ti co za blbost povedali ... a aky to je servis ? skus byt konkretna ... :)
sfinks
14.04.10,09:38
To ma tiez napadlo, aj to ze sa nedajboze nieco odpalilo.. najma kedze nejak cudne pachne :D

Ale vzhladom na to ze som sa hral s takou volovinou co mi nastavuje
uvodny obraz pri starte NB, sa predpoklada ze to sposobilo nejaku chybu biosu alebo tak... Proste to mi povedali v jednom servise na PC.

Preco pises do 2 tem s tym istym problemom .. poto msa to miesa ...
Ancias66
14.04.10,09:39
EFN :D sa to vola... a inak ja som ON :D

este tolko ze ja ich necitujem :D tak si vyhradzujem pravo na omyly :D
Ancias66
14.04.10,09:44
pisem do dvoch hmm :D neviem nejako k tomu doslo... ospravedlnujem sa
ebeš
14.04.10,09:53
Ešte sa vrátim k môjmu problému ,zreferovať výsledok.Počítač som otvorila, zamerala som sa na prach/ vysatý/ a grafickú kartu /vytiahla a znova zastrčila do slotu/ a už to šlapalo.
Potrebovala by som ale otestovať, či sa jednalo skutočne len o uvoľnenú GK / nevedela som to posúdiť/ , alebo je to nejaký vznikajúci problém na základnej doske alebo v monitore.Viem, že sa monitor pripája na GK káblom zvonku skrinky, ale kábel, ktorý vstupuje priamo do monitora mi robí problémy.Keď sa s ním hýbe, stratí sa obraz.
Vlado40
14.04.10,10:00
Skús pokývať kábel na strane monitora potom PC-grafika.Ak to robí na strane monitora , otoč kábel , samozrejme pri vypnutom PC.Ak to bude robiť na opačnej strane , tak kábel , ak stále ne tej istej , tak možno koncovka na monitore, alebo zapoj kábel do inej zásuvky na grafickej karte.
sfinks
14.04.10,10:05
tam to lepsie zastrc do monitora ... :) vacinou to je problem : ) alebo skus iny kabel :)