skplan
13.04.10,08:26
Zo splatkovej spolocnosti mi bol zaslany posledny pokus o zmier a horibilna suma na zaplatenie, netusim, kde k nej prisli. Nie doporucene, iba obycajne a na povodnu adresu. Uvadza sa tam, ze mi bola v januari zaslana predzalobna upomienka. Zhruba pred rokom som poslal ziadost o zmenu dorucovania posty, kedze som sa uz nezdrziaval na adrese trvalehgo bydliska.A asi pred rokom mi prestali chodit vypisy, takze vobec nemam prehlad kolko splatok mi odislo. Je vsak pravda, ze som meskal s 2 splatkami, ale vyrovnal som ich a platil kazdy mesiac nadalej. Ako postupovat?
Timka1
13.04.10,06:32
spojiť sa s nimi telefonicky, vyvetlíš situáciu a poprosiť, aby ti zaslali saldo tvojich záväzkov, prejdi si podľa toho predpísané splátky s tvojimi úhradami, nakoľko ich nemusia evidovať, keďže si zmenil adresu a prípadne rozdiely v úhradach tiež prekonzultovať so splátkovou spoločnosťou

ak si vyrovnal splátky, je zrejmé, že ich neevidujú a možno práve kvôli zmene adresy, takže čím skôr sa s nimi spojiť a dohodnúť zaslanie overených kópii dokladov úhradených splátok
skplan
13.04.10,06:35
...a nema byt pokus o zmier zaslany doporucene?
Timka1
13.04.10,06:39
...a nema byt pokus o zmier zaslany doporucene?

nemusí byť, je už na samotnom posúdení splátkovej spoločnosti či ho zašle obyčajnou alebo doporučenou poštou .....

na tvojom mieste ak je tak ako píšeš, že si splátky uhradil, čím skôr by som sa spojila so spoločnosťou a dala to naporiadok, ak nechceš platiť zbytočné iné poplatky a úroky ...
je dosť možné, že list v ktorom si oznamoval zmenu adresy a šiel obyčajnou poštou nedostali, preto nastal zmätok v párovaní splátok a úhrad
skplan
13.04.10,06:48
Isiel doporucene, mam doklad. Dakujem.
Timka1
13.04.10,06:53
Isiel doporucene, mam doklad. Dakujem.

tak sa s nimi skontaktuj a daj to na poriadok, veď záleží ti na tom, aby si neplatil nič naviac ..... stáva sa, že aj vo väčších spoločnostiach dôjde k omylu ... a všetko pekne písomne to urobte s podpisom oboch zúčastnených strán, aby si mal aj niekedy v budúcnosti doklad o tom, že je to vyrovnané a nemáš žiadne záväzky voči ním
misoft
13.04.10,09:52
skplan

Isiel doporucene, mam doklad.je to pre teba veľké plus, lebo to dokazuje, že si im to riadne oznámil. V takom prípade je evidentne vinná spoločnosť, že si neurobila poriadok (aj nedoručená doporučená zásielka sa po určitom čase považuje za doručenú)


asi pred rokom mi prestali chodit vypisy, takze vobec nemam prehlad kolko splatok mi odislo
Tu si však urobil chybu! Akonáhle ti prestali chodiť výpisy, mal si si uvedomiť, že niečo nie je v poriadku a mal si sa okamžite kontaktovať a žiadať vysvetlenie, prečo ti nie sú výpisy doručované. Možno tu by sa zistilo, že spoločnosť na niečo zabudla (zmena adresy) a možno by sa to vyriešilo.

Teraz ti zostáva len postupovať podľa rady Timky.