martinka_@zoznam.sk
13.04.10,09:02
Dobrý deň,

Zamestnanci na DOVP vedený na ÚP odo mňa žiadajú:Potvrdenie zamestnávateľa o výške mzdy alebo odmeny zo zárobkovej činnosti. Výplatný termín máme 20. deň nasledujúci mesiac a potvrdenie o nich na úrade žiadajú už 01. nasledujúci mesiac. Vyhrážajú sa im, že ich vyradia z evidencie. Ja im to potvrdenie ale vystavujem na základe výplatnej pásky na výplatný termín nie?
Timka1
13.04.10,07:10
zrejme majú na mysli toto:

"skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie za uplynulý kalendárny mesiac v termíne podľa § 34
ods. 5" nahrádzajú slovami "uchádzač o zamestnanie je
povinný vopred oznámiť úradu výkon zárobkovej činnosti
a predpokladaný príjem zo zárobkovej činnosti,
najneskôr v deň pred začiatkom vykonávania tejto činnosti
a preukázať skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny
za uplynulý kalendárny mesiac v termíne podľa
§ 34 ods. 5".

zbierka zákonov zákon č.52/2010,
článok I. bod č.2
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...01&Rocnik=2010
VERONIKA6
13.04.10,07:12
Dobrý deň,

Zamestnanci na DOVP vedený na ÚP odo mňa žiadajú:Potvrdenie zamestnávateľa o výške mzdy alebo odmeny zo zárobkovej činnosti. Výplatný termín máme 20. deň nasledujúci mesiac a potvrdenie o nich na úrade žiadajú už 01. nasledujúci mesiac. Vyhrážajú sa im, že ich vyradia z evidencie. Ja im to potvrdenie ale vystavujem na základe výplatnej pásky na výplatný termín nie?
Nezamestnaný, pracujúci na dohodu môže zarobiť 136,38. Pokiaľ túto sumu prekročí, bude z evidencie vyradený. Určite to nebude až taký problém im to potvrdenie pripraviť, aby ho na úrad práce mohli v termíne odovzdať.
martinka_@zoznam.sk
13.04.10,07:14
ide o to, že mzdy nám externe robí účtovníčka a od nej som dostala takúto odpoved ...
Timka1
13.04.10,07:16
začiatkom mesiaca čo prvé robím mzdy, aby som mohla niektorým zamestnancom dať potvrdenia na úrad práce prípadne na ÚPSVaR, ktorí poberajú dávku v hmotnej núdzi, pretože mám aj zopár takých na DoPČ, ktorí v bežnom mesiaci mali len zopár eur zarobených a ani zďaleka to nebolo 136,38 €.
Timka1
13.04.10,07:17
ide o to, že mzdy nám externe robí účtovníčka a od nej som dostala takúto odpoved ...

v tomto prípade treba externej pracovníčke tlmočiť požiadavku úradu práce .... určite to nebude pre ňu problém, aby ste nestresovali zbytočne zamestnancov