Zuzana B.
13.04.10,09:36
1. otázka: Môže zam-nec v písomnej žiadosti požiadať zam-teľa o neplatené voľno na dobu neurčitú?
2. otázka: V období NV zam-teľ platí odvody do ZP vo výške 14% z min. VZ. Zam-nec po skončení NV vráti zam-teľovi odvody vo výške 14% alebo len vo výške 4% z min. VZ? (stretla som sa s 2 verziami odpovedí, preto nie som si istá, ale myslím si, že zam-nec by mal vrátiť 14%)
Ďakujem za odpoveď!
VERONIKA6
13.04.10,08:01
1. otázka: Môže zam-nec v písomnej žiadosti požiadať zam-teľa o neplatené voľno na dobu neurčitú?
2. otázka: V období NV zam-teľ platí odvody do ZP vo výške 14% z min. VZ. Zam-nec po skončení NV vráti zam-teľovi odvody vo výške 14% alebo len vo výške 4% z min. VZ? (stretla som sa s 2 verziami odpovedí, preto nie som si istá, ale myslím si, že zam-nec by mal vrátiť 14%)
Ďakujem za odpoveď!
K neplatenému voľnu tu máš veľmi poučné čítanie.
http://www.porada.sk/t110848-dovolenka-alebo-neplatene-volno.html
hanelie
13.04.10,08:34
1. otázka: Môže zam-nec v písomnej žiadosti požiadať zam-teľa o neplatené voľno na dobu neurčitú? môže, ale pokiaľ bude nutné zabezpečiť náhradu, môže vyžadovať presné ohraničenie doby
2. otázka: V období NV zam-teľ platí odvody do ZP vo výške 14% z min. VZ. Zam-nec po skončení NV vráti zam-teľovi odvody vo výške 14% alebo len vo výške 4% z min. VZ? (stretla som sa s 2 verziami odpovedí, preto nie som si istá, ale myslím si, že zam-nec by mal vrátiť 14%)vráti 14%nevykonával žiadnu prácu -
v texte
Zuzana B.
13.04.10,08:40
Ďakujem za Vaše odpovede, pomohli!