Reve
13.04.10,10:17
Dobrý deň,
mala by som k Vám prosbu. Na základe rozhodnutia účtovníčky má zamestnanec nárok na stravné lístky dopredu na daný mesiac. Ona však tvrdí, že majú dostať lístky na ďalší mesiac a úhrada bude to, že im ich strhnem v mzde za ďalší mesiac - to znamená zamestnávateľ im "požičia" lístky, kým ich o mesiac nezaplatia......
Ja si myslím, že keď dostanú lístky dopredu - na čo majú nárok, tak ich aj musia pri prebratí zaplatiť - nie až v mzde za ten mesiac , čo je o mesiac neskôr.
Prosím, súrne potrebujem odpoveĎ, lebo som s účtovníčkou na nože....
Veľmi pekne Ďakujem
Renata

:mee::mee::mee::mee::mee::mee:
Zuzka2510
13.04.10,08:33
My dávame na začiatku mesiaca a strhávame vo výplate. Veď ak náhodou počas toho mesiaca pôjdu preč tak sa v plnej výške zrazia zvyšné lístky na ktoré nemajú nárok.
Reve
13.04.10,08:36
My dávame na začiatku mesiaca a strhávame vo výplate. Veď ak náhodou počas toho mesiaca pôjdu preč tak sa v plnej výške zrazia zvyšné lístky na ktoré nemajú nárok.
čiže vlastne vy im dáte lístky ale zaplatia ich až o mesiac???
Zuzka2510
13.04.10,08:41
Áno napr. na začiatku marca dostanú na marec a v marcovej výplate im stiahneme 45% za lístok. veď čo môžme stratiť pokiaľ nie sú vyplatený za daný mesiac
Zuzka2510
13.04.10,08:42
Ale nedávame im na dva mesiace dopredu to nie.
Miichaela
13.04.10,08:42
U nás vo firme to bolo tiež tak, 1. sme dostali lístky na daný mesiac podľa počtu pracovných dní a vo výplate nám to strhli. Prvý krát sme vlastne za ne zaplatili nasledujúci mesiac. Lebo keď nastúpite do práce, prvá výplata je až ďalší mesiac a nám lístky strhávali vo výplate, neplatili sme ich zvlášť.
Reve
13.04.10,08:46
Áno napr. na začiatku marca dostanú na marec a v marcovej výplate im stiahneme 45% za lístok. veď čo môžme stratiť pokiaľ nie sú vyplatený za daný mesiac
Ja som si myslela, že to je ako keby zakúpenie lístkov - keď dostaneš lístky na stravu, dostaneš plný počet ale pri preberaní lístkov ich musíš zaplatiť . Je na tebe, kedy si ich orazíš (alebo minieš). Čiže zamestnávateľ lístky dá ale peniaze dostane až o mesiac - ako pri faktúre - dph odvedie aj keď ju nemá ešte zaplatenú. Ja len či je to v poriadku, lebo pre zamestnávateľa je to nevýhodnejšie - niečo dá ale dostane až o mesiac.... a či je to v súlade so zákonom.....
Možno je to hlúpa otázka kvôli 9 zamestnancom - veď to nie je tak veľa peňazí ale či je to "kóšer"....
Veľmi pekne ďakujem a ospravedlňujem sa za "pitvanie"
Renata
Zuzka2510
13.04.10,08:51
neviem aké lístky kupujete, ale čo kupujeme my tak tam nie je dph, len v manipulačnom popl. To si uplatní zamestnávateľ a ak zráža zamestnancom tak tiež bez dph. Čiže čo sa toho týka -dph tak ja si myslím že je to jedno kedy tie peniaze od zamestnancov dostane či hneď v ten deň, alebo nesledujúci mesiac. A vlastne podľa mňa už je to na zamestnávateľovi, kedy zamestnancom stiahne peniaze. ak sa dohodne zo zamestnancami že pri preberaní, tak to by nemal byť problém, ale určite len 45% z ceny lístka a hlavne tá dohoda by mala byť písomná.
Reve
13.04.10,09:03
Ďakujem
renata