majo-majo
13.04.10,10:21
Zdravim Vas vsetkych,

mal by som niekolko otazok ohladom mojej situacie.

Momentalne som student denneho studia na VS a zaroven som zamestnany na TPP. Avsak este by som si chcel popri tom zalozit zivnost.

Chcem sa teda spytat ako to bude v mojom pripade s odvodmi do SP a ZP?

Viem, ze ako student si mozem dat preddavky do ZP mesacne 0, ale neviem, ci to mozem aj ked som zamestnany na TPP? Takiez ked si budem robit rocne zuctovanie ZP, tak ako si ho vypocitam, ked budem zaroven aj zamestnany?

Co sa tyka SP, tak prvy rok podnikania znamena, ze ked teraz zalozim zivnost, tak do 04/2011 mozem platit mesacne 0?

Mam v tom totiz trochu chaos a budem vdacny za vsetky odozvy.

Co sa tyka DPH, tak budem neplatca DPH.

Dakujem
veronikasad
13.04.10,08:28
Zdravim Vas vsetkych,

mal by som niekolko otazok ohladom mojej situacie.

Momentalne som student denneho studia na VS a zaroven som zamestnany na TPP. Avsak este by som si chcel popri tom zalozit zivnost.

Chcem sa teda spytat ako to bude v mojom pripade s odvodmi do SP a ZP?

Viem, ze ako student si mozem dat preddavky do ZP mesacne 0, ale neviem, ci to mozem aj ked som zamestnany na TPP? Takiez ked si budem robit rocne zuctovanie ZP, tak ako si ho vypocitam, ked budem zaroven aj zamestnany?

Co sa tyka SP, tak prvy rok podnikania znamena, ze ked teraz zalozim zivnost, tak do 04/2011 mozem platit mesacne 0?

Mam v tom totiz trochu chaos a budem vdacny za vsetky odozvy.

Co sa tyka DPH, tak budem neplatca DPH.

Dakujem
Výšku preddavkov na zdr. poistenie si môžeš určiť nulu. Do konca marca nasl. kal. roku si však povinný podať v prísl. zdr. poisťovni ročné zúčt.zdr.poistenia a v závislosti od výšky základu dane z podnikania ti môže vyjsť nedoplatok, ktorý potom musíš zdr. poisťovni uhradiť.