mixaella
13.04.10,10:30
Potrebujem poradit ake kvety by som mohla nasadit na balkon, ktory je orientovany na vychod. Predtym som byvala v dome a pestovali sme tahave muskaty - terasa bola orientovana na juh. Chcela by som mat pekne zakvitnuty balkon :). Su vhodne na vychod petunie, surfinie alebo tahave muskaty?
Danielle369
13.04.10,08:45
Ja mám okna na východ a darí sa mi tam ťahavým muškátom a najviac sa darí Bidensu ..(Bidens ferulifolium)
Bidens je krásny žltý a dorastie až do dlžky 2 metrov..kombinujem do hrantíka muškáty a bidens. Surfinie sa mi neosvedčili , ale mne surfinie nešli nikde, ani na slnku ani v tieni..zrejme sme si nesadli:)
mixaella
14.04.10,10:37
Dakujem za radu...asi to skusim s tymi muskatmi. Vcera som sa bola informovat v jednom kvetinarstve na vhodne kvety na nas balkon a dostala som zaujimavu odpoved...vraj mozem nan dat vsetko, co kvitne :-)... no neviem, trochu som sa pobavila :-)
zena
14.04.10,10:58
Dakujem za radu...asi to skusim s tymi muskatmi. Vcera som sa bola informovat v jednom kvetinarstve na vhodne kvety na nas balkon a dostala som zaujimavu odpoved...vraj mozem nan dat vsetko, co kvitne :-)... no neviem, trochu som sa pobavila :-)
No taketo "odborne rady" mam naozaj rada. V snahe predat cokolvek a hlavne co najviac nevedia poradit a clovek si nakoniec musi poradit aj tak sam. Na nete sa da hladat vela roznych druhov krasnych kvetov. Napr. som nasla toto:
BALKÓN na VÝCHOD

Ak je balkón orientovaný na východnú stranu, slnko tam svieti len krátko, maximálne niekoľko hodín. Preto naň vyberáme rastliny, ktoré nevyžadujú veľké množstvo svetla. Patria medzi ne fuksie, begónie, hortenzie, netýkavky a plamienky.

Ale z osobnej skusenosti viem, ze sa tam dari aj muskatom a surfiniam, len vybrat ten spravny druh ktoremu sa budes tesit hlavne ty :)
mixaella
14.04.10,11:34
Ved to, ja som tiez nasla na nete tieto kvety, ale fuksie, begónie, hortenzie... som este nepestovala, preto som sa chcela poradit. Este sa mi pacia verbeny, tak neviem, ktore zvitazia... ved, vela casu na premyslanie nemam :-) Dakujem za radu :-)
kačenka
15.04.10,04:59
na východnom okne sa mi osvedčili fuksie.
SlavkaS
01.05.11,07:48
mne sa osvedčili surfinie - lepkavé listy veľké kvety, ostatné druhy ako milion bels atď nie.
fuksie mi " napadli " vošky
verbena chce slnko - rastla, ale slabo kvitla