andora
13.04.10,11:20
Ahojte milí poraďáci,
potrebovala by som poradiť veľmi súrne. Máme pracovníka ktorý má zastupovať vrátnika na 9 dní. Je na ÚPSVaR a pracovná zmluva na zastupovanie by mu veľmi skomplikovala život. Mohli by sme mu dať DoVP s tým, že by sme sa pohrali nejako so slovíčkami a skúsili vymedziť jeho práce výsledkom napr. nie upratovanie, ale upratanie pred budovou, skontrolovanie osôb pri príchode do budovy, zabezpečenie poriadku a skontrolovanie majetkua pod????
Prosím máte s tým nejaké skúsenosti? Ďakujem Vám veľmi pekne.
Timka1
13.04.10,09:28
Ahojte milí poraďáci,
potrebovala by som poradiť veľmi súrne. Máme pracovníka ktorý má zastupovať vrátnika na 9 dní. Je na ÚPSVaR a pracovná zmluva na zastupovanie by mu veľmi skomplikovala život. Mohli by sme mu dať DoVP s tým, že by sme sa pohrali nejako so slovíčkami a skúsili vymedziť jeho práce výsledkom napr. nie upratovanie, ale upratanie pred budovou, skontrolovanie osôb pri príchode do budovy, zabezpečenie poriadku a skontrolovanie majetkua pod????
Prosím máte s tým nejaké skúsenosti? Ďakujem Vám veľmi pekne.

ja by som mu dala Dohodu o pracovnej činnosti na tých 9 dní, pretože je to práca na opakovanú činnosť každý deň a presne na to je DoPČ

z nej tiež odvody zam-c nepaltí ako pri DoVP, len zam-ľ úrazové a garnačné poistenie

jeho príjem môže byť max 136,38 €, ak prevýši limit, bude vyradený z evidencie uchádzačov
Timka1
13.04.10,09:29
a ešte ti doplním zo ZP

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
liba2
13.04.10,09:33
Ahojte milí poraďáci,
potrebovala by som poradiť veľmi súrne. Máme pracovníka ktorý má zastupovať vrátnika na 9 dní. Je na ÚPSVaR a pracovná zmluva na zastupovanie by mu veľmi skomplikovala život. Mohli by sme mu dať DoVP s tým, že by sme sa pohrali nejako so slovíčkami a skúsili vymedziť jeho práce výsledkom napr. nie upratovanie, ale upratanie pred budovou, skontrolovanie osôb pri príchode do budovy, zabezpečenie poriadku a skontrolovanie majetkua pod????
Prosím máte s tým nejaké skúsenosti? Ďakujem Vám veľmi pekne.
Súhlasím s Timkou, ale myslím si, že aj tvoje úvahy o DVP obstoja, keďže je to len 9 dní.
andora
13.04.10,10:08
Ďakujem Vám obom. Zámerne som sa pýtala na DoVP, nie DoPČ, pretože len jedna pracovná zmena je 11,5hodinová, takže nemôžme použiť túto formu dohody.
Takže skúsiť tú DoVP?Myslíte, že by to prešlo?Do koľkých dní sa dá vlastne tolerovať taká dohoda o vykonaní práce?
veronikasad
13.04.10,10:10
Ďakujem Vám obom. Zámerne som sa pýtala na DoVP, nie DoPČ, pretože len jedna pracovná zmena je 11,5hodinová, takže nemôžme použiť túto formu dohody.
Takže skúsiť tú DoVP?Myslíte, že by to prešlo?Do koľkých dní sa dá vlastne tolerovať taká dohoda o vykonaní práce?
pozor na výšku príjmu - za deväť 11.5 hod smien určite prekročí povoleny limit uchádzača o zamestnanie
liba2
13.04.10,10:11
Ďakujem Vám obom. Zámerne som sa pýtala na DoVP, nie DoPČ, pretože len jedna pracovná zmena je 11,5hodinová, takže nemôžme použiť túto formu dohody.
Takže skúsiť tú DoVP?Myslíte, že by to prešlo?Do koľkých dní sa dá vlastne tolerovať taká dohoda o vykonaní práce?to o dňoch... je môj názor - chccela som tým povedať, že ide o jednorazovú mimoriadnu záležitosť. Dôležité však bude to zdôvodnenie úlohy (ako si uviedla v zadaní).