branuska
13.04.10,13:05
Prosim, poradte mi...som zufala...presla som snad celu poradu a bud som taka nechapava alebo uz neviem

Klient, platca DPH, JU - uctujem v SW Alfa

Fa za tele:
datum vyhotov. 26.12.2009
datum dodania sluzby: 26.12.2009
splatnosť: 9.1.2010


Predchadzajuci uctovnik mu tuto fakturu zauctoval do roku 2009 a teda aj do IV.Q, kde si odpocital DPH...Na konci roka 2009 mu figurovala v zavazkoch. Klient ju uhradil az 18.1. v hotovosti. Neviem ako to mam zauctovat s DPH,kedze si ju uz vlastne odpocital v roku 2009 :-((( nemozem sa dalej pohnut....

Rovnako to bolo aj v pripade pohladavky vystavenej v decembri 2009 voci jeho odberatelovi, ktory mal splatnost OF 2. 1. v tomto roku. Tiez DPH vo IV. Q odviedol statu ale k 31.12.09 je pohladavka evidovana ako neuhradena...

Prosim, pomozte mi s tym :-(

Dakujem
azla
13.04.10,11:23
Z hľadiska Dph je to v poriadku.
Pri Dph (vstup, výstup) nie je dôležité, či je zaplatené, alebo nie.
Tam sa Dph odvádza a uplatňuje podľa zákona o Dph - podľa dátumu dodania.
branuska
13.04.10,11:28
Dakujem :-) Cize ked teraz zauctujem vydaj cez PD ( uhrada faktury 18.1.10), tak odskrtnem policko Zapis do evidencia DPH v Alfe?
branuska
13.04.10,12:38
Dakujem...len ja som uctovnictvo prebrala od ineho uctovnika, ked si prepisujem zavazky do knihy Zavazkov, nahodim zavazok do uctovnictva v tomto roku, ukaze mi datum zdanitelneho plnenia 26.12. 09....cize to uz bolo...a program sa ma spyta, ci zapisat do evidenicie...ja teda musim dat nie, pretoze pokial dam ano, bude to uplatnene aj v tomto roku aj v minulom, co je nespravne...uvazujem dobre??? fakt som z toho mimo :-( Potom to uz len uhradim cez F7 z PD bez zaskrnutia policka evidenicie dph...tak?
rodina1
13.04.10,13:16
Dakujem...len ja som uctovnictvo prebrala od ineho uctovnika, ked si prepisujem zavazky do knihy Zavazkov, nahodim zavazok do uctovnictva v tomto roku, ukaze mi datum zdanitelneho plnenia 26.12. 09....cize to uz bolo...a program sa ma spyta, ci zapisat do evidenicie...ja teda musim dat nie, pretoze pokial dam ano, bude to uplatnene aj v tomto roku aj v minulom, co je nespravne...uvazujem dobre??? fakt som z toho mimo :-( Potom to uz len uhradim cez F7 z PD bez zaskrnutia policka evidenicie dph...tak?
Áno.
branuska
13.04.10,13:36
Dakujem krasne vsetkym...uz mi z toho sibalo :-)

Pekny zvysok dna :-)