go2out
16.10.05,14:09
Dobrý deň

Nevie niekdo náhodou aké sú podmienky pre založenie a vedenie elektronického obchodu ? Aký druh živnosti budem potrebovať ked chcem cez Internet predávať športové potreby?

Na dodanie tovaru chcem využíť predovšetkým Slovenskú poštu. Má niekto skúsenosti s posielaním na dobierku cez poštu? Ďakujem
bryan
16.10.05,17:39
Ahoj go2out,
elektronicky obchod z mojho pohladu je vhodny ako doplnok k existujucemu kamennemu obchodu, hlavne teda v komodite tovaru, napriklad aj sportovych potrieb.

Samotny elektronicky obchod moze mat zmysel v urcitych typoch komodit, v oblasti sportovych potrieb by som to ako samostatny projekt bez kamennej predajne nedoporucoval.

Obchod si mozes zalozit bud z niektorych Open Source projektov, alebo pouzit existujuce produkty aj s prepojenim na uctovnicky software, su na SK trhu najmenej 2 funkcne.

Naklady na naprogramovanie, naplnenie a sprevadzkovanie elobchodu su vsak realne nad hranicou 100000 Sk, ak to chces urobit naozaj poriadne (hovorim o zakaznickom rieseni), existujuce virtualne predajne stoja okolo 1000 Sk mesacne.

K moznym problemom musis zaratat aj platobny terminal, vratky dobierok (= cista strata) a podobne. Dnes by som si nic nekupil cez objednavkovy formular, internetovy obchod u mna je narocny a velmi rosiahly projekt.

Samozrejem skusit to mozes, zaregistruj sa na zivnostenskom urade (pozri temy zalozenie zivnosti tu na porade alebo na www.obcan.sk). Registracia zivnosti na elektornicky obchod sa v podstate vobec nelisi od skutocneho.

A nezabudni, elektronicky obchod musi mat aj existujucu adresu kde mozu prist aj nespokojni zakaznici, telefon a podobne.

Drzim ti palec, aj ked si myslim, ze sa pustas do "skautingu". Skus, uvidis a zistis. V kazdom pripade fandim kazdemu, kto sa aspon pokusi robit sam na seba.

:)
Lubomir1
29.10.05,15:23
Bude to asi bežný maloobchodný predaj (v živnostenskom oprávnení). Tam sa nerozlišuje, ako formou budeš predávať.