bibibo
13.04.10,14:08
Mám otázočku. V prípade, že mi zákazník niečo reklamuje, kto by mal podľa zákonu platiť dopravu tovaru od zákazníka ku mne ?
padro
13.04.10,13:07
mne to posielaju zakaznici na ich naklady,.. zatial s tym nemal nikto problem.
kath
13.04.10,19:03
a keď reklamáciu uznáš a zákazník požaduje preplatenie poštovných nákladov, máš zo zákona povinnosť ich preplatiť, že? alebo nie?
zdenka131
13.04.10,19:20
Želám pekný večer.

Paragraf 509 doteraz dával spotrebiteľovi právo na náhradu nákladov, ktoré mu vznikli v súvislosti s uplatnením práva zo zodpovednosti za chyby. Toto právo si mohol spotrebiteľ uplatniť najneskôr do jedného mesiaca po uplynutí lehoty, v ktorej treba vytknúť chyby, inak právo zaniklo.

Novela zaviedla pre spotrebiteľa právo na primerané finančné zadosťučinenie, ak svoje práva, ktoré mu vznikli v súvislosti s uplatnením práva zo zodpovednosti za chyby, úspešne uplatní na súde.

Ak predávajúci neodôvodnene odmietne reklamáciu, spotrebiteľ si bude môcť uplatniť nielen náklady, ale i finančnú satisfakciu.
kath
13.04.10,19:26
ďakujem za upresnenie.
padro
13.04.10,20:00
nikto si doteraz nepytal naklady na postovne.
kath
14.04.10,09:35
Ešte by ma zaujímalo, ako je to s reklamáciami v prípade predaja umeleckých výrobkov (obrazy, doplnky) - podmienky sú rovnaké? Lebo si napr. neviem predstaviť, že by niekto reklamoval obraz...