avonka1
13.04.10,15:12
Zdravím Poraďákov!

Máte niekto skúsenosť s Tescomobile? Príp. aj s prenosom telefónneho čísla od pôvodného operátora ... Dajte vedieť. :)
Vopred vďaka!!!!!!!!!!!
arizona
13.04.10,13:15
stanco007
13.04.10,13:51
Nechcem ta odhovarat ale nie je vsetko zlato co sa blisti!!! Prejdi si to poriadne na tej ich stranke... Oni patria pod O2 a urcite ta to nevyjde lacnejsie ako keby si v O2! Len ti spomeniem, ze 1 min je sice lacnejsia ako v O2 ale maju minutovu tarifikaciu!!! Staci, ze budes volat 1 min. a 1s a zaplatis za 2 min. O2 ma sekundovu tarifu. Kolko prevolas, tolko aj zaplatis. A sms maju lacnejsie v O2 po 1,8sk a tescomobile az 3sk... No zvaz si to... Ludia casto naletia na reklamy a nezistia si detaily a potom len nadavaju....:D
Miichaela
13.04.10,14:09
Presne tak, v reklame vyzdvihnú len to pekné a keď príde faktúra - hotová pohroma. Svokra sa tak dobehla. Vyvolávala o dušu, veď to je lacné a keď prišla faktúra . . .
alla66
13.04.10,14:27
Nechcem ta odhovarat ale nie je vsetko zlato co sa blisti!!! Prejdi si to poriadne na tej ich stranke... Oni patria pod O2 a urcite ta to nevyjde lacnejsie ako keby si v O2! Len ti spomeniem, ze 1 min je sice lacnejsia ako v O2 ale maju minutovu tarifikaciu!!! Staci, ze budes volat 1 min. a 1s a zaplatis za 2 min. O2 ma sekundovu tarifu. Kolko prevolas, tolko aj zaplatis. A sms maju lacnejsie v O2 po 1,8sk a tescomobile az 3sk... No zvaz si to... Ludia casto naletia na reklamy a nezistia si detaily a potom len nadavaju....:D
Stando, prepáč....nemáš pravdu;) citujem:
Staci, ze budes volat 1 min. a 1s a zaplatis za 2 min. ... Tesco mobile má sekundovú tarifikáciu po prvej minúte volania. ...to znamená, keď bude volať 1 min. a 1 sekundu hovor ho bude stáť 0,10166667 €
buchač
13.04.10,14:49
Presne tak, v reklame vyzdvihnú len to pekné a keď príde faktúra - hotová pohroma. Svokra sa tak dobehla. Vyvolávala o dušu, veď to je lacné a keď prišla faktúra . . .

...z TESCA ani sracák nechcem....;)
stanco007
13.04.10,15:12
Stando, prepáč....nemáš pravdu;) citujem: ... Tesco mobile má sekundovú tarifikáciu po prvej minúte volania. ...to znamená, keď bude volať 1 min. a 1 sekundu hovor ho bude stáť 0,10166667 €
Tak, sorry za nie uplne spravne info. Ale aj tak ja osobne by som do toho nesiel. Je to drahsie ako napr O2. A to O2 nechcem nejak preferovat ale pomaly si zistujem o nich info lebo nie som spokojny zo svojim operatorom. Urcite taky mali operatori ktori spadaju a vyuzivaju siet nejakeho mob. operatora nebudu mat lacnejsie a vyhodnejsie volania a sluzby ako dany operator...
buchač
13.04.10,15:27
Len na doplnenie ...cenník :

http://www.tescomobile.sk/cennik-data.html

Najviac ma ale zaráža / správny výraz ??? neviem :confused: / ...proste , jedná sa mi o to , že tento obchodný reťazec sa pchá už všade ...

aj tu

http://rychlepozicky.com/378-tesco-financne-sluzby-home-credit/

Biznis jak s...a ...
alla66
13.04.10,15:33
Tak, sorry za nie uplne spravne info. Ale aj tak ja osobne by som do toho nesiel. Je to drahsie ako napr O2. A to O2 nechcem nejak preferovat ale pomaly si zistujem o nich info lebo nie som spokojny zo svojim operatorom. Urcite taky mali operatori ktori spadaju a vyuzivaju siet nejakeho mob. operatora nebudu mat lacnejsie a vyhodnejsie volania a sluzby ako dany operator...
Aké informácie? O2 postavilo svoje BTS...."iba" v národnom roamingu T-Mobile SK sa pripojíš len v určitých lokalitách;)
stanco007
13.04.10,15:37
Aké informácie? O2 postavilo svoje BTS....v národnom roamingu T-Mobile SK sa pripojíš len v určitých lokalitách;)
Vsak prave :) Ani O2 nie je samostatna siet alebo ako to napisat... Na Slovensku je len Orange a T-Mobile s vlastnim pokrytim...
alla66
13.04.10,15:39
dalid
14.04.10,04:45
Vsak prave :) Ani O2 nie je samostatna siet alebo ako to napisat... Na Slovensku je len Orange a T-Mobile s vlastnim pokrytim...

stanco007 - nezavadzaj ;). O2 vyuziva sice aj BTS-ky T.mobilu v lokalitach, kde este nema postavene vlastne stanice. To ale neznamena, ze nemaju vlastnu siet.

Logicky zas napr. Tesco mobile nema vlastnu siet, na 100% vyuzíva siet O2.

To ze v niektorych lokalitach pri O2 funguje stale narodny roaming, ta ako uzivatela nemusi zaujimat. V O2 platis o malicko viacej ako je regulatorom stanovena max cena prepojovacieho poplatku pri volani do inej siete. Ten isty poplatok platis ale aj pri Orange, T-mobile, pevnej linky ak volas do cudzej siete...

V zahranici (Nemecko, UK) existuju tzv "virtualny" operatori, ktory funguju iba v narodnom roamingu a teda nemaju vlastnu siet. A stale najdu dostatok zakaznikov, ktorych dokazu oslovit. Takze kategoricky tvrdit, ze ked niekto nema vybudovanu vlastnu narodnu siet tak je drahy, je veeelmi zavadzajuce. ;)
stanco007
14.04.10,07:54
stanco007 - nezavadzaj ;). O2 vyuziva sice aj BTS-ky T.mobilu v lokalitach, kde este nema postavene vlastne stanice. To ale neznamena, ze nemaju vlastnu siet.

Logicky zas napr. Tesco mobile nema vlastnu siet, na 100% vyuzíva siet O2.

To ze v niektorych lokalitach pri O2 funguje stale narodny roaming, ta ako uzivatela nemusi zaujimat. V O2 platis o malicko viacej ako je regulatorom stanovena max cena prepojovacieho poplatku pri volani do inej siete. Ten isty poplatok platis ale aj pri Orange, T-mobile, pevnej linky ak volas do cudzej siete...

V zahranici (Nemecko, UK) existuju tzv "virtualny" operatori, ktory funguju iba v narodnom roamingu a teda nemaju vlastnu siet. A stale najdu dostatok zakaznikov, ktorych dokazu oslovit. Takze kategoricky tvrdit, ze ked niekto nema vybudovanu vlastnu narodnu siet tak je drahy, je veeelmi zavadzajuce. ;)
Ale ja som sa hlavne zameral na to, ze Tescomobile nie je urcite lacnejsie ako O2 cez ktoru oni funguju... O2 je nova siet a stale sa rozrasta ale aj tak uz teraz konkuruje ostatnym dvom operatorom. V nicom som nezavadzal. A to, ze som pisal, ze je v Tescomobile min. tarifa, tak to viem od 2 ludi co si kupili ich SIM. Ja to overene nemam. Ale kazdopadne je to jedno. Clovek si musi sam vybrat co mu vyhovuje...
robin78
14.04.10,08:37
tu by som doplnil, ze napr. O2 ma v ramci svojej siete volanie po 3. minute zadarmo, u tesco mobile som ziadnu podobnu informaciu nenasiel....