opt140190
13.04.10,15:38
Som na PN, na doporučenie lekára mám zmeniť zamestnanie.Prosím o radu, ako mám postupovať. Som zamestnanec s 2-mesač. výpoveďou. Myslím si, že môj zamestnávateľ /živnostník/ bude proti tomu. Mám výpoveď formulovať aj s tou výp. dobou, alebo zo zdravotných dôvodov môžem žiadať okamžitú výpoveď? Nové zamestnanie už mám sľúbené. Ako to urobiť, aby sa aj zamest. necítil oklamaný a aby som aj ja mohla nastúpiť do novej roboty? Poraďte, prosím.
miky64
13.04.10,15:43
takže tu maš dva paragrafy na ukončenie pracovneho pomeru odstavec 3 a 4 patri pod §69

§ 60





Dohoda o skončení pracovného pomeru



(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.
(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov



§ 69



(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
Okamžité skončenie pracovného pomeru musí zamestnávateľ aj zamestnanec urobiť písomne, musia v ňom skutkovo vymedziť jeho dôvod tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, a musia ho v ustanovenej lehote doručiť druhému účastníkovi, inak je neplatné. Uvedený dôvod sa nesmie dodatočne meniť.
Okamžité skončenie pracovného pomeru musí zamestnávateľ aj zamestnanec urobiť písomne, musia v ňom skutkovo vymedziť jeho dôvod tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, a musia ho v ustanovenej lehote doručiť druhému účastníkovi, inak je neplatné. Uvedený dôvod sa nesmie dodatočne meniť.