L.ili
13.04.10,15:50
Chcela by som Vás poprosiť ak sa uzatvára dohoda o VP, je potrebné robiť nejaké odvody na sociálku a zdravotné poistenie? alebo stačí len garančný a úrazový fond.
Ďakujem za pomoc
Timka1
13.04.10,14:02
Chcela by som Vás poprosiť ak sa uzatvára dohoda o VP, je potrebné robiť nejaké odvody na sociálku a zdravotné poistenie? alebo stačí len garančný a úrazový fond.
Ďakujem za pomoc

pri DoVP zamestnanec neplatí žiadne odvody len zamestnávateľ platí úrazové a garančné poistenie z vyplatenej odmeny

zdravotné poistenie sa nepaltí pri DoVP

je potrebné zamestnanca prihlásiť na RL do SP a mesačne sa dávajú výkazy do SP
L.ili
13.04.10,14:23
ešte by som vás chcela poprosit koľko percent sa odvádza do garančného a úrazového fondu z odmeny a kam sa to odvádza a čo je RL?
nemám bohužiaľ moc skúseností z DOVP :(
L.ili
13.04.10,14:23
a je potrebné prihlásiť aj do ZP dohodára?
vikinka
13.04.10,14:25
Doplním aj povinnosť podávať prehľady na DÚ a zároveň registráciu FO ako platca dane zo závislej činnosti.
vikinka
13.04.10,14:26
Nie dohodár sa nenahlasuje na ZP,RL je registračný list, na SP sa odvádza 0,8% úraz.poist.a 0,25% garanč.poist.
L.ili
13.04.10,14:31
registráciu FO ako platca dane? môžem poprosiť ešte s týmto pomoc lebo nie som si moc istá.
Timka1
13.04.10,14:32
ešte by som vás chcela poprosit koľko percent sa odvádza do garančného a úrazového fondu z odmeny a kam sa to odvádza a čo je RL?
nemám bohužiaľ moc skúseností z DOVP :(

súhlasím s Vikinkou, ešte doplním, odvody - teda to poistné odvádza do Sociálnej poisťovne na základe mesačného výkazu, ktorý každý mesiac doručí do SP
ondrejvla
13.04.10,14:33
ešte by som vás chcela poprosit koľko percent sa odvádza do garančného a úrazového fondu z odmeny a kam sa to odvádza a čo je RL?
nemám bohužiaľ moc skúseností z DOVP :(

RL - je registračný list zamestnanca, predpokladám, že keď kladieš takéto otázky, že zamestnávateľ nie je prihlásený v SP, tak treba prihlásiť aj zamestnávateľa, musíš prihlásiť oboch do SP. Garančné poistenie = 0,25 %,
úrazové poistenie 0,80 % platí len zamestnávateľ z výšky odmeny. Keďže sa prihlasuješ do SP-Sociálna poisťovňa, odvádzaš to samozrejme tam, a zároveň odvádzaš aj daň na DÚ, ak nie si prihlásená, tak sa treba prihlásiť na daň zo závislej činnosti.