karol.za
16.10.05,16:46
Pracujem ako technik BOZP a podľa pracovnej náplne plním úlohy danej problematiky,to pozostáva asi z toho že keď príde IP na kontrolu aby sme mali všetko v poriadku,tam patrí aj dodržiavanie právnych predpisov dotykajúcich sa práce ,,Slávny zákonník práce,, zamestnávateľ si zo zakonníka práce vyberie čo potrebuje a podľa toho koná,ale niekedy koná v rozpore so zákonníkom práce a ja ako technik BOZP aby som zamestnávateľa jasne presvedčil že koná v rozpore,daný problém prekonzultujem s IP ktorý mi dá jasné stanovisko,napr. v danom prípade zamestnávateľ porušuje § xx,
Zamestnávateľ na môj podnet zjedná nápravu a všetko je OK.
V prílohe je zoznam a kontakty na IP,niekde odpovedia hneď ,niektoré si dajú načas ale ja túto službu využívam
a pomocou IP sa mi podarilo vyriešiť pár problémov týkajúcich sa zakonníka práce a moji kolegovia-zamestnanci majú splnené podmienky svojej práci v súlade s ustanoveniami ZP
sea
16.10.05,17:18
skús jasnejšie - o čo ide ?
karol.za
16.10.05,18:14
Ak si prečítaš v téme IP pracovno-právne je tam vymenované čo kontrolujú v tejto oblasti
Napr.v našej organizácií je 40 hodinový pracovný týžden,v pracovnom poriadku aj kolektívnej zmluve,ale máme nepretržité pracovisko kde je pracovný týždeň podľa zakonníka práce len 37 1/2 hodiny.
Porušenie z našej strany -dĺžka pracovnej doby,evidencia
presčasových hodín,ustanovenia kolektívnej zmluvy v rozpore so zákonníkom práce
taký je rezult IP keď som sa dotazoval na inšpektoráte práce,a preto dôjde k náprave aby v prípade kontroly bolo všetko OK