liftak
13.04.10,17:58
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Podpísala som dohodu o skončení PP a nemám jedno vyhotovenie pre seba, jednoducho som ho nechala u zamestnávateľa, ako mám teraz postupovať, mám ho písomne vyzvať aby mi dal jedno vyhotovenie alebo tam má ísť osobne a jednoducho mu oznámiť, že to jedno vyhotovenie musím obdržať aj ja ináč je dohoda neplatná lebo ja nemám žiadny doklad o tom že som ukončila PP, a on sa môže zachovať tak že mi dá absenciu a porušenie prac. disciplíny. Ako mám postupovať?
Lenka1979
13.04.10,16:01
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Podpísala som dohodu o skončení PP a nemám jedno vyhotovenie pre seba, jednoducho som ho nechala u zamestnávateľa, ako mám teraz postupovať, mám ho písomne vyzvať aby mi dal jedno vyhotovenie alebo tam má ísť osobne a jednoducho mu oznámiť, že to jedno vyhotovenie musím obdržať aj ja ináč je dohoda neplatná lebo ja nemám žiadny doklad o tom že som ukončila PP, a on sa môže zachovať tak že mi dá absenciu a porušenie prac. disciplíny. Ako mám postupovať?

Zájdi za ním osobne a vyžiadaj si jedno vyhotovenie rozviazania PP. Pre istotu si napíš aj písomnú žiadosť-pre prípad,žeby zamestnávateľ vymýšľal.... hoci si myslím,že Ti mohol jedno vyhotovenie zaslať aj poštou keď videl,že si ho tam nechala /možno zabudla :rolleyes:/
drobeceva
13.04.10,16:26
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Podpísala som dohodu o skončení PP a nemám jedno vyhotovenie pre seba, jednoducho som ho nechala u zamestnávateľa, ako mám teraz postupovať, mám ho písomne vyzvať aby mi dal jedno vyhotovenie alebo tam má ísť osobne a jednoducho mu oznámiť, že to jedno vyhotovenie musím obdržať aj ja ináč je dohoda neplatná lebo ja nemám žiadny doklad o tom že som ukončila PP, a on sa môže zachovať tak že mi dá absenciu a porušenie prac. disciplíny. Ako mám postupovať?
Zamestnávateľ pri skončení pracovného pomeru by Ti mal dať aj Zápočet odpracovaných rokov. Tú dohodu možno zabudli dať, vypýtaj si.
Dohoda je podpísaná medzi zamestnancom a zamestnávateľom k určitému dňu, t.zn., došlo k obojstrannej dohode. Iste Ťa k tomuto dátumu odhlásili zo SP a ZP. Prečo by Ti dávali absenciu?
liftak
14.04.10,11:13
Ja som ho tam v tej roztržitosti nechala ležať, lenže tá dohoda predchádzala rôznym ťahaniciam a vyhrážkam zo strany zamestnávateľa, najskôr to bolo porušenie prac. disciplíny, potom porušenie etického kódexu a keďže mi nedali výpoveď za porušenie disciplíny, lebo by som mala nárok na 2 mesačnú výpovednú + 2 mesačné odstupné, tak mi navrhli dohodu bez odstupného, ja so s ňou nesúhlasila a vtedy mi začali robiť ďalšie problémy. Potrebovali sa ma čím skôr zbaviť tak potom prišli s dohodou kde bolo uvedené 2 mesačné odstupné, ja samozrejme hneď bez váhania som podpísala jedno vyhotovenie a opustila som kanceláriu. Tak si myslím, že preto mi bude robiť zamestnávateľ problémy, pretože tú dohodu mi predložil on a teraz ja nemám žiadny doklad o tom, že som ukončila PP. Lebo tú dohodu má iba on podpísanú odo mňa a ja svoju od neho nemám.
Nutricia
14.04.10,11:22
Ja som ho tam v tej roztržitosti nechala ležať, lenže tá dohoda predchádzala rôznym ťahaniciam a vyhrážkam zo strany zamestnávateľa, najskôr to bolo porušenie prac. disciplíny, potom porušenie etického kódexu a keďže mi nedali výpoveď za porušenie disciplíny, lebo by som mala nárok na 2 mesačnú výpovednú + 2 mesačné odstupné, tak mi navrhli dohodu bez odstupného, ja so s ňou nesúhlasila a vtedy mi začali robiť ďalšie problémy. Potrebovali sa ma čím skôr zbaviť tak potom prišli s dohodou kde bolo uvedené 2 mesačné odstupné, ja samozrejme hneď bez váhania som podpísala jedno vyhotovenie a opustila som kanceláriu. Tak si myslím, že preto mi bude robiť zamestnávateľ problémy, pretože tú dohodu mi predložil on a teraz ja nemám žiadny doklad o tom, že som ukončila PP. Lebo tú dohodu má iba on podpísanú odo mňa a ja svoju od neho nemám.
pri výpovedi za porušenie prac.disciplíny podla písm. d) nemáš nárok na odstupné, nárok je len v prípade výpovede podla § 63 odst.1 písm a,b,c.
Treba si vypýtať rovnopis tej dohody a aj zápočet+potvrdenie o príjme,pokial už majú spracovanú výplatu za posl.mesiac.
liftak
14.04.10,14:15
Jasné že nemám nárok na odstupné ,veď som si to čítala, úplne som na to zabudla. Budem musieť tam ísť a vyžiadať si jedno vyhotovenie dohody o skončení PP, lebo som bola na úrade práce a bez toho ma nevedia zaevidovať, tak isto potrebujem aj zápočet. Buď ešte počkám do konca týždňa a keď mi nič nepríde tak napíšem žiadosť o zaslanie dokladov alebo si to pôjdem zobrať osobne, lebo do 7 kalendárnych dní sa musím zaevidovať ak chcem aby za mňa odvody platil štát, ináč si ich budem musieť zaplatiť sama.