caspero
13.04.10,17:21
dobry den,
chcela by som radu, sme firma, ktorá dodáva služby dodávané elektronickými prostriedkami (dodávame hry do mobilných telefonov). Dodávame ich do EU aj do tretích štátov vždy firmám, nie bežným občanom.
Moja otázka je:
v prípade dodania služby do EU: ak mam ICDPH partnera, je to §15 ods.1, čiže fakturujem bez DPH a dám to to suhrnného výkazu
čo v prípade, že nemám ICDPH partnera v EU??? fakturujem bez DPH??? a čo so súhrnným výkazom??

v prípade dodania služby do tretích štátov?? bez DPH?? vývoz služby? ide o § 46,47??

dakujem!!!
ALBO
13.04.10,16:08
vsetko to je podla 15/1 a je to bez DPH voci podnikatelom.
saskia26
13.04.10,18:10
v prípade dodania služby do tretích štátov?? bez DPH?? vývoz služby? ide o § 46,47??

V tomto prípade treba službu uviezť aj do daňového priznania na riadku 17 alebo nie?
caspero
13.04.10,18:22
ano tie zahranicne sluzby by som tam uviedla aj ja.... len som nejak nenasla jednoznacne napisane v zakone ze tieto sluzby su od dane oslobodene...hmmm..
saskia26
13.04.10,18:32
jednoznačne asi nie, ale môže to byť pod § 47 ods. 12 ??

Ešte by ma zaujímalo, deň dodania služby je napr. 3.1.2010, prepočítam to kurzom týmto dňom?
azla
13.04.10,19:25
jednoznačne asi nie, ale môže to byť pod § 47 ods. 12 ??

Ešte by ma zaujímalo, deň dodania služby je napr. 3.1.2010, prepočítam to kurzom týmto dňom?

Zoberieš kurz 2.1.2010 (na tento deň platí ešte kurz z 31.12.2009, lebo novší nebol vyhlásený.)

§ 26
Prepočet cudzej meny
a zaokrúhľovanie dane
(1) Ak sa požaduje platba pri dodaní tovaru, dodaní služby alebo nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu v cudzej mene, prepočíta sa na účely určenia základu dane na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska5a) v deň predchádzajúci dňu vzniku daňovej povinnosti. Osoba povinná platiť daň môže používať na prepočet cudzej meny na eurá kurz platný podľa colných predpisov v deň vzniku daňovej povinnosti; rozhodnutie používať kurz platný podľa colných predpisov sa musí písomne oznámiť daňovému úradu pred jeho prvým použitím a je záväzné počas celého kalendárneho roka. Pri oprave základu dane podľa § 25 sa použije kurz, ktorý sa použil pri vzniku daňovej povinnosti.