derek19
13.04.10,17:23
Dorbý deň, potreboval by som poradiť. Chcel by som si založiť firmu (pripadne rozšíriť živnosť ak je to možné), ktorá by mala na staroti ochranu satelitného mestečka. Boli by tam závory, možno aj kameri nad prístupovými cestami a osoba, čo by bud bola ako vrátnik alebo ako strážnik. A zaujímalo by ma, či je to možné vykonávať túto činnosť aj bez toho, aby som ja osobne (ako konatel a majitel firmy) mal nejaky SBS kurz alebo či musim mať kurz alebo či firma musí splnat nejake podmienky aby mohla vykonávať takúto činnosť. Jednoducho by ma zaujimalo, či by nešlo najať iba stražnika čo má sbs-kurz a on by tam strážil a dával by mi faktúry za svoju činnosť. Dakujem Vam velmi za odpoved.
miky64
13.04.10,17:43
musiš bližšie špecifikovať prevadzkovanie sbs bud ako fyzicka alebo pravnicka osoba najat si môžeš iba osobu ktora ma licenciu preukaz sposobilosti pre vykon sbs nestači,pozri si aj zakon o sbs 473/2005
miky64
13.04.10,18:35
najlepšie pre tvoj zamer by bolo najať si sbs a tvojou jedinou starosťou by bolo vyplacanie faktur
derek19
14.04.10,07:52
Dakujem Vam Miki, to je dobrý napad si nájsť SBS a preplacať im iba faktury, len by som sa potom bal, aby ma ta sbs neobišla a nerobila to bezomna...
miky64
16.04.10,18:06
Dakujem Vam Miki, to je dobrý napad si nájsť SBS a preplacať im iba faktury, len by som sa potom bal, aby ma ta sbs neobišla a nerobila to bezomna...
neviem ako je vaša splupraca s odberatelom ošetrena zmluvou
ale pokial si spravne urobite zmluvu s sbs nemal by to byt problem
buchač
16.04.10,18:39
neviem ako je vaša splupraca s odberatelom ošetrena zmluvou
ale pokial si spravne urobite zmluvu s sbs nemal by to byt problem

..hm , len už teraz ľutujem tých radových pracovníkov danej SBS-ky , ktorí budú robiť na Vaše peňaženky ....píp , píp .........nadávať mám zakázané ....:rolleyes:

Kriste pane , zabíjal by som ....máločo ma v poslednej dobe vytočí , ale toto už je fakt sila ...

Jeden si najme druhého , aby tretieho a štvrtého šklbali ....spoločne ...:mad:
miky64
17.04.10,09:08
..hm , len už teraz ľutujem tých radových pracovníkov danej SBS-ky , ktorí budú robiť na Vaše peňaženky ....píp , píp .........nadávať mám zakázané ....:rolleyes:

Kriste pane , zabíjal by som ....máločo ma v poslednej dobe vytočí , ale toto už je fakt sila ...

Jeden si najme druhého , aby tretieho a štvrtého šklbali ....spoločne ...:mad:
preto som opustil sbs a robim sam na seba mimotemyale on potreboval poradiť a toto forum sa nazýva porada preto aby sme si podľa možnosti a skusenosti poradili v oblastiach v ktorych pomoc potrebujeme nadavanie si nechajte na ine fora A O TOM šKLBANI socializmus skončil už pred 20 rokmi takže bolo by potreba sa už preorientovať:cool: