zuhl
16.10.05,18:47
Ahojte poraďáci!

Možno tu už niekde táto téma je, ale ja ju nemožem nájsť, tak mi prosím poraďte. Firma zaplatila polovicu za osobné auto a druhú polovicu bude 2 roky splácať ako úver leasingovke a tá povedala, že to je novinka a že už si to celé auto majú dať do majetku. Je to pravda? A ako to mám v JÚ zaúčtovať?
sway
16.10.05,16:54
Ahojte poraďáci!

Možno tu už niekde táto téma je, ale ja ju nemožem nájsť, tak mi prosím poraďte. Firma zaplatila polovicu za osobné auto a druhú polovicu bude 2 roky splácať ako úver leasingovke a tá povedala, že to je novinka a že už si to celé auto majú dať do majetku. Je to pravda? A ako to mám v JÚ zaúčtovať?
áno je to tak, nájdi si vo vzhľadávaní "lízing" , alebo účtovanie lízingu po novom...- a čítkaj, je tu toho požehnane, aj tabuľky s výpočtami JÚ...:o
zuhl
16.10.05,17:01
Ale to nemá s leasingom nič spoločné
sway
16.10.05,17:04
Ale to nemá s leasingom nič spoločné
Sorry, pochopila som to tak, že ak spomínaš lízingovku, že vám dajú pri prvej 1/2 platbe faktúru a potom na tie 2 roky splátkový kalendár - čo je v podstate lízing. A po novom sa lízing- prenájom už účtuje ako majetok a dlh ako záväzok lízingovej spoločnosti. napíš viac informácií, ako Vám to fakturujú a akú máte zmluvu.
zuhl
16.10.05,17:25
Faktúra je na 1,2 mil. Zaplatilo sa 600.000 a na ten zvyšok je splátkový kalendár.
Jana Acsová
16.10.05,17:54
Faktúra je na 1,2 mil. Zaplatilo sa 600.000 a na ten zvyšok je splátkový kalendár.Záleží na zmluve, t.j. akú zmluvu ste podpísali pri prevzatí vozidla (a jeho prefinancovaní). Leasingovú alebo zmluvu o splátkovom predaji (kúpe) vozidla?
sway
16.10.05,17:55
Tak ja to vidím na lízing..., a zmluva? - ak je na nej niekde uvedené že sa jedná o lízingovú zmluvu - ide jednoznačne o lízing, ak je na nej že je to úverová zmluva..., tak s takým som sa nestretla. Ešte nezabudni na DPH .
Tak držím palce ak si nebudeš vedieť rady, tak sa ozvi...
andrej_rv
16.10.05,17:59
Tak ja to vidím na lízing..., a zmluva? - ak je na nej niekde uvedené že sa jedná o lízingovú zmluvu - ide jednoznačne o lízing, ak je na nej že je to úverová zmluva..., tak s takým som sa nestretla. Ešte nezabudni na DPH .
Tak držím palce ak si nebudeš vedieť rady, tak sa ozvi...A nie je to z hľadiska prvotného znenia otázky vlastne jedno ? V oboch prípadoch sa auto zaradí do majetku.
Jana Acsová
16.10.05,18:01
Je to jedno, ohľadom zaradenia do majetku, ale daňové odpisovanie by nebolo rovnaké.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif