Radolus
13.04.10,19:49
Ahojte Poraďáci , to som zase ja :-)

Mal by som taký nápad , jednalo by sa o predaj Kebabu.

Jedná sa o jednu firmu v ktorej pracuje cca 700 ľudí.Je tam jeden bufet , ale je PREDRAŽENÝ . Dalo by sa začať dvoma spôsobmi :

1) Na parkovisku firmy čo asi nieje dobrý nápad , lebo by ma mohli vyhodiť je to firemné parkovisko

2) Priamo v areáli firmi.Dostal by som povolenie na vstup do firmy ( zmluva na 1-2 roky).Vo firme ale NIEJE miesto pre ďalší bufet .

Takto by som si to predstavoval : kúpil by som si nejaký malý KARAVÁN ( za auto ) a dal by som do neho nejakého človeka ktorý by KEBAB predával.Ja by som zatiaĺ naďalej pracoval.

Chcel by som sa vás opýtať :

1) či sa dá pracovať a popri zamestnaní aj podnikať
2) čo všetko by som musel spĺňať ak by som chcel takéto niečo začať
3) dá sa predávať KEBAB aj v malom karavane
4) stačí ak si ja vyberiem živnosť na predaj KEBABU , alebo pracovník ktorý mi ho bude predávať musí mať nejaké oprávnenia
5) koľko by ma podľa vás stála začiatočná investícia
6) ak by som podnikal popri zamestnaní dostal by som od štátu dotáciu na podnikanie


VOPRED ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ VAŠU RADU.
Gabi03
13.04.10,18:03
Podľa môjho názoru nemáš na to. :D Bez urážky.
Lebo... si lenivý aj hľadať. Na prvú, druhú, tretiu aj šiestu otázku tu určite nájdeš odpovede.
Nechce sa mi rozpisovať.
Okrem toho si nemyslím, že predajom IBA kebabu ti to dlho bude fungovať.
... ale toď iba môj názor.
miky64
13.04.10,18:04
Ahojte Poraďáci , to som zase ja :-)

Mal by som taký nápad , jednalo by sa o predaj Kebabu.

Jedná sa o jednu firmu v ktorej pracuje cca 700 ľudí.Je tam jeden bufet , ale je PREDRAŽENÝ . Dalo by sa začať dvoma spôsobmi :

1) Na parkovisku firmy čo asi nieje dobrý nápad , lebo by ma mohli vyhodiť je to firemné parkovisko po dohode s majitelom ni je problem

2) Priamo v areáli firmi.Dostal by som povolenie na vstup do firmy ( zmluva na 1-2 roky).Vo firme ale NIEJE miesto pre ďalší bufet .

Takto by som si to predstavoval : kúpil by som si nejaký malý KARAVÁN ( za auto ) a dal by som do neho nejakého človeka ktorý by KEBAB predával.Ja by som zatiaĺ naďalej pracoval.

Chcel by som sa vás opýtať :

1) či sa dá pracovať a popri zamestnaní aj podnikať ano
2) čo všetko by som musel spĺňať ak by som chcel takéto niečo začať minimalne zivnosť,suhlas hygieny
3) dá sa predávať KEBAB aj v malom karavane ano po schvaleni okresnou hygienou
4) stačí ak si ja vyberiem živnosť na predaj KEBABU , alebo pracovník ktorý mi ho bude predávať musí mať nejaké oprávnenia živnosť tvoja,pracovnik zdravotny preukaz
5) koľko by ma podľa vás stála začiatočná investícia vela neznamych - cena karavanu,zariadenie karavanu, vybavenia na vyrobu a predaj potravin
6) ak by som podnikal popri zamestnaní dostal by som od štátu dotáciu na podnikanie nie ,dotácie oup možeš dostať ak si minimalne 3 mesiace nezamestnany


VOPRED ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ VAŠU RADU.
to boli iba najzakladnejžie zaležitosti
arizona
13.04.10,19:12
-Dobrý, kvalitný kebab nie je najlacnejší.Myslíš, že v tej fabrike ľudia dajú prednosť kebabu, alebo radšej budú hľadať radšej nejaké lacnejšie riešenie ako sa najesť? ( nejaká fazuľová s párkom a za zbytok nejaký keksík, či niečo iné)
- Ja osobne kebab milujem, ale jesť ho každý deń? Jedno jedlo často nechutí, možno by si mal rozšíriť sortiment

Ak by si mal karavan, je výhoda, že si pojazdný, možno by bolo dobré podchytiť viac firiem na okolí
JaDo
13.04.10,20:01
Určovanie podmienok na výkon epidemiologicky závažných činností
1. Osvedčenia o odbornej spôsobilosti
Určovanie podmienok na výkon epidemiologicky závažných činností v zmysle vyhl. č. 79/1997 Z. z. o opatreniach na predchádzanie prenosným ochoreniam.
Epidemiologicky závažná činnosť je taká činnosť, ktorá je spojená s rizikom vzniku a šírenia prenosných ochorení a môžu ju vykonávať osoby zdravotne a odborne spôsobilé.
Epidemiologicky závažné činnosti sú :
- práce pri manipulovaní s požívatinami (a iné činnosti)
Podľa charakteru epidemiologicky závažných činností sa odborná spôsobilosť preukazuje :
A.- dokladom o získaní vzdelania

B.- osvedčením o odbornej spôsobilosti na vykonanie epidemiologicky závažných činností vydaným príslušným orgánom na ochranu zdravia

2.Zdravotná spôsobilosť preukazuje osoba zdravotným preukazom, ktorý jej na základe vstupnej lekárskej prehliadky vydá ošetrujúci lekár.
Ten, kto potrebuje pre výkon svojej činnosti preukázať sa osvedčením o odbornej spôsobilosti, získa ho po úspešne absolvovanej skúške pred skúšobnou komisiou, ktorú zriadil orgán na ochranu zdravia. Vykonanie skúšky na získanie osvedčenia o odbornej spôsobilosti ako aj vydanie osvedčenia na vykonanie tejto odbornej činnosti sa spoplatňuje.
To sú len 2 veci z mnohých, ktoré pre seba a predávača musíš zabezpečiť.
JaDo