Tono B
16.10.05,19:08
Pri stavbe budovy, ktorá je na podnikanie si svojpomocne robím elektriku a iné remeselnícke práce.

Potrebujem poradiť ,ako tieto práce zaučtovať aby som to mohol premietnuť do technického zhodnotenia budovy.
Ďakujem.
andrej_rv
16.10.05,17:13
Hodnotu vlastnej práce nijako. Prípadne urobiť s niekým dohodu o vykonaní práce. Ale mal by mať na elektroinštalačné práce oprávnenie. A z dohody musiš zraziť a odviesť 19 % daň z príjmu a 0.8 % úrazové poistenie.
ajobs
16.10.05,18:04
Pri stavbe budovy, ktorá je na podnikanie si svojpomocne robím elektriku a iné remeselnícke práce.

Potrebujem poradiť ,ako tieto práce zaučtovať aby som to mohol premietnuť do technického zhodnotenia budovy.
Ďakujem.
Pozor na vykonanie revízie a vyhotovenie záverečnej revíznej správy.
ondrejvla
16.10.05,18:20
Pri stavbe budovy, ktorá je na podnikanie si svojpomocne robím elektriku a iné remeselnícke práce.

Potrebujem poradiť ,ako tieto práce zaučtovať aby som to mohol premietnuť do technického zhodnotenia budovy.
Ďakujem.Omylom som stlačila súhlas, namiesto cituj. Môj návrh :
všetky práce budeš vykonávať sám?, vari budeš mať aj dodávateľov, no a myslím si, že dobrý priateľ...
A materiál samozrejme účtuješ pri PÚ na 042, po dokončení zaradíš na 021, pri JÚ na VNZD, po dokončení na majetok a odpisuješ, no a taktiež práce na stavbe.