Fred666
13.04.10,22:07
Caute poradaci.
Uz pred rokom som dostal tento napad a az teraz sa tomu skusam venovat zatial v teoretickej rovine. Bolo by podla Vas mozne (z legalneho hladiska) podnikat pojazdnym pneuservisom? Neslo by o pneuservis ale skor iba o prezuvanie, vyvazovanie kolies. Cely pneuservis by bol v dodavke (vyzuvacka, vyvazovacka, nejake naradie, kompresor, pojazdny zdvihak) pevne pripevneny. Fungovalo by to na principe: zakaznik si objedna prezutie auta. Ja by som za nim dosiel v dohodnuty cas na dohodnute miesto a prezul by som mu auto so vsetkym ako sa patri. Jeho vyhoda je, ze nemusi nikam chodit, ja dojdem za nim. Nemusi cakat v rade a v konecnom dosledku by to bolo lacnejsie kedze moje naklady na podnikanie by boli nizsie v porovnani s konkurenciou, ktora musi platit za drahe priestory. Skoro kazdy podn. napad ma vela prispevkov preco by to neslo, preco sa na tom neda zarobit, ale skuste sa zamysliet. Ano viem ze vsetky stroje potrebuju el. energiu (to by som mal poriesene), aj to viem ze auto potrebuje prezut iba 2x za rok a sezona trva mozno 2 x 2mesiace. Ale kebyze prezujem, nech nezerem, 5 aut denne x 25dni v mesiaci x 4 mesiace x 15 eur tak to mame za rok: 7500eur. Niesom narocny a neocakavam ze budem milionarom za 1 rok ale kto nic neskusi nic neziska.... No mna vsak zaujima ci by sa dalo na Slovensku oficialne nieco take rozbehnut. Dakujem pekne
MMiro
15.04.10,08:54
ahoj Fred, mas velmi zaujimavý podnikateľský nápad. Až sa ti čudujem, že si to sem uviedol. Možno preto ti nikto neodpisal....ako sa ti darí? podarilo sa ti to rozbehnúť? držím ti palce
profesional
15.04.10,09:09
SUPER NAPAD. Myslim ze na tvojom mieste by som sa to casom snazil smerovat k predaju franchisingovej licencie na tento business.. je to na to ako stvorene..
Fred666
15.04.10,09:09
este som sa nikam nepohol, ale ak to mam rozbehnut tak najneskor do konca Oktobra 2010 to musi ficat...
Fred666
15.04.10,09:15
ja viem ze je to dobry napad, aj peniaze by som na to mal, ale nejak stale odkladam tu navstevu nasich uradov kde by som sa poinformoval ze co vsetko musim splnit a tie vsetky papierovacky... Skusim sa opytat inak: je podla Vas mozne rozbehnut taku firmu na SVK? Nieje to niecim obmedzene? Nemusi mat pneuservis nejaku prevadzku (dielnu), staci iba ddavka a nejaka adresa firmy? A taketo kadejake veci mi treba zistit :D
profesional
15.04.10,09:24
pravdu povediac si nie som na sto percent isty..ale mam taky pocit..ze.. v tejto oblasti jedine zakonne obmedzenie je asi co sa tyka nakladania s odpadmi..kedze pneumatiky, olovo, motorove oleje a pod. su osobitne kategorie odpadov a tam su pomerne tvrdo limitovane prevadzkove rezimy pre nakladanie s odpadmi..tj. nesmies napr. vyvazovat olovom v priestore kde tento nie je vhodne chraneny.. chapes..? ale urcite by sa to nejako dalo riesit..
Fred666
15.04.10,09:32
jj chapem vdaka za info. A co dalej? Myslis ze mi vsetky info povedia na zivnostenskom a inom urade? Mam pocit ze oni sa tam nejdu rozdat... Kde by som sa mal informovat? Kto by ma vedel usmernit, respektive aka institucia... Nemate niekto nejaku cennu radu? dakujem
Generalissimus
16.04.10,18:02
Nechcem ta odradzat ani nejako negativne posobit ale najskor by som si popozeral konkurenciu v blizkom okoli.
Neviem ako u Vas ale tu je pneuservis uz v kazdej druhej dedine ako obchody jednoty a jeden tu prezuva aj s vyvazenim a prezutim vsetkych kolies za 10 ojro s papierom.
Fred666
17.04.10,04:20
Tu kde ja byvam to pod 20 nenajdes a sem tam sa niekomu podari prezut za 15 u znameho bez dokladu.... Ale tu ide o nieco nove, co sa ludom mozno zapaci. Ved uvidime. Ale vdaka za postreh
padro
17.04.10,09:45
u nas je nie ze na kazdej dedine pneuservis, ale niekolko servisov v dedine a nie zjadne garazove ale celkom dobre vybavene mimotemy ... no a ver tomu ze by s tym bolo vela problemov pretoze pre mna bude lepsie ked sa objednam v servise a pockam tam +- par minut ako cakat na teba kym ty prides, pretoze moze ti do toho nieco prijst, ..tam sa zdrzis,.. atd proste len problemy, neviem kde to teda byvas mozno u vas je problem najst pneuservis ale tu v okoli piestan je toho strasne vela.... este k tym vypoctom zisku, kde si nechal naklady? stroje? auto? kym ty sa presunies k zakaznikovi konkurencia prezuje auto a ty chces byt este lacnejsi? nad tymto sa konkurencia len zasmeje.
MacoLM
17.04.10,12:52
jeho zakaznici by mozno boli formy, ktore maju viac aut. pre takeho podnikatela by asi bolo lacnejsie, keby im prisiel do arealu a prezu vsetky auta naraz a nemuseli by snimi jazdit do pneuservisu.
Len ma napada, nemusia tie vyvazovacky byt nejako pevne postavene a upevnene aby spravne fungovali? Inak velmi zaujimavy napad. byt tebou, tak to tu nepisem, aby ho niekto neukradol
padro
17.04.10,13:38
to si nemyslim ze by to uz davno niekoho nenapadlo, ale asi su dovody preco nie... myslim ze by to nebolo konkurencie schopne. taketo nieco si viem predstavit akurat na opravu defektov a podobne ale take sluzby isto existuje.... inak ked sa nad tym zamyslam cielom podnikania je mat zisk, nejak tomu nerozumiem ty si povies staci mi prezut 5 aut za den, a preco ich nechces prezut 20 za den ako sused co bude mat pneuservis v garazi? :) a myslim ze prides na to preco to nikto nerobi.
Fred666
17.04.10,17:37
Padre, kebyze napisem 20 aut denne tak tu mam milion komentarov preco by to bolo nerealne z casoveho a ineho hladiska... A ano mojim zaujmom je zisk tak ako kazdeho podnikatela... Ak by som prezul 20 aut tak zisk je 30tisic eur rocne (v podstate za 4 mesiace s jednym autom) to by uz stalo za zvazenie nie??? Ja nechcem na zaciatok kupovat dodavku za 30.000 eur a dalsie zariadenie za 10.000eur. Zbytocne vysoke riziko. Casom by sa dalo aj viac dodavok a ako tu uz niekto spominal aj ta "franciza" alebo viac aut so servisakmi... A naklady na zaciatok: na reklamu minimalne (letaky, polepenie auta a vizitky az take drahe niesu), zatial by som to prvu sezonu prevadzkoval osobne. Co sa tyka nafty, tak ak kupis vhodnu dodavku ta spotreba moze byt nizsia ako u nejakeho osobneho benzinoveho auta.
Fred666
17.04.10,17:38
pre velmi vsimavych sa opravujem: nie zisk, ale OBRAT... pardon!!!
padro
17.04.10,18:03
20 aut spravia za den, ale ty keby si sa presuval tak ich nespravis.
Fred666
17.04.10,18:20
no vidis, sam si si odpoedal preco som nenapisal nerealnych 20 ale iba 5
padro
17.04.10,18:32
ved ano a ja ti zase hovorim preco to nikto nerobi, lebo chce mat 20 a nie 5 :)
Dantess
17.04.10,18:50
Nápad to je dobrý, ale aby poriadne fungoval je potrebný obrovský kapitál. Okrem toho si písal, že reklama pár letákov, polep auta a vizitky. Si myslíš, že ked hodis 500 letakov hore dole, tak sa niečo bude diať ? A vizitky dáš komu ? 5 áut x 25 dní. Budeš 2 mesiace pracovať nonstop v kuse ? Si si istý, že dokážeš spraviť mesačne 125 áut ? To je 7500 eur HRUBÝ obrat za rok, teda za 4 mesiace fungovania. Keďže takáto služba ešte neexistuje, tak by si sa muel poriadne spropagovať. Letáky a hlavne spoty v rádiách. Následne by si musel byť extra kvalitný, lebo zlé reči sa širia 10x rýchlejšie než dobré. V akom meste by si operoval ? V BA je 5 zákazníkov denne reálna, ale napríklad v nejakom prešove, alebo liptovskom mikuláši by sisa musel nachodiť po okolí za "kšeftmi" čo by ťa draho vyšlo na naftu. A nájsť si dodávku, ktorá žerie ako osobné auto ? Taká je ? Ak áno, tak prečo na nej nejazdí každý ? Uvedom si, že v tej dodávke bude niekoľkosto kilová záťaž, čo značne pridáva na hlade auta. Takže počítam že reálne Ti za 4 mesiace pri počte 5 ľudí denne zostane tak 2000eur. Čo je 500 na mesiac. Otázka je či sa to oplatí prevádzkovať vôbec a druhá či to dokážeš robiť sám a hlavne kvalitne. Nápad je to skvelý, ale extrémne finančne náročný hlavne na marketing. A ak by si sním chcel zarobiť musel by si prevádzkovať viac takýchto pojazdných PS-ov na celom Slovensku, aby to nebolo 1x 2000, ale trebárs 5x 1000 (po odpočítaní platu zamestnancov).
mackoivan
18.04.10,08:32
Nechoď do toho! nadrieš sa ako kôň. Len si predstav auta zdvíhať ručným zdvihákom. Potom všetky kolesá nosiť do nakladiaku a naspäť. čo s použitými pnaumatikami? Kde ich dáš zákazníci sa ich chcú zbaviť. Získať takto klientov je utópia. Potrebuješ aj veľku nádobu s vodou na kontrolu defektov, mnohé pneu treba opraviť. A potom kde ťa budú zákazníci naháňať s reklamáciami, ani zďaleka nemajú všetci nové disky či pneumatiky.
Je to namáhavá práca aj v dobre vybavenej dielni a takto na kolene si to neviem predsataviť.
padro
18.04.10,10:04
mackoivan usetril si mi prsty, chcel som dat dnes podobne argumenty:)
Tomáš_sh
21.04.10,18:41
zdravim vsetkych

No Fred666, vyzera to tak ze napad uz niekto realizoval. Dnes som si tu v ba nasiel za stieracom letak propagujuci mobilny pneuservis.

mackoivan dal dobre argumenty, je to iste namahava praca aj v dielni s vybavenim, ale...niekto uz na tom funguje, neviem ako uspesne, ale funguje :)
padro
21.04.10,20:10
staci dat do google "mobilný pneuservis"
Fred666
22.04.10,10:12
No vidite ze niekoho to dokaze zivit... Ale kazdy rozmysla inak a preto co je pre niekoho vyhoda tak pre ineho nevyhoda a nase nazory sa nezhoduju... Som si vyratal ze ten mobilny pneuservis prezuva auta od 30eur a vyssie (ak prezuvate komplet pneu) A to ze funguju mi nevadi (som mimo BA) iba ma to utvrdzuje ze to nieje zly napad. To nieje moj jediny podnikatelsky napad, ale ostatne si uz radsej necham pre seba.
BLINDSIDE
02.05.10,14:23
No vidite ze niekoho to dokaze zivitAno, krásne napísané ! Dokáže živiť. Nie, že sa to uživí a ešte aj majiteľa. Teraz je kvantum firiem, ktoré sa len tvária, že žijú a konajú nejakú činnosť, zameranú na vytváranie zisku. Množina je financovaná z iných tokov. Krásny príklad boli jedny slávne aerolinky, ktoré za celý svoj život na trhu nevygenerovali ani jedno zúčtovacie obdobie zisk. Obdobne to funguje aj inde...
Laco-monter
02.05.10,14:25
Každé podnikanie dokáže fungovať 1/2 roka, potom ho treba inovovať a oživiť, či rozšíriť.

V opačnom prípade skrachuje.