Seth Sparrow
13.04.10,23:17
Chcem vás poprosiť o radu. Chcem digitalizovať VHS kazety. Dosť veľa o tejto problematike čítam. Neviem sa rozhodnúť či mám kúpiť Pinnacle Dazzle a ktorý model alebo TV kartu a tu už vôbec neviem akú by som mal kúpiť. Videokazetu budem pred DVDmasteringom strihať v Sony Vegas 7.0e. Ide mi o to, že či Dazzle alebo TV karty grabujú video v kompresnom formáte MPEG. Ja keď to dám do Sony Vegas, zostrihám a zrenderujem znovu do MPEG-2 do akej miery ovplyvním kvalitu videa? Ostane mi kvalita na úrovni prvého grabovania do PC alebo ju druhým renderom zhorším? Dá sa dostať do PC záznam z videokazety vo formáte AVI?
Fero11
14.04.10,03:52
Pasku musis tak ci tak prehrat, takze je to asi jedno a na TV karte mas + TV vysielanie a myslim ze je aj lacnejsia
jojom
14.04.10,04:36
JA ked mením pc a kupujem new tak si vžy dám aj tv kartu. Myslím že hlavne výslednú kvalitu videa ktorú sťahuješ z video pásky ovplyvnuje svojou kvalitou tá, aj keď Sony vegas vie čo dosť vylepšiť.
A máš na TV karte aj Tv pripojenie. Ceny sa podla toho čo pozerám pohybujú približne rovnako.
pistik71
14.04.10,05:26
Ja mam najlepsie skusenosti co sa kvality tyka, ze to nahram z VHS na DVD rekorder (na DVD-RW) v "hrubej" forme a nasledne upravim na PC a vypalim na DVD.
Takze ak mas DVD rekorder, alebo nejaky tvoj znamy, skus tak. Je to jednoduchsie hlavne co sa tyka nahravania. A ak nechces specialne strihat a pridavat menu, nemusis ani dalej spracovavat na PC.