Dáša_
14.04.10,07:08
Na kaktuse sa objavili puky. Moja radosť z budúcich nádherných kvetov je asi predčasná - hne´d s pukmi sa objavili zelené vošky, či ako to nazvať a cicaju a cicajú mladé výhonky.
Nemáte niekto radu, čo s tým? Kaktusy sú na chodbe pri okne.

Ďakujem za každú radu.
Marian.
20.04.10,19:35
Ahoj.
Najprv si treba presne ujasnit o akeho skodcu sa vlastne jedna, a potom nanho zvolit vhodny prostriedok, mozno by pomohlo foto alebo jeho detailnejsi opis, pripadne ci sa pridruzuju aj nejake ine znaky (napr. vatovite povlaky), treba skontrolovat aj korene... Su zelene a cicaju na rastline - ako pises - moze sa jednat o vosky Aphidoidea, ak mas len jednu rastlinu: nicit mechanicky so stetcom, bio - rozne vyluhy z liecivych rastlin napr. zihlava dvojdoma, tabak atd., ak nepomoze treba siahnut po chemii. Vhodne je konat cim skor, aby sa nepridruzili ine choroby.
Dáša_
20.04.10,19:47
Ahoj.
Najprv si treba presne ujasnit o akeho skodcu sa vlastne jedna, a potom nanho zvolit vhodny prostriedok, mozno by pomohlo foto alebo jeho detailnejsi opis, pripadne ci sa pridruzuju aj nejake ine znaky (napr. vatovite povlaky), treba skontrolovat aj korene... Su zelene a cicaju na rastline - ako pises - moze sa jednat o vosky Aphidoidea, ak mas len jednu rastlinu: nicit mechanicky so stetcom, bio - rozne vyluhy z liecivych rastlin napr. zihlava dvojdoma, tabak atd., ak nepomoze treba siahnut po chemii. Vhodne je konat cim skor, aby sa nepridruzili ine choroby.


ďakujem za reakciu. Zatiaľ som tie kaktusy - teda vlastne iba kvetné puky, lebo iba tam bol problem, umyla jemne jarovou vodou a za sa, že zatiaľ ďalšie potvorky nevyliezli. Sledujem to a uvidíme, snáď ich premôžem. Keby to bolo vonku a teplejšie, išla by som hľadať lienky. Lebo pripomína mi to také vošky, čo si na nich radi pochutnávajú práve lienky.